В ЗМІ та соцмережах продовжують обговорювати розслідування проєкту “Радіо Свободи” “Схеми” щодо відомого вінничанина Наума Барулі. Обговорюють останні інформаційні треди і у вінницькому політикумі.

В свій час, зірка ще радянського КВК, уродженець Вінниці Наум Баруля зробив стрімку кар’єру в структурі найпопулярнішої розважальної програми на радянському телебаченні – КВК (КВН). З її беззмінним ведучим і правовласником Александром Масляковим. 

У свій час наш земляк став гендиректором компанії Маслякова “АМІК” і працював ним 8 років.

Мав свій бізнес Наум Баруля і в українському Криму.

Важливий момент, на який не надто звертають увагу журналісти, але визнають його:

Після початку війни на Донбасі та окупації Криму, Наум Баруля повернувся в Україну.

Після повернення в Україну Наум Баруля уклав партнерство зі студією «95 квартал» на чолі з Володимиром Зеленським. 

Творчий тандем заснував топовий гумористичний проєкт, сучасний аналог радянського КВК – “Лігу сміху”, Наум Баруля також почав продюсувати виробництво комедійних серіалів та шоу.

Далі був похід Володимира Зеленського в президенти і переможні парламентські вибори. Під час виборів до ВР народною депутаткою стала донька Наума Барулі – Ірина Борзова. 

Маючи достатньо тісні, як бачимо, зв’язки з Президентом, донька Наума Барулі не пройшла в парламент по спискам партії “Слуга народу”, а виграла політичні перегони по мажоритарному округу.

донька Наума Барулі не пройшла в парламент по спискам партії "Слуга народу", а виграла політичні перегони по мажоритарному округу.

Ті вибори на Вінниччині не стали легкою прогулянкою для висуванців від СН. З 8 округів кандидати від президентської партії перемогли лише на 3 округах – 11, 12 (Пашковський, Драбовський) та 14 Борзова.

Кого на окрузі перемогла Борзова:

Чинного нардепа від БПП і близького соратника сина Петра Порошенка Івана Мельничука,  очільницю партії “Батьківщина” на Вінниччині Людмилу Щербаківську, мера Жмеринки Анатолія Кушніра, кураторку від Зеленського по області на президентських виборах Світлану Лутковську, керівників підприємств, волонтерів, висуванців від партії “Самопоміч”, партії Смешка і так далі.

Через рік після перемоги СН на парламентських виборах, головою Вінницької ОДА Володимир Зеленський призначає Сергія Борзова. Зятя Наума Барулі, чоловіка Ірини Борзової.

На час призначення головою ОДА, Борзов теж вже має за плечима управлінський досвід на топ-посадах національного рівня.

На час призначення головою ОДА, Борзов теж вже має за плечима управлінський досвід на топ-посадах національного рівня.

До теми: Голова ОДА Борзов – встряска вінницьких чиновників неминуча

З 2014 року Сергій Борзов обіймав посаду заступника керіника Державно управління справами. В 2019 році очолив ДУС, а в 2020 призначений на посаду голови Вінницької ОВА.

Що закидають і в чому звинувачують Наума Барулю журналісти:

У тому, що у вінничанина досі є російський паспорт, бізнес і власність у Криму, квартири в Росії та в окупованому Криму і спільне управління зі структурами Маслякова юрособами в Україні.

Що каже сам Баруля:

У коментарі «Схемам» Баруля зазначив, що компанії (спільні юрособи з Масляковим ред.) «просто висять» і жодної фінансової операції із 2014-го року не проводили.

– Я нічого з ними зробити не можу, бо там засновник… Треба протокол засновника, я з ними не спілкуюся ніяк, – сказав Наум Баруля журналістці «Схем».

Щодо поїздок в Крим після окупації росією Баруля у коментарі «Схемам» зазначив, що востаннє в окупований Крим їздив у 2016 році.

– Ми їздили до батьків, 2015-го або 2016-го року, не пам’ятаю. Щодо начебто перереєстрації бізнесу в окупованому Криму Наум Баруля зазначив наступне:– Я не знаю, що вони (окупанти ред.) там намалювали і там зареєстрували. Я нічого не реєстрував, – відповів він.

Слід зазначити, що всі коментарі вінничанина журналісти “Схем” поставили під сумнів і доводили в розслідуванні протилежні тези обставини. Можливо тому Наум Баруля відмовився коментувати і обговорювати телефоном інформацію про наявність у нього російського паспорту.

Відмовились від коментарів “Схемам” і народна депутатка Ірина Борзова та очільник Вінницької ОВА Сергій Борзов.

Які фактичні наслідки цієї історії:

Головний фігурант розслідування Наум Баруля не є державним службовцем і не займає будь-яких посад у владі. Останні роки бізнес-структури вінничанина займаються виготовленням патріотичного контенту для телебачення та серіалів про агресію росії.

Від дотацій і бюджетних коштів на виробництво відеоконтенту відмовився. Будь-які наслідки, окрім морально-етичних, для вінничанина не передбачаються.

Народна депутатка Ірина Борзова, після обрання до парламенту у 2019 році, як того вимагає законодавство України для всіх парламентарів, вийшла з усіх комерційних структур і часток у бізнесі.

Очільник Вінницької області за законом теж має право займатись виключно діяльністю обласної військової адміністрації та розвитком регіону.

Наслідки політичні та репутаційні:

Низка опозиційно налаштованих до Володимира Зеленського ЗМІ, активісти і політики отримали ще один антирепутаційний кейс. І якщо раніше владі закидали присутність на високих посадах в ОП Татарова і Смірнова та акцентували на занадто великому впливу на країну Андрія Єрмака, то тепер до цього списку спробують прив’язати і вінничанина Наума Барулю. Хоча останній, повторимось, не є посадовою особою і займається тільки приватним бізнесом. Але подразнювати цією інформацією Володимира Зеленського, в тому числі на пресконференціях – можуть. Тому версія проведення розслідування на предмет “відпрацювання” найближчого оточення Президента України може мати пріоритетний характер.

Політичні наслідки для Вінниччини:

Однак у політичних колах Вінниці – версії інші.

Результатами розслідування програми “Схеми” та його резонансом вже намагаються скористатись у Вінниці опоненти президентської вертикалі.

Поки що історію смакують в соцмережах та в коментарях до публікацій Ірини Борзової прихильники і працівники партійної структури “Українська стратегія Гройсмана” чим лише підживлюють версії про причетність колишнього високопосадовця до інформаційного “накату” по Науму Барулі і його рідним.

До теми: Анонімні сайти Гройсмана критикують кадрові призначення голови Вінницької ОДА

Володимира Гройсмана підозрюють у причетності до інформаційної атаки на Наума Барулю, Сергія Борзова та Ірину Борзову

З огляду на коментарі народної депутатки в соцмережах, можна зробити висновок, що до цієї ж версії схиляється і парламентарка.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net