Варварський удар Кремля по Вінниці – свідчення повного нерозуміння українських реалій

Сьогодні вночі російськими військами був нанесений удар по апаратній вінницької вежі. Так, ми знаємо, що в офіційних владних джерелах пишуть про бажаність збереження таємниці щодо місця атаки. Але у нинішньому інформаційному світі робити вигляд, що ніхто нічого не знає – певне лукавство. Тим більше, що про ціль окупантів вже повідомила офіційна державна структура «Держспецзв’язок».

Цей удар вкотре засвідчив те, про що ми уже неодноразово писали – про неадекватність Кремля, його архаїчне сприйняття дійсності і повне нерозуміння його функціонерами українських реалії. Що, зрештою, рано чи пізно поставить «хрест» на самому режимові у Москві.

Річ у тому, що там досі зберіглася лінійна логіка щодо взаємозв’язку між контролем над технічними засобами донесення інформації та моделюванням поведінки суспільства. На думку «кремлівських» – хто контролює телебачення, «кнопку», той впливає й на настрої людей. У РФ така тактика працює. Згадаємо про те, що саме з «зачистки» незалежного ТВ почав своє президентство нинішній диктатор.

Однак те, що було актуальним 20 років тому, уже давно сприймається у цивілізованому світі як позавчорашній день. За два десятиліття прогрес пішов вперед в усіх країнах, крім РФ.

У Кремлі так і не зрозуміли, що:

1) Телебачення уже не грає вирішальної ролі у формуванні настроїв людей. Тому спроби окупантів переманити на свій бік українців у Херсоні тим, що їм транслюватимуть Скабєєву по російському ТВ – глибоко помилкові. При всій повазі до колег-журналістів, хто з вінничан останній раз дивився місцеве телебачення і слухав радіотрансляції з «точок»?;

2) У виборі між об’єктами, які забезпечують Інтернет-зв’язок та апаратною вежі, вибір для атаки було зроблено на користь останнього. Але канали зв’язку є незрівнянно більш розгалуженими, ніж це думають стратеги у Кремлі. І підтримка їх функціонування може бути забезпечена навіть за умови «обрубання» Інтернет-зв’язку – з цієї ситуації знаходили вихід демонстранти у Білорусі у 2020-му році; Starlink від Ілона Маска, знову ж таки.

3) Подібні удари лише збільшують градус люті українців та їхньої готовності протистояти ворогові.

Зрозуміло, що нинішнє російське керівництво діє за логікою пізнього СРСР, у якому воно сформувалося як владні особи.

Але ця логіка діє лише на території РФ, і лише у сфері впливу цих осіб. Багато хто – і ми щоденно бачимо це на прикладах протестних акцій в країні агресора – воліє вирватися з цієї замкненої сфери «Башт-ретрансляторів».

Тому цей факт – глибинної архаїки агресора, який діє методом варварів у цивілізованій країні – робить розуміння того, що Україна у будь-якому випадку переможе, ще більш очевидним.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net