Політичне життя потрохи оживає. От і на вулицях українських міст починає з’являтись зовнішня реклама – порошенківське алаверди “Слузі народу” на “Прийде весна – саджати будемо”.
Ключове слово тут – «потрохи». З намаганням продемонструвати активність, але без відповідної реакції з боку громадськості.
Наприклад олова ОДА Сергій Борзов поїхав до Гайсина, де під час огляду об’єктів “Велике будівництво” відбулась публічна сварка голови ОДА з міським головою Анатолієм Гуком. Незважаючи на об’єктивні причини конфлікту, чи технологічний задум таких поїздок, «на виході» керівник області отримав з десяток негативних рерайтів на регіональних інтернет-ресурсах. І мляву офіційну публікацію на сайті Гайсинської РДА, де про суперечку не згадується взагалі.
І знову традиційно зовнішня активність губернатора оплутується таким шаром чиновницького сірого інформаційного павутиння, що громадськість до всього цього просто залишається байдужою, або навпаки налаштовується негативно його недоброзичливцями в інформаційному просторі.
Теоретично, така тактика могла б принести успіх, якби була системною. І так, у Гайсині – «прочухан», а у Козятині, де голову ОДА запитали, чому при районуванні були порушені усі затверджені нормативи, голова ОДА логічно вказав на «попередників» та порадив звертатися до народного депутата Петра Юрчишина.
Козятинчани чекали більшого і відреагували: хіба буде віддавати перевагу Козятину бізнесмен із Хмільника? Та й здебільшого вони очікували вирішення проблеми, а не переадресації звернення.
У принципі, така модель поведінки, швидше за все, застосовуватиметься «слугами» після місцевих виборів. Представників виконавчої гілки влади про щось запитуватимуть люди, а вони будуть розводити руками: «А що ми можемо? Вся влада у місцевих рад та народних депутатів».
Самі народні депутати від Вінницької області на минулому тижні займалися корисними справами. Наприклад, підтримали легалізацію грального бізнесу. «За» проголосували «слуги» Максим Пашковський, Анатолій Драбовський та Ірина Борзова та представники ахметівської «Довіри» Микола Кучер, Геннадій Вацак та Лариса Білозір. Ті ж самі – «мінус» Вацак, натомість «плюс» Петро Юрчишин проголосували за законопроєкт, який дає поліції право зупинки і перевірки автівок без формальної причини.
Провінційний вінницький стиль видно всюди. Пам’ятаєте новину, що депутаткиня Вінницької обласної ради від «Батьківщини» Тетяна Редько склала депутатські повноваження та вийшла з партії? Негайно їй же й «прилетіло».
Колишні однопартійці обізвали її істеричкою, бешкетницею і взагалі неадекватною жінкою, а також перерахували все її задеклароване майно, мовляв, дивіться на цю «антикорупціонерку».
А раніше, отже, була чесною, коли мала партійний квиток «Батьківщини»…
Вінницька обласна рада вирішила збільшити статутний капітал КП «Вінницяводоканал» на 3 мільйони гривень та суттєво посилити свої позиції щодо керування цим об‘єктом.
Разом з тим, обранцям запропонують проголосувати за зміни до статуту підприємства, які утаємничать його фінансово-господарську діяльність, а також ускладнять передачу на баланс Вінницької ОТГ. Проєкт рішення вже з‘явився на сайті Вінницької облради.
Нагадаємо раніше проти передачі «Вінницяводоканал» на баланс Вінниці категорично виступив голова бюджетної комісії Геннадій Мазур.
Метою такої стратегії є те, що Мазур має види на водоканал.І, якщо йому вдасться зберегти власні позиції у новому складі обласної ради, то цієї мети він досягне.
Принаймні «Батьківщина» вже віддала під його контроль 17 виборчий округ, де він має координувати роботу «біло-сердешних» кандидатів до місцевих рад.
До речі, в останній новині є ще одна «цікавинка», яку, мабуть не помітили пересічні громадяни.
Справа у тому, що кількість округів до обласної ради, відповідно до нового Виборчого кодексу, має бути вирахувана наступним чином: ціле число від кількості мандатів поділено на 10 +/- 2 округи. Тобто, якщо 84 ділимо на 10, то отримуємо 8 округів. У Вінницькій області уже є 8 округів, поділених для парламентських виборів.
Але справа у тому, що й кількість, і межі округів «нарізатиме» обласна територіальна виборча комісія (ТВК). І якщо низка партій досягне з цього рішення консенсусу, то може запропонувати власним представникам зробити від 6 до 10 таких округів. Якщо ж у партії більш потужні позиції у місті, то вона робить більшу кількість округів саме у межах міста, щоб сформувати список з місцевих ЛОМів. І так далі, тактика може бути різною.
Наприклад, виходячи з того, що Вінниччину поділили на 6 районів, то доцільним було б формування 6 округів в області та, наприклад, трьох або навіть чотирьох в обласному центрі. Що відразу б збільшило роль політичних сил, які орієнтуються на виборців Вінниці.
Але здається, з того, що «Батьківщина» так впевнено закріпила своїх кураторів, то питання УЖЕ вирішене, причому у такому сенсі, що «давайте не заморочуватися, просто залишимо старі округи». І всі інші, швидше за все, просто погодяться з таким підходом. Навіщо заморочувати собі й колегам голови, якщо можна піти простішим шляхом.
У цьому і є сутність безхребетної та безініціативної вінницької традиційної політики.
Ну, а поки що – «Партія Вінничан» випереджає партії Ляшка, Гриценка, Саакашвілі, Вакарчука та «Свободу» вже на старті – такими є результати соціологічного дослідження компанії «SOCIS».
А до самої партії уже почали приєднуватися відомі вінничани. Першим до лав пристав почесний громадянин Вінниці Віктор Бронюк.
Віталій Горковчук
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.