Днями у ЗМІ з’явилося спільне фото Юлії Володимирівни Тимошенко та Олега Валерійовича Ляшка, який раніше, якщо хтось забув, називав її «московською зозулею».

Після зустрічі з’явилася інформація про те, що «Батьківщина» не буде виставляти свого кандидата у 208 виборчому окрузі, де восени цього року обиратимуть народного депутата України. Тимошенко, таким чином, підтримала кандидатуру Ляшка.

Тепер подивимося на деталі. Якщо хтось вважає, що українські політики просто так «труть» за столиками у кафе про «розклади», той дуже сильно помиляється. Фото з’явилося не тому, що політиків випадково зафіксували разом, а тому, що воно мало стати надбанням громадськості. Торги, які розпочинаються без узгоджених позицій, триватимуть у глибоких бункерах з потрійним контролем охорони та системою «заглушок».

Тимошенко самим фактом публічної зустрічі з оголошенням про підтримку надіслала певний меседж. Але не виборцям, а політикам. Меседж цей полягає у тому, що колишній прем’єр-міністр України, другий фіналіст президентських перегонів та політик, який понад 20 років перебував на вершині владного Олімпу… зібрався на політичну пенсію.

Юлії Тимошенко, якій у листопаді цього року виповниться 60 років, зрозуміло, що її час минув. Так, залишився якийсь рейтинг (десь до 8%, за даними КМІС та групи «Рейтинг») за рахунок залишків колись потужної армії «біло-сердешних», які нині стиснулася до критичного мінімуму. Передусім, у сільській місцевості та з осіб пенсійного або передпенсійного віку. А це – шлях до поступового обнуління електорату. Як раніше, у КПУ та СПУ.

Розуміє захід власної кар’єри Юлія Володимирівна? Розуміє. З кожними виборами – все менше і менше голосів, менше і менше влади і впливу. Тому вона прийняла для себе єдине логічне рішення – про монетизацію капіталу політичного у статки фінансові.

Не так давно пройшла інформація, що Юлія Тимошенко за допомогою якихось хитромудрих «схем» офіційно стала доларовою мільйонеркою. І у даному випадку подив викликає не те, що вона оприлюднила власні «заощадження» (бідною вона не була ніколи), а у тому, що це було зроблено демонстративно.

Пам’ятаєте, як раніше вона наполегливо стверджувала, що живе на одну зарплату в орендованій квартирі?

Таким чином ЮВТ чітко і недвозначно дала зрозуміти, що готова продати останнє, що тримає її у політичному сегменті – партію «Батьківщина». І потрохи почала це робити, віддаючи партійну структуру у вигляді франшизи.

Чим скористався, наприклад, колишній член команди В. С. Продивуса – Олег Мейдич.

Проте таким відвертим розпродажем Юлія Володимирівна шле останній «привіт» власним покупцям. Справа у тому, що сильною стороною «Батьківщини» завжди була партійна структура. Яка за роки перебування у політиці навчилася вмить гуртуватися і йти голосувати «за» того, на кого вкаже перст «жінки з косою».

Тепер, коли факт віддалення Юлії Тимошенко від своїх колишніх однопартійців, які, будемо по відношенню до них відвертими, не лякалися йти на протистояння з режимом Януковича, коли їхня лідерка сиділа у в’язниці, – став більш, ніж очевидним. А, отже, немає і стимулів просто йти на вибори.

«Батьківщина» Мейдича – це не «Батьківщина» Тимошенко. І нехай сьогодні цій політичній структурі ще дають доволі химерний рейтинг у 7-8%, зрозуміло й те, що на вибори ці люди просто не підуть, адже не бачитимуть там кандидатів, чиї слова і дії резонували би з політичною позицією Юлії Тимошенко.

А остання, як уже і було сказано, виставила свою рідну «Батьківщину» на публічні торги.

Кому її продавати? А байдуже. Хоч Ляшкові (Ахмєтову), хоч Мейдичу (Продивусу, Косюку).

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net