Згадуючи події минулого тижня, хотілося би написати: «Гримнув грім!»

«Новий голова ОДА Сергій Борзов – поїхав до Людавки – де люди протестували проти побудови сміттєпереробного заводу – пригрозив охороні – зайшов на територію – наказав перестріляти собак – влаштував прочуханку чиновнику міськвиконкому, який приїхав «розрулювати» ситуацію – «Можете їхати назад», – відповів чиновнику Сергій Борзов, відмовившись від спілкування, адже розраховував на зустріч з більш впливовими посадовцями».

І…?

«Сергій Борзов заспокоїв мешканців Людавки Жмеринського району та навколишніх сіл. Він запевнив, що вінницька міська рада не будуватиме на їхній землі сміттєпереробний завод, доки не буде проведена відповідна екологічна експертиза. Необхідні роботи вже замовили»

Будівництво буде припинено?

Ні. Максимум – загальмовано до місцевих виборів, після чого відбудеться ліквідація обласної державної адміністрації та формування виконавчого комітету.

Візит до Людавки – подія? Ну, якщо до місцевих виборів такі вояжі відбуватимуться регулярно, а до того ж відбудуться анонсовані кадрові зміни, то, мабуть, подія. Якщо ні, то максимум, який статус буде у неї – подійка.

Сергій Борзов, судячи з усього, досі не надто зрозумів – з чим (і з ким) зв’язався.

«За словами керівника області, йому вважається (так у тексті – Авт.) “незрозумілою” логіка утворення нових районів на Вінниччині. Зокрема, він зазначив, що не розуміє принцип, за яким центром одного з п’яти майбутніх районів області має стати Хмільник, а не Калинівка».

Чому Хмільник? А тому що 👉 Гості з минулого. Як декілька років «нарізають» і не можуть «нарізати» Вінницьку область

Де логіка? А ніде.

«Чого лише варта ситуація з кількістю районів, що будуть сформовані на Вінниччині. Наче, буде 5, чекаємо чи прийме такий адміністративний поділ Верховна рада України», – каже керівник Вінницької територіальної організації «Європейської солідарності» Андрій Гижко.

Не акцентуючи уваги на тому, що сам, у бутність першим заступником голови ОДА, перспективний план формування громад і нарізав.

І колишнє керівництво ОДА, коли Вінниччину збиралися ділити на укрупнені райони, про це детально інформували.

Але повернемося до Борзова, який можливо ще не зрозумів, але відчув, що на нього може тут чекати. На запитання про можливість балотування на місцевих виборах він відповів наступним чином. «Я ще не прийняв для себе якесь рішення. Це важке питання для мене особисто, дуже велика відповідальність. Справа не у рейтингах, а у тому, щоб я міг дивитися людям в очі. Ближче до осені вирішу».

Та, ні. Справа, як раз у рейтингах. А вони у СН погані. І далі буде лише гірше.

Причому, явно за гроші північного сусіда українцям намагаються нав’язати установку про перехід голосів до ОПЗЖ. Запобігти цьому можуть лише регіональні патріотичні проекти, один з яких – «Партія вінничан» – нарешті оголосив, хто стоїть за його створенням.

Тому вибір, за великим рахунком, буде лише між проросійськими силами і тими, хто готовий їм протистояти.

«Партія вінничан» – готова («Нас не влаштовує реванш проросійських сил і панування місцевих кланів»).

Врятувати «слуг» уже не вдасться. Могла б трохи допомогти підтримка з боку Володимира Зеленського, але Вінниччина йому не цікава. За рік своїх повноважень він жодного разу не відвідав наш регіон.

З поточних подій.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов очолив рейтинг найменш чутливих для ризиків корупції очільників обласних центрів.

Депутаткиня обласної ради Тетяна Редько за декілька місяців до виборів заявила про складання повноважень. Крім того розповіла, що депутатський корпус Вінницької обласної ради – гравці на майданчику по дерибану бюджетних коштів та комунального майна (а то ми не знали). А також сказала: «Вийшла і з «Батьківщини», щоб мене і нашу корпорацію не асоціювали з якоюсь політсилою. Для нас тепер всі рівні».

Ключове слово – «тепер».

Міськвиконком «буцається» з Продивусом/Мейдичем.

Забудовники – один з одним.

Прихильники будівництва сміттєпереробного заводу у Людавці – з його противниками.

Депутат обласної ради від «Самопомічі» Стаднік намагався провернути махінації з грошима, виділеними на лікування онкохворої дитини, або його незаслужено в цьому звинуватили. Після звинувачень заявив, що все це неправда і підступні вигадки ворогів.

Нардеп Анатолій Драбовський сам собі створив проблему з НАЗК і тепер його тягатимуть до суду.

Його колега – доларовий мільйонер Петро Юрчишин розщедрився на 100 (сто) доларів для сторічної ювілярки 🤦‍♀️

Деякі представники місцевого самоврядування несміливо протестують проти намірів «Слуг народу» опустити планку місцевих виборів за партійними списками з 90 тисяч до 10 тисяч виборців (тобто, майже в усіх ОТГ обиратимуть не депутатів-мажоритарників, а голосуватимуть за партійні списки). Але ми ж з вами знаємо, що чхати хотіли «слуги» на такі звернення.

Микола Кучер пропонує запровадити мінімальний податок (6 тис. грн.) за кожен гектар паю землі сільськогосподарського призначення.

До Вінниці приїжджав Вакарчук та декілька народних депутатів від «Голосу». І щось там зробили і сказали, що конкретно – ми не зрозуміли. Напевно те, що кажуть будь-яким лохам-кандидатам, яких політики намагаються розвести на бабки: «Гайда до нас. Ми формуємо команду».

Можна говорити про старт виборів? Припустимо, що можна.

Проте старт, поки що, млявий і нецікавий.

Тому чекаємо на підвищення градусу активності.

А поки що констатуємо – «Грім не гримнув»…

Інакше переключимо власну увагу з вінницької політики на огляд фітнес-центрів та кулінарних практик. Там, чесне слово, все ж цікавіше.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net