Від першого дня війни підприємці працювали в режимі нон-стоп, за цей час вони виготовляли найрізноманітнішу продукцію на потреби оборони. Без упину передавали та передають допомогу для ЗСУ, ТРО та евакуйованих, налагоджували логістичні мережі.
Все не описати і не розповісти, нові завдання вирішувались без зупинок. Всім працівникам видали авансом зарплату за два місяці.
Члени клубу зібрали понад 300 тисяч власних коштів на які протягом перших днів війни закупили і передали ЗСУ і Теробороні матеріальні цінності для налагодження бойової роботи.
Підприємство ТОВ «Грінкул» передало холодильники для військових та в лікарні на 35 тисяч євро і 25 тисяч євро додали на закупівлю медпрепаратів для лікування поранених.
ViOil це виробник олії ТМ «Виолія» займається забезпеченням продовольчої безпеки області та постраждалих регіонів України, забезпечують логістику за напрямками Харків Київ.
Торговий Дім «Аншар», виробники меблів, передали шість ноутбуків для армії, три тони борошна в хлібопекарні.
Завод «Маяк» передав 200 обігрівачів для евакуйованих та волонтерів.
«Калинівський машинобудівний завод» перерахував 120 тисяч гривень на потреби тероборони та військових і передали п’ять ноутбуків вартістю 130 тисяч гривень, а також видали військовим та ТРО 30 буржуйок.
«Вольтаажгруп» передали ЗСУ дрон та джип Митсубиси Паджеро Спорт, перевозять людей з Ірпеня і розселяють.
ТОВ «Агрокомплекс» передали автобус «Богдан», Рено дастер, 100 тисяч гривень, 20 тонн яблук, 10 тонн пшениці, 3,5 тони соняшника та 1 500 літрів соку на потреби ЗСУ та ТРО.
І це далеко не повний перелік усього що зробили, роблять і далі робитимуть вінницькі підприємства», – розказав журналістам видання Vinnytsia Press Point президент ГО «Вінницькій бізнес клуб» Вячеслав Калініченко.
Довідково: ГО «Вінницький бізнес клуб», на сьогодні, об’єднує 43 учасники з 27 підприємств Вінниці та області.
За словами президента підприємницького об’єднання, великі промислові підприємства Вінниччини відновлюють свою роботу, але для запуску роботи вони мають отримати допомогу.
«Ми маємо відкрити другий фронт, фронт економічного розвитку, стабілізації ситуації в якій сьогодні знаходиться наша країна та підприємства нашої області та міста. Тому враховуючи ситуацію, яка склалась сьогодні, вважаємо, що головними напрямками роботи державних органів управління, органів самоврядування, має бути робота направлена на запуск наших підприємств, оборона, продовольча та товарна безпека, стимулювання внутрішньої та експортної діяльності, а також створення умов для перебазування підприємств, які знаходяться в зоні бойових дій. Ми маємо створити умови для їх передислокації в нашу область», – каже В’ячеслав Калініченко.
На його думку, враховуючи завдання, які є на часі, потрібно міняти старі схеми управління економікою і переходити на воєнні рейки. Має бути жорстка управлінська діяльність спрямована на виконання цих завдань. Підприємства Вінниччини від учора відновлюють свою роботу, так до прикладу, запускається Вінницький олійно-жировий комбінат.
«Сьогодні ви бачите, що моє підприємство готується для переобладнання лінії для виготовлення флаконів для миючої речовини, спільно це спільно з ПРАТ «Вінницяпобудхім», на потреби ЗСУ. Також решта наших підприємств готується, щоб відновити свою роботу», – демонструючи налаштування лінії розповідає підприємець.
Для запуску підприємств потрібна допомога на державному рівні
Як президент громадського об’єднання підприємців пан В’ячеслав Калініченко знає потреби кожного члену клубу. Він розповідає, про необхідність швидкої реакції на державному рівні для відновлення роботи підприємств. Адже на сьогодні усі українські банки не готові працювати з підприємствами та фінансувати виробництво, отже фактично для збереження економіки та виробництв потрібно віднайти обігові кошти. Це дасть можливість закупити сировину, запустити підприємства видати зарплату, що своєю чергою стимулює попит.
«Це питання яке потребує допомоги держави. У нас не вистачає обігових коштів. Нам потрібна фінансова допомога, як найшвидше і найкоротшим шляхом. Це може бути фінансова допомога безповоротна, це може бути фінансова допомога зворотна, яку на якихось умовах підприємства потім повернуть. Це нам дасть можливість закуповувати сировину, виготовляти продукцію, платити людям заробітну плату і реалізовувати нашу продукцію. На виконання найважливіших завдань, це оборона, продовольча безпека, експортна діяльність, забезпечення внутрішнього попиту та надання допомоги з передислокації підприємств з району ведення бойових дій. Я дуже прошу, звернути на це увагу. Ми готові платити всі податки», – каже В’ячеслав Калініченко.