Вінницький нардеп Кудлаєнко представляє Україну на міжнародному саміті ОБСЕ

З 3 по 6 жовтня у столиці Киргизстану м.Бішкек проходить XVII Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Серед 57 держав-учасниць та більше 300 представників парламентів світу - Постійна делегація Верховної Ради у ПА ОБСЕ.

У складі групи, що представляє Україну, присутній народний депутат-вінничанин Сергій Кудлаєнко, який входить до Постійної делегації з початку роботи в парламенті та є заступником голови Комітету з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

В рамках XVII осінньої сесії Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі , член Постійної делегації Верховної Ради України у ПА ОБСЄ Сергій Кудлаєнко взяв участь у дебатах, присвячених безпековим викликам сучасності для Середземноморського регіону, пов᾿язаних з проблемами міграції та навколишнього середовища. У своєму виступі Сергій Кудлаєнко наголосив на проблемах внутрішньопереміщенних осіб, кількість яких в Україні складає близько 1,5 млн осіб.

Член української парламентської делегації привернув увагу присутніх до грубого порушення прав людини в окупованому Росією Криму, а також до проблематики внутрішньопереміщенних осіб в Україні внаслідок російської агресії на Донбасі.

«З 2014 року, з огляду на анексію Криму та події на Сході, в Україні почала працювати моніторингова місія ОБСЕ. Зустрічі з представниками ОБСЕ регулярно відбуваються в межах діяльності українського парламенту, але Асамблея є одним з небагатьох міжнародних майданчиків, що допомагають шляхом переговорів досягати вирішення важливих безпекових питань. Україна знаходиться у стані збройного конфлікту на Сході і головним завданням є повне припинення бойових дій, ефективне управління кордонами держави і збереження життя українських військових та цивільного населення. Ми повинні враховувати також і наслідки агресії, які призвели до збільшення кількості внутрішньопереміщених осіб та порушення прав українських громадян. Серед пріоритетів діяльності ОБСЕ – вирішення питань розмінування територій, сприяння відновленню інфраструктури, дотримання прав людини та доступ гуманітарних місій на території зони конфлікту, відтак – співробітництво з Організацією для України є надзвичайно важливим і ми будемо підтримувати його», – підкреслив Сергій Кудлаєнко.

Як повідомив народний депутат, цьогорічний осінній саміт держав-учасниць ОБСЕ присвячений також і питаням співробітництва з країнами Центральної Азії, Середземномор’я та Причорноморських регіонів і для України, як держави-партнера, важливо стати повноправним учасником реалізації проектів нового «Шовкового шляху» – це нові можливості ключових сегментів світової економіки.

Прес-служба народного депутата

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net