Сергій Свитко нарешті зайшов у Верховну Раду

Щоправда, виступ голови обласної організації Народного Руху пролунав не у сесійній залі, не з трибуни парламенту, а в кулуарах під час брифінгу нардепів Віктора Кривенка і Павла Кишкаря.

На брифінгу був присутній і активіст та адвокат Валерій Палій. Йому виступити так і не дали… Та й всеукраїнські ЗМІ не проявили до виступу Свитка навіть найменшої уваги.

Нардепи, які зараз представляються, як члени Народного руху, надали слово голові Вінницької обласної організації Сергію Свитку. Він намагався донести до уваги нечисельних журналістів ситуацію навколо пам’ятника у центрі Вінниці. Він детально розповів про всі етапи узгодження будівництва на колишній площі Театральній пам’ятника Тарасу Шевченку. Але жодним словом не прохопився про кілька речей:

  1. Сергій Свитко не сказав присутнім про те, що у Вінниці є одне офіційно встановлене погруддя Шевченку, біля школи №30

2. Споруджено пам’ятник молодому Шевченку на однойменній площі біля краєзнавчого музею.

3. Він також не сказав про те, що площу Театральну перейменували ще у 2014 році на майдан Героїв Небесної Сотні, і що там спороджують меморіал «Дерево Свободи» на їхню честь.

Стосовно вінницьких проблем на брифінгу виступив і голова фундації Т. Г. Шевченка Богдан Бойко. Він взагалі спробував представити усе так, ніби то міська влада «свавільно знищила і демонтувала пам’ятник Шевченку». При цьому забув сказати, що це було пластикове погруддя, і що його встановили у музеї школи №22. Він сказав, що у світі встановлено 1360 пам’ятників, бюстів, різних знаків на честь Шевченка. І теж і словом не прохопився про те, що два з цих пам’ятники вже є у Вінниці. Він педалював на тому, що ніби то вперше в Україні і світі знесли пам’ятник Шевченку, не сказавши про усі обставини переносу погруддя у шкільний музей та не пояснив сумнівну культурну, естетичну та художню цінність пластикового погруддя встановленого в свій час на фанерному постаменті.

А ще він висловив не нову ідею, встановити на площі «пам’ятник всім»: від козаків і гетьманів, разом з Шевченком до героїв Майдану та бійців АТО.

Наостанок нардеп Кривенко запропонував об’єднати пам’ятник Шевченкові і Героям Небесної Сотні.

Присутній на брифінгу вінничанин Валерій Палій був там для масовки, йому слова не дали. А нардеп Павло Кишкар, який привіз у Вінницю ще одне пластикове погруддя Шевченку, яке встановили на площі, і оголосили приватною власністю нардепа, про Вінницю не говорив, а казав про різноманітні дії Народного руху навколо пам’яток культурної спадщини на Київщині і суперечках з УПЦ МП.

Прикметно, що того дня нардепи Кишкар і Кривенко заявили про вихід з фракції «Блок Петра Порошенка», в якій після цього залишилося 136 осіб. А у контексті заявленого по ситуації у Вінниці, відчувався політичний присмак подій навколо пам’ятників. До того ж, ці події щедро приправили напівправдою і відвертими фейками про ситуацію у нашому місті. Але коли для людей головним критерієм є політична доцільність, то такі категорії, як об’єктивність і правдивість відходять на другий чи третій план.

Одним словом, ніколи так не брешуть, як після охоти і перед виборами (с).

Слід лише зазначити, що це й відчули і ті кілька журналістів, які споглядали за брифінгом. І жодне ЗМІ у стрічці новин того дня не написала про це навіть й одного рядка…


Віталій Горковчук

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net