Злети і падіння вінницьких “нових лідерів”

30 травня виборці завершили голосувати за «своїх» кандидатів в програмі «Нові лідери». Комісія відібрала 60 кандидатів - 50 лідерів, які набрали найбільше голосів, а також 10 «запасних» про всяк випадок.

Дійсно, після того, як комісія ретельно дослідила результати голосування і перевірила кілька десятків IP-адрес, зясувалось, що у кількох лідерів голоси були штучно «накручені». Таким чином було визначено фіналістів першого етапу.

Нажаль, вінничани не стали першими в списку переможців. З доволі великим відривом 4593 та 4032 голосів рейтинг найцікавіших проектів очолили представниці центрального регіону України – депутатка Анастасія Попсуй  з Ірпіня та спеціалістка з агітаційних питань Євгенія Лашко з Черкас.

На третьому Дмитро Ковбасюк з Одещини. Він, депутат Лиманської районної ради, набрав майже дві тисячі голосів.

Зазначимо, що проекти усіх трьох претендентів стосуються освіти – дітей чи дорослих. Депутати пропонують готувати нову політичну еліту ще з шкільної лави. Спеціаліст з агітаційних питань – «розвивати морально-етичну культуру соціально вразливих верств населення» «шляхом психологічного впливу та регулярною зайнятістю».

Проекти лідерів, підтримані виборцями, здалися мені доволі сумними, точніше викликали шок. Суспільство, фактично, розписалось у власній безсилості перед таким соціальним викликом, як корупція. Якщо майбутній політичній еліті сьогодні в середньому 10 років, а владні повноваження вони отримають у віці близько 30, то попереду Україну чекає ще 20 років боротьби та невизначеності. Якщо так станеться, то українці поб‘ють найвідоміший світовий рекорд Моїсея, який водив іудеїв по пустелі 40 років.

Проект щодо психологічного впливу на соціально-вразливиі верстви населення, на мою думку, має ознаки сегрегації. Принаймі, в такій редакції, як його презентували. До того ж складається враження, що носіями моралі, є лише люди, які мають гроші.

Таким чином «електоральні» вподобання фактично підтримали ідею виховання не лише політичних еліт, але й елітних рабів, які не повинні дратувати перших своїм несмаком та поганими манерами.

Так виглядає загальноукраїнська картина. Перейдемо до наших лідерів. Потрібно відзначити, що четверту позицію в рейтингу належить саме Вінниці. Її зайняла депутатка Вінницької міської ради Ганна Давиденко.

Ганна запропонувала проект, спрямований на подолання гендерної нерівності у владних кабінетах. Жінки мають прийти до влади, тож потрібно «нівелювати бар‘єри для просування жінок у політику» –впевнена депутатка і ще 1744 «виборців», які її підтримали під час голосування. Невідомо як складеться подальша доля конкурсантки, при тому, що за нею вже рахується порушення правил участі в конкурсі, в частині двох кримінальних проваджень.

Також до «лідерського списку» потрапив Володимир Воловодюк, який набрав 1016 голосів. Володимир є керівником Вінницького обласного осередку Громадського Руху «Народний контроль». Запропонована ним програма спрямована на «пошук реальних прикладів успішних проектів на селі, налагодження взаємодії та співпраці з такими проектами та поширення кращого досвіду в сільських громадах». Проект розраховано на рік.

Можливо, претендент на лідерство не хотів розкривати усі карти, щоб не дати можливості скористатись гарною ідеєю конкурентами. Як на мене, для пошуку кращих практик потрібно кілька годин роботи за комп’ютером. Доволі сумнівно, що в якомусь закинутому населеному пункті селяни створюють “таємний”земний рай.

Нині інформаційний простір такий насичений, що на будь-якій темі піариться до десятка представників влади. Спочатку «успішність» анонсується, декларується «протокол про наміри». Далі ЗМІ пишуть, як довго нардеп воював за виділення коштів саме для цього населеного пункту. Потім розпочинається інформаційний супровід «успіху» на всіх етапах його втілення. І ось нарешті відкриття – кульки, червона стрічка, десяток посадовців і фотосесія на фоні «успішного прикладу». Тут варто не зганьбитися – краще не робити фото на фоні пісуару.

Можливо і собі написати проект – на фоні яких об‘єктів варто, а на фоні яких об‘єктів не варто робити фотосесію посадовцям. Наступного разу обов‘язково. Але від лірики перейдемо до лідерів.

Демократія – це влада більшості, тож якщо люди проголосували ми підтримуємо та вітаємо переможця лідерського рейтингу.

В свою чергу і Володимир Воловодюк не забув віддячити своїх симпатиків.

«Доброго ранку, друзі ! Понеділок почався з приємної новини – проходження в другий тур проекту Нові Лідери ! Щиро дякую за підтримку !» – йдеться в його повідомленні в соціальній мережі Фейсбук.

До когорти вінницьких лідерів також увійшов радник міського голови міста Вінниці Андрій Юсов. Чоловік родом з Одеси, тож висувався саме від цього регіону.

