Знаєте, шановні вінничани, що є найбільш цікавим на передстартовому етапі виборчої кампанії? Те, як різні політичні й громадські групи намагаються тестувати методи роботи.

Декілька років вони намагалися гуртувати навколо себе представників громади, повідомляючи їм, що володіють певною таємничою технологією, яка забезпечить перемогу на виборах. І коли вони вирішують, що сьогодні саме час продемонструвати всю її вбивчу силу… Насправді не відбувається нічого.

Подивимося на такі рухи за останній тиждень. Наприклад, місцевий активіст-АТОшник, а за сумісництвом державний службовець Андрій Грачов закликав усіх небайдужих вийти на акцію протесту з приводу загибелі у зоні ООС українського бійця. Причому пригрозив у Фейсбуці: «С этого момента… всех!!! Кто имеет отношение к зеленым, я буду уничтожать…. и я это буду делать разными способами…».

Заява серйозна.

Зустріч з головою ОДА Сергієм Борзовим також пройшла на підвищених тонах.

Але, весь цей резонанс (який міг би бути за інших умов) потонув в інформаційній хвилі, яка здійнялася після вчинків луцького і полтавського терористів.

Хіба що від «зелених» «прилетіла отвєтка» з перерахуванням статків та копирсанням у деталях кар’єрного зростання самого Грачова.

Був шанс здійснити резонансний крок у влади? Був. Голова ОДА Сергій Борзов звільнив 21 співробітника апарату ОДА, підтвердивши тим самим, що його попередник – Валерій Коровій роздув штат чиновників до непристойного рівня.

У розпорядженні, зокрема, написано про звільнення одного із заступників. Хоча станом на 26 липня прізвища усіх підлеглих Борзова досі присутні на сайті ОДА. Плітки, кого із заступників «підуть» ширяться, але поки що плітками і залишаються. Щоб обіцянки викликали відгуки, треба, щоби їх виконували…

З пустого у порожнє переливали депутати Вінницької обласної ради, які зібралися, напевно, на передостанню сесію.

Наш рідний депутатський паноптикум завершує власну каденцію тим самим цирком, з якого починав.

Раз: «…таланти депутати стримати не можуть і для багатьох з обранців сесія – це привід публічно виступити.

Жанні Дмитренко зачитала похвальний вірш про депутатів і керівництво».

І два: звернутися «у «Спортлото» «до Президента США Д.Трампа

І мотивувати його прискорити прийняття закону «Про позаблоковий статус друга США щодо України», який зараз зареєстрований у Конгресі США».

Не дивлячись на відверто аматорський склад депутатського корпусу обласної ради, та безкоштовну “невтомну працю на благо громади Вінниччини”, більшість обласних депутатів… будуть балотуватись знову.

Із цікавого, для тих, хто розуміється, що насправді коїться у владних кородорах, було хіба що рішення про створення територіального дорожнього фонду В області створено територіальний дорожній фонд. А це неабиякі гроші, розпоряджатися якими буде облдержадміністрація. «Пей, Гуляй, Золото, Бриллианты!».

Зникла, і більше ніколи не з’явиться на вінницькому політичному небосхилі політична партія «Свобода», керівники та депутати якої успішно працевлаштували самих себе.

Вінницькі місцеві депутати цієї каденції, здається, зрозуміли, що «все», час спливає. А тому слід взяти від цієї влади те, що ще можна взяти.

Хоча дехто ще сподівається знову позмагатися за мандат, тому й починає витрачати кошти на власний PR.

Триває конфлікт народних депутатів України з очільницею обласного департаменту охорони здоров’я Грабович, яка уже декілька місяців перебуває у кроці від відставки, але поки що хтось намагається утримати її на посаді.

Персонально депутатів видно дуже мало, оскільки сесія ВР завершилася, і настав час відвідати зарубіжний виборчий округ.

Петро Юрчишин з великою долею вірогідності буде «крутити» черговий передвиборчий проєкт Коломойського «За майбутнє!» (скорочено – «Майбах»).

Микола Кучер з донькою Ларисою Білозір – ахметівську групу «Довіра».

Олег Мейдич («Батьківщина») розповідає про важку і напружену працю народного депутата України.

Володимир Гройсман продовжує активну інформаційну кампанію, позиціонуючи себе у якості альтернативного політика нинішній владі, а вируючий у соціальних мережах конфлікт (щоправда, без відповіді) між «зеленими слугами» і вінницькою муніципальною владою дає приводи для висновків, що до виборів «перемир’я» не буде.

Згадані вище «терористичні» пригоди, судячи з усього, стали причиною скасування візиту В. Зеленського до Вінниці. Хоча голова ОДА наполягає, що візит «не скасовано, а перенесено».

Ну, не є цікавою для Президента Вінниччина, щоб там не казали представники обласної влади. У штабі «Слуги народу», з огляду на фактичні рейтинги, уже змирилися з тим, що «першу скрипку» тут, як й у багатьох інших областях, гратимуть політичні партій регіонального спрямування. У назві яких буде слово «Вінницька», або – «Вінничани».

Ну, й насамкінець. Станом на 24 липня Вінницька область не відповідає критеріям, визначеним Міністерством охорони здоров’я, для послаблення карантинних обмежень. Регіон перевищив показник динаміки захворюваності на COVID-19. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України.

А за таких умов не те, що школи можуть не відкритися, а й взагалі усі плани та стратегії накритися «мідним тазом».


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net