З 2020 року Уряд запроваджує системну оцінку показників роботи голів ОДА – КРІ (ключові показники ефективності).
Той чиновник, який систематично не показуватиме результати — буде звільнений з посади.
Про це сказав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час селекторної наради з головами обласних держадміністрацій третього грудня 2019 року.
Вчора Кабмін затвердив КРІ голів ОДА. Ключові принципи та цілі КРІ наступні:
1) моніторинг та оцінка впроваджуються починаючи з 4 кварталу 2019 року. Отже незабаром урядовці починають аналіз даних та опублікують перші рейтинги голів ОДА;
2) кількість показників обмежено цифрою «25», де крайній і вагомий показник-стан виконання усіх доручень Прем‘єр-Міністра.
Якщо уважно проаналізувати критерії Уряду по оцінці діяльності голів ОДА, можна впевнено стверджувати, чинний керівник Вінницької області стикнеться з великими професійними труднощами вже на етапі аналітичної роботи і об’єктивному аналізі в зазначених галузях. В силу відсутності фахових спеціалістів на державній службі в нашому регіоні, які здатні провести принаймні професійну аналітику. Щодо реалізації завдань Кабінету міністрів – ситуація ще гірша. І ім’я цій проблемі не нове – “кадри”. Адже попри незаперечну фаховість самого голови ОДА, все це він самотужки не проаналізує і точно не реалізує.
Це інструмент вивчення ефективності управлінської діяльності голів ОДА. Забезпечення покладених повноважень, виявлення проблемних питань розвитку територій та підвищення ефективності управлінських рішень. Чітко визначені показники, вплив на результати головами своїми діями, щоденна робота не ефективний результат.
В охороні здоров’я оцінка роботи Владислава Скальського буде оцінюватись за кількістю укладених декларацій з сімейними лікарями, автономізацією медичних закладів, забезпечення роботи медзакладів в електронній системі, рівень охоплення щепленнями по календарному плану. В освіті – розширення мережі опорних закладів ЗСО, охоплення дітей віком 3-5 років дошкільною освітою, кількість дітей з особлими потребами, охоплених інклюзивним навчанням.
Здавалось би, економіка і фінанси – це “конёк” Владислава Скальського, але в державному управлінні мало розбиратись в предметі, окрім цього потрібно чітко і оперативно ставити завдання і контролювати їх виконання та в режимі нон-стоп, без оглядки на політичну доцільність та внутрішньо-регіональні домовленості звільняти неспроможних та призначати ефективних менеджерів.
Отже: закупівлі проведені через електронну систему, відкритість торгів, надходження ПДФО, рівень інвентаризації земель області, обсгя капітальних видатків обласного бюджету, зростання (зниження) доходів обласного бюджету (без трансфертів), надходження плати за землю.
Показники соцзахисту, екологія, енергетики
Звісно скептики скажуть, що ніхто краще чиновників не вміє маніпулювати цифрами статистики та показниками і за потреби вони намалюють будь-які “потёмкинские села”, аби лише залишитись на посаді. Ми погодимось і одночасно заперечимо. Саме для цього і потрібні ЗМІ та громадянське суспільство, яке може паралельно проводити аудит та контролювати кожну галузь та публікувати альтернативний, об’єктивний погляд на кожну сферу життєдіяльності області, її розвиток та ефективне управління. Чим власне, з вашою допомогою, ми і будемо займатись в 2020 році.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.
Олена Семко