Колишнього мера Вінниці Володимира Гройсмана (лідер партії “Українська стратегія Гройсмана”) і його однопартійців – міського голову Вінниці Сергія Моргунова (голова Вінницького обласного осередку УСГ) і голову Віницької обласної ради Вячеслава Сколового (депутат облради