Український парламент активно працює на законодавчій ниві, а також контактує з міжнародними структурами, захищаючи інтереси нашої країни. Про окремі деталі цього процесу розповіли у соціальних мережах народні депутати України, обрані на Вінниччині.
28 червня Верховна Рада у другому читанні 311 голосами ухвалила законопроєкт №9342 про доплати та відпустки для військових.
Зокрема, військовослужбовцям щомісячно може виплачуватися додаткова винагорода у 30-100 тис грн, а строковики отримуватимуть доплату у розмірі 6000 грн/міс, курсанти – 2350 грн/міс.
Закон також передбачає, що поранені, визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів будуть отримувати два місяці виплати за останньою займаною посадою, з 3-го місяця до закінчення розпорядження – додаткову виплату 20100 грн за порядком КМУ. Ті, хто перебуває на стаціонарному лікуванні отримуватимуть 100 000 грн.
Родинам померлих внаслідок поранення передбачена одноразова виплата у розмірі 100 тис грн на умовах і порядку КМУ. Така саме сума передбачена тяжко пораненим на лікуванні, родинам полоненим та зниклим без вісти.
Крім того зафіксовано, що на час воєнного стану встановлюються наступні відпустки для військових: до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами, а для курсантів: до 10 днів зимової + до 20 днів літньої. Щорічна відпустка строковикам збільшилася з 10 до 30 днів.
Закон містить норму, що до участі у веденні бойових дій не допускаються військовослужбовці з числа призваних під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки. Мінімальний термін проходження базової військової підготовки — не менше одного місяця.
«Вірю, що закон вступить у дію якнайшвидше і нам не буде соромно дивитися в очі нашим Героям», – написав у соціальній мережі Фесйбук співавтор законопроєкту №9342 народний депутат України Геннадій Вацак.
Проінформували читачів парламентарі від Вінниччини і про міжпарламентську діяльність.
Так, народна депутатка Лариса Білозір (15 виборчий округ) розповіла про співпрацю з Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи. Під час зустрічі з його головою Ліндертом Вербеком мова йшла про ефективне, багаторівневе управління з обов’язковим включенням місцевого самоврядування задля того, щоб ухвалювати більш ефективні рішення для людей і ближче до людей.
«В одній з резолюцій ПАРЄ щодо інтеграції мігрантів та ВПО ми змогли включити положення, що громадянське суспільство та неурядові організації, місцеве самоврядування відіграють вирішальну роль у допомозі та інтеграції мігрантів та біженців. Закликали до співпраці з Конгресом місцевих органів влади Ради Європи в ініціативі Cities4Cities – платформі, запущеній тут, у Страсбурзі, для підтримки українських органів місцевого самоврядування з боку європейських муніципалітетів, головним чином спрямованих на допомогу мільйонам внутрішньо переміщених осіб у Україна. Закликала колег просувати цю платформу у своїх країнах Cities 4 Cities для надання гуманітарної допомоги, підтримки дитячих та молодіжних таборів для українських дітей, проектного партнерства, у сфері охорони здоров’я, культурних та освітніх закладів між нашими громадами», – написала Ліриса Білозір на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.
До теми: ПАРЄ ухвалила дві важливі резолюції по Росії
Виступили перед депутатам Європарламенту і народна депутатка Ірина Борзова (14 виборчий округ), яка розповіла про українську молодь, героїв-захисників і волонтерів. У своєму виступі вона розповіла про прийнятий Закон України «Про основні засади молодіжної політики», який побудований на кращому європейському досвіді. Відповідно до Закону цього року створено Український молодіжний фонд, а також передбачено фінансування молодіжних проектів, за рахунок бюджетних та позабюджетних коштів, у тому числі підтримки міжнародних організацій.
«Ми вдячні університетам Німеччини, Польщі, Естонії, Литви, Італії, Бельгії, Чехії, Швейцарії, та інших країн, які надали доступ до навчання українським студентам. Створили для них інструменти підтримки, в найважчий для української молоді час», – повідомила Ірина Борзова.
Вона подякувала Сабіні Верхейен (голова Комітету з питань культури та освіти Європарламенту. – Ред.) за співпрацю.
«Разом з вами ми можемо допомогти молодим українцям, які боряться не тільки за своє виживання, а й за демократію та свободу – цінності вільного світу», – написала представниця 14-го виборчого округу та член фракції «Слуга народу» Ірина Борзова на своїй сторінці у Фейсбуці.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo