Вінницька лінія розлому: між минулим і майбутнім

Дайджест політичних подій Вінниччини 08-14 червня 2020 р.

Нарешті проявилися два полюси громадської думки напередодні місцевих виборів. До яких тяжітимуть ті, чи інші виборці.

«Лінія розлому» цього разу пройде не між «помаранчевими» та «біло-блакитними», як 10 років тому. І не між примарним «оновленням» та образом «ультра-патріотів», як на минулих президентських виборах.

Ця лінія пройде між категоріями майбутнього і минулого. До першої групи буде віднесено партії, які формулюють образ привабливого завтрашнього дня саме для Вінниччини і вінничан. Конкуренцію їм складатимуть ті, хто закликатиме «жити, як раніше».

Майбутнє наразі має лише загальні контури. Але воно є, і поки що представлено на політичній арені об’єднанням «Ми – вінничани», яке нарешті задекларувала свої перші програмні засади.

Нова вінницька партія може вже на старті мати більше 5% підтримки виборців– Gazeta.ua

Не маючи жодних аргументів проти руху, політтехнологи силяться довести, що за ним «хтось стоїть».

Раніше називали прізвища Порошенка, Гройсмана, Медведчука, Продивуса, тепер чомусь замовником виявився депутат обласної ради від «Самопомічі» Андрій Ковальов Чому саме він – ніхто не знає. Ковальова, до речі, активно «тролять» у ЗМІ, але то таке. Якби проплатив рекламу – хвалили би наввипередки.

А на іншому полюсі – всі, перепрошуємо за тавтологію, – інші політичні сили. Так, у них може виникнути непогана ініціатива помножена на досвід використання успішних практик. І авторитет у вінницької муніципальної влади є. Тим більше, що підкріплюється він об’єктивними даними рейтингів: «Вінниця перша в рейтингу доступності українських міст». Але той же Валерій Коровій буде для усіх виборців Вінницької області, бодай би він і висувався від «Української стратегії» – лише гостем з минулого. У якого уже було понад 20 років перебування у чиновницькому кріслі для того, щоб змінити життя мешканців області на краще. І з десяток політичних партій, членом яких у різні часи він ставав, щоб отримати доступ до управлінської годівниці. Тут би саме час йти на пенсію, аж ні… Влада виявилася такою солодкою, що її хочеться ще і ще.

Є актуальним протиставлення політичної сили, яка у центр своє філософії ставить інтереси Вінниччини та усіх інших, які лише виконують вказівки з Києва. Ще б пак. З 1 червня припинено виконання функцій Вінницького, Тернопільського, Чернівецького обласних територіальних відділень Антимонопольного комітету. З 2 червня 2020 року виконання функцій, що були віднесені до компетенції цих відділень, розпочато Хмельницьким обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України. А ще у Хмельницький уже перенесли низку підрозділів юстиції, державної служби і т. ін. У контексті об’єднання областей, перед Вінниччиною майорить і зовсім неприглядна перспектива. А саме – бути ліквідованою. Причому усі місцеві політики одного слова проти не скажуть. Тому й потрібна ця давно анонсована партія “Ми Вінничани”, яка б не дала можливості ліквідувати Вінницьку область з адміністративно-територіальної карти України.

Нині ж, оскільки різниці між нинішньою владою і опозицією (вчорашньою і позавчорашньою владою) немає, то й єдиним виходом для технологів буде максимальне забруднення інформаційного простору. Щоб людей від політики нудити почало.

Досиджує останні дні у губернаторському кріслі Владислав Скальський. Про що ми уже неодноразово говорили. Його наступником стане Сергій Борзов. Дехто відверто радіє такому призначенню, а скоріше звільненню Скальського, дехто відверто критикує, мовляв: чоловік-голова ОДА та жінка-народний депутат на одній території – це перебір.

Хоча, кадрова політика влада приносить нам і не такі сюрпризи.

З інших подій тижня. Портал «Слово і діло» підрахував, що мер Вінниці Сергій Моргунов виконав майже все, щоб обіцяв у передвиборчій програмі.

P.S. Наш інсайд особам, які приймають рішення.

Політтехнолог «Х» дав завдання (і гроші) медіа-експерту «У» «мочити» деяких конкурентів. При тому, що медіа-експерт «У» давно і безкорисно (з почуття особистої неприязні) «мочить» інвесторів політтехнолога «Х».

Завдання: кому першому «прилетить» «отвєтка» від конкурентів – політтехнологу, медіа-експерту, або інвестору?


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net