Давиденко Ганна Віталіївна

Давиденко Ганна Віталіївна, 1983 р. н.

Депутат Вінницької міської ради від ВО «Батьківщина». Доктор педагогічних наук, ректор Вінницького інституту університету «Україна».


З’явилася на політичній арені Вінниччини восени 2015 року під час місцевих виборів.


Про кар’єрний шлях розповідає наступне:

«Першу освіту я здобула в Інституті іноземних мов Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського. Мені дуже сподобалася німецька мова і я, провінційна, наївна дівчина, поїхала самотужки вступати до аспірантури Інституту філології Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка. Там мені пояснили, що потрібно мати наукового керівника з цього університету і що самотужки буде важко. Але я – така людина, що ставлю собі мету і впевнено йду до неї. Справді, було нелегко, адже педагогічна освіта – це знання переважно з методики викладання, а тут потрібна була не тільки якісна німецька мова, але й уся філологічна термінологія німецькою. Але я наполегливо працювала – і змогла. Незважаючи на те, що я була завжди відмінницею, на цьому іспиті я отримала четвірку. Але мої старання оцінили належним чином, екзаменатор навіть цікавився, чи подану на іспит роботу я писала сама – а це була моя дипломна робота, звісно допрацьована».


Неабияке місце у кар’єрному зростанні зіграв батько – Давиденко Віталій Володимирович, начальник головного управління праці та соціального захисту населення Вінницької ОДА, у 2002 році – кандидат у народні депутати України у 13 виборчому окрузі (11 місце, 2,55%), у минулому – член НДП, Народної партії (Литвин), 2006 року балотувався у депутати обласної ради від «Нашої України», у 2010-2017 роках, директор Вінницького відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. У 2014 році влаштував своїм першим заступником 23-річну доньку Людмили Щербаківської Діану Кес.


В місцевих ЗМІ довгий час гриміли викривальні матеріали з цього приводу під назвою “Як вінницькі політики та чиновники прилаштовують своїх дітей”.


На місцевих виборах-2015 балотувалася і до облради, і до міськради. До облради не пройшла. І ці вибори для Давиденко пройшли з внутрішньопартійним скандалом. Вона у суді домоглася перерахунку голосів і з’ясувалося, що протоколи на дільниці, де перемагав її колега по партії, ймовірно були сфальшовані.

Давиденко на свої сторінці у соцмережі написала, що Вінницька районна виборча комісія підробила протоколи голосування у селі Агрономічне. Це нібито зроблено з метою «просування» замість неї іншого кандидата, який набрав меншу кількість голосів, а саме: Ігоря Вернигора, голови бюджетної комісії облради 6-го скликання.

До своєї заяви Ганна додала два екземпляри протоколів із результатами виборів в с.Агрономічному, які різняться цифрами. Так, в одному протоколі у кандидата від ВО «Батьківщини» Ігоря Вернигора 324 голоси виборців, а в кандидатки від Аграрної партії Олени Наскальної 229. Проте вже в іншому протоколі 200 голосів, які виборці віддали за О.Наскальну, дописано кандидатові від «Батьківщини» Вернигору. Окрім того Г. Давиденко просить звернути увагу, що підписи одних і тих самих членів виборчої комісії в протоколах між собою відрізняються.

Оскільки діє партійний рейтинг, то в Олега Коров’янчука він виявився на кількасот десятих більший. Не чекаючи результатів суду, Давиденко зареєструвалася як депутат міської ради.


Під час роботи в міській раді стала фігуранткою декількох публічних скандалів.

Вимагала виділення для батька 10 соток для «ведення особистого господарства» у межах Вінниці, відмову у цьому назвала політичним замовленням. За що отримала від місцевих активістів образливе прізвисько і хештег #Ганя_10_соток.

Коли депутатці вказали на явний конфлікт інтересів, вона замість того, щоб визнати себе неправою, пішла в атаку. При тому, що у депутатки виявилося 18 земельних ділянок у Вінниці та Вінницькому районі, загальною площею 16 га. 

Продавши землю, була поміченою на мітингу «Батьківщини» проти продажу землі сільськогосподарського призначення.


Представники «Народної волі» звинувачували Давиденко у тому, що вона була помічником народного депутата від СПУ Івана Бондарчука, випускника Вищої партійної комуністичної школи, який зараз очолює “товариство “Україна-Росія” і називає війну за незалежність проти Росії “гражданской войной”.


Користується послугами місцевих спеціалістів з піару.


Побилася з депутатом міської ради Наталією Панчук.

Особисто Давиденко пояснювала інцидент наступним чином:

«Після сесії Вінницької міської ради я разом з головою асоціації органів самоорганізації населення Панчук Наталією пішла до неї в кабінет для того, щоб отримати документ – протокол засідання квартального комітету мікрорайону Тяжилів. Наталя Володимирівна показала мені папку, коли ж я дістала телефон, щоб зробити копію, вона почала забирати цю папку і з нею тікати. Потім почала нападати на мене, я їй зачитала закон України про статус депутатів місцевих рад і пояснила, що як посадова особа вона не має права мені відмовити у наданні документів».