Запропонований ним проект «Відкриті партії» – це «прозора система звітності організацій, в якій жодне рішення не зможе пройти непоміченим членами спільноти чи бути ухваленим із порушенням процедур Такий собі суспільний «реєстратор» все ж таки дарує надію на подолання корупції уже найближчим часом. Доведено, що найбільші корупціонери – це представники влади. Влада обирається народом, висування кандидатів здійснюється через політичні партії. Усуваємо протекціонізм та хабарництво на першому етапі – отримуємо чесних кандидатів та чесну владу. Тож на мою думку, Андрій Юсов запропонував процедуру, яка спрямована на запит суспільства щодо нових обличч у політиці.

«Відкриті Партії перемагають, я став одним з лідерів голосування у другому етапі національного проекту Группа «Нові лідери». Друзі, завдяки Вашій підтримці ідея відкритих партій та реформування політичної системи буде далі ширитись українським інфопростором!
Позаду декілька тижнів активної агітаційної кампанії, я хочу щиро подякувати всій команді проекту, усім, хто підтримав мене та ідею “Відкритих партій”, тим, хто переймався, вболівав та тримав кулаки. Лідер без команди нічого не вартий, активне голосування та публічна позиція багатьох однодумців демонструє, що у нас є суперова команда. Дякую щиро за підтримку, рухаємось далі!», – зазначив Андрій Юсов на своїй сторінці в соціальні мережі Фейсбук.

Тепер зупинимось на відомих вінничанах, які подавали проекти, але залишились поза рейтингом ТОП.

Серед найбільш відомих Руслан Анфілов та Олег Левченко.

Руслан Анфилов з рейтингу “зник” після перевірки голосів. Виявилось, що результати голосування не зовсім відповідали реальній кількості симпатиків і були накручені. Чи сам здобувач попросив проголосувати за себе, чи таким чином конкуренти розправились з сильним кандидатом, сказати складно.  Пан Руслан ситуацію не коментує.

Щодо Олега Левченко, який є директором «Центру розвитку місцевого самоврядування», то його проект навіть не витримав голосування. Що ж тема енергозбереження (саме про це  було написано проект) гарно працює при отриманні грантів, а от суспільства та відбірковий комітет оригінальністю не вразила.

Жодних коментарів в соціальній мережі не дає і Олег Левченко.

Зазначимо, що обрані кандидати вже 12 червня мають бути у Києві, де розпочнеться школа лідерства. Загалом проект триватиме до осені. Тож як кажуть, слідкуйте за інформацією, сподіваємось вона дасть можливість поміркувати над тим, що дійсно чекає Україну найближчим часом.

Крім лідерів, яких обирали виборці, своїх 50-х фаворитів назвав Відбірковий комітет Громадської наглядової ради проекту «Нові лідери».

Нажаль, жоден проект з Вінничинин не отримав підтримки Відбіркового комітету. Хоча, на мою думку у нас були цікаві пропозиції.

Зокрема, інноваційним на мою думку є Віртуальна лабораторія «Творча мережа юного дослідника», автор якої  – вчитель інформатики Сергій Негода з Вінниці.

«Проблема, яку вирішує дослідження: моделються молодіжні творчі мережі в рамках навчально-інформаційного середовища України для реалізації творчого потенціалу обдарованої молоді у пізнавально-дослідницькій діяльності, як вищій формі самоосвіти», – йдеться в його заявці.

Чоловік запропонував мережу, в якій діти не грались би у «стрілялки», а обмінювались ідеями, науковими дослідженнями. По-перше було запропоновано звичний для нинішніх школярів майданчик – інтернетпростір. По-друге проект не потребує значного фінансування. Реклама, яку б отримав чоловік на телевізійному шоу дала поштовх для розвитку такої мережі.

Шкода, що ні виборці, ні виборчком не знайшли ідею цікавою. З іншого боку ситуація має цілком логічне пояснення – процес експорту «мізків» з України це вже традиція. Талановиті вчені реалізують свої ідеї за кордоном, а ми з часом пишаємось ними за їх «українське коріння».

Насамкінець скажемо кілька слів про проект загалом. За статистикою, яку повідомляє ресурс «Детектором Медіа», «загальне охоплення телепроекту складає 25 млн 200 тис. українців старше 18 років. Загалом в топ-100 присутні 63% чоловіків та 27% жінок. Середній вік «лідера» в обраній сотні – 35 років. Найстаршій жінці – 48 років, найстаршому чоловіку – 50. Найбільше лідерів мешкають у Київській області – 47, Львівській – 10».  Вінничан, які увійшли у топ-100, лише двоє.

Першість Київській області забезпечив «електорат», адже 52% від загальної кількості виборців зареєструвались саме на Київщині. Загалом на час проведення голосування у проекті зареєструвалися 149 тис. 889 виборців, із них проголосували 120 тис. 920 осіб. Ядро виборців склали громадяни віком від 25 до 34 років: жінки – 23%, чоловіки – 19%.

Олена Семко

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net