Народний депутат України, представник 16 виборчого округу (Вінниччина) Геннадій Вацак рекомендував Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури підтримати проєкт Закону про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про будівництво автодорожнього прикордонного мостового переходу через річку Дністер на українсько-молдовському державному кордоні в районі населених пунктів Ямпіль — Косеуць.

Про це він написав у соціальній мережі Фейсбук.

Проєкт будівництва мосту через Дністер з’явився ще у 2016 році, у 2021 році справа дійшла до початку будівництва, але для його продовження слід було отримати погодження на міжнародному рівні, адже інфраструктурний об’єкт з’єднуватиме дві країни.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Український уряд підтримав ідею створення мосту, тож у червні 2023 року договір підписали представники обох Кабмінів. Нарешті у липні цього року парламент Молдови ратифікував угоди щодо будівництва через прикордонне село Косеуць і українське місто Ямпіль.

9 серпня Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради законопроєкт «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про будівництво автодорожнього прикордонного мостового переходу через річку Дністер на українсько-молдовському державному кордоні в районі населених пунктів Ямпіль – Косеуць».

Після ратифікації документу розпочнеться робота для з’єднання української автомобільної дороги загального користування державного значення Т-02-02 Могилів-Подільський – Ямпіль – Бершадь – Умань та молдовською дорогою державного значення R14.1, R14 – Косеуць – кордон з Україною в районі населених пунктів Ямпіль (Україна) і Косеуць (Республіка Молдова).

До теми: Два нардепа від Вінниччини серед найрезультативніших парламентарів

Загалом, довжина мосту становитиме 641 метр. Конструкція отримає дві смуги безпеки, дві пішохідні доріжки та дві велосипедні доріжки. З боку України йтиме естакада у близько 667 метрів. Довжина опор сягатиме 40 метрів у деяких частинах мосту. Пропускна спроможність становитиме п’ять тисяч авто на добу. Очікується, що міст запрацює у 2025 році. 

Одним з активних лобістів будівництва даного об’єкту є народний депутат України Геннадій Вацак.

Підписуйтесь на Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net