Зі слів Ганни Давиденко, Наталя Панчук запропонувала звернутись з депутатським запитом до квартального комітету. Така відповідь не задовольнила Ганну Давиденко і вона повідомила, що подзвонить до поліції, після чого Наталя Панчук почала кидатись в Ганну Давиденко папкою та протягувати руки. На крики до кабінету прийшли працівники міської ради, вони тримали пані Ганну за руки, а Наталя Панчук видерла з рук телефон. Але Ганна Давиденко змогла зафільмувати на мобільний напад та як її виганяють з кабінету і не віддають речі. Поки Ганна Давиденко надавала покази поліції та її оглядали лікарі швидкої, бо вона скаржилась на біль у горлі, грудях та запаморочення в голові, на другому поверсі міської ради комісія з питань етики обговорювала поведінку Ганни Давиденко.

Після бійки Давиденко негайно захворіла і лягла до лікарні. В Інтернеті навіть утворився локальний мем – «Ганя під ковдрою».


Резонансною стала історію змагання Давиденко за звільнені приміщення медичного коледжу. Зокрема, вона наполягала, що університет «Україна» готовий платити за оренду до 1 млн грн на рік. Але виявилося, що заявку на участь у конкурсі з оренди комунального майна подавав не лише Вінницький інститут університету «Україна», а й заснована у 2015 році ГО «Соціальна перспектива», яка об’єднує людей з обмеженими фізичними можливостями. Засновником її, щоправда, є сама Давиденко, яка не є інвалідом, але то вже дрібниці.

Навіщо було Давиденко розкладати такий пасьянс з двома заявками від самої себе?
Це (як їй здавалося) вирівнювало її шанси у змаганні з бюджетною установою ДонНУ (саме того ВНЗ,в якого навчальної площі на одного студента у 6 разів менше, ніж у «України» Давиденко). Громадська організація ветеранів або інвалідів має право на оренду поза конкурсом;

Відповідно до абзацу четвертого пункту 8 Указу Президента України від 18.12.07 № 1228 „Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями” та Плану організації забезпечення виконання цього Указу, затвердженого дорученням Кабінету Міністрів України від 25.12.07 № 51884/1/1-07, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям доручено вживати заходів щодо недопущення випадків виселення громадських організацій інвалідів з приміщень, в яких вони здійснюють статутну діяльність.

Отже, «виселити» «Соцперспективу» із будівлі медичного коледжу не вдалося б ніколи.

Підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право на пільги зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), які знайшли своє відображення у законах України з питань оподаткування. А «Соціальна перспектива» як раз і збиралася відкривати там певний «центр реабілітації».

Громадські організації інвалідів мають пільги і на оренду майна. Так, у минулому році у Черкасах подібній організації було встановлено орендну плату у розмірі 1,2 грн за кв м. / рік.

Отже, мільйону гривень місцевий бюджет не побачив би ніколи. А якби міська рада відмовилася знижувати орендну ставку, почалися б нові мітинги «інвалідів», яких використовує Давиденко. (див. вище – вона особисто про це проговорилася, коли озвучила «бажану» ставку в 1 грн).

«Соціальна перспектива» і не збиралася сплачувати орендну плату. В документах, поданих на розгляд комісії, було вказано, що той самий 1 млн грн заплановано зібрати «за рахунок благодійників»! Для фінансового документу це не просто відсутність гарантії, це – підсудна справа для тих, хто прийняв би рішення на користь ГО.
Що у такому випадку завадило б «Соціальній перспективі» (голова Г.В. Давиденко) здати частину приміщення в суборенду Вінницькому інституту Відкритого університету «Україна» (ректор Г.В. Давиденко)? Чи в оренду іншим структурам з отриманням безпосереднього прибутку?

Полуничкою в цьому протистоянні за комунальне майно стала позиція керівниці обласного осередку партії “Батькіщина” – Людмили Щеобаківської. Тоді ще заступниця голови Вінницької обласної Ради, Людмила Щербаківська заявила своїм ключовим однопартійцям, що в отриманні приміщення потрібно допомогти, начебто таке рішення до Щербаківської донесла особисто лідер партії – Юлія Тимошенко. За словами однопартійців, які побажали залишитись інкогніто, такий прийом Людмила Щербаківська застосовує доволі часто, в особливо делікатних, фінансових питаннях.

Звісно таке “рішення Юлі” вінницькі партійці перевірити не можуть, не будуть же вони вони телефонувати Юлії Володимірівні – по перше перестрибуючи всю обласну та центральну партійні ієрархію, та задавти пікантні питання пов’язані скажімо з розпилом обласного бюджету. Тому їм залишається тільки вірити на слово обласному керівнику та впрягатись у вирішення делікатних гешефтів.


Ганна Давиденко знімалася в аматорському відеокліпі.


Активно присутня у соціальних мережах, куди викладає фото з закордонних вояжів.


Земельною справою в якій особисто була замішана Ганна Давиденко в минулому році зацікавилась обласна прокуратура та завела справу.


Значну увагу приділяє PR-супроводу своєї особи, іноді, використовуючи відверті штампи.

«Ви є не тільки депутаткою Вінницької міської ради, а й активною громадською діячкою, що постійно бере участь у численних проектах, спрямованих як на захист своєї громади, так і на просування та відстоювання прав жінок. Більше того, саме ви очолюєте Вінницький інститут Університету «Україна» та продовжуєте займатись науковою й викладацькою діяльністю. Стільки ролей одночасно одній людині виконувати, безперечно, складно! Поділіться своїм досвідом: що вимагає найбільше зусиль та дається найважче: політична діяльність, громадська активність чи, можливо, наукові дослідження?»


А інколи і штанги.


Здивувала вінницький істеблішмент доволі неоднозначним звітом депутатської діяльності за два роки.


Разом із чоловіком виховує доньку.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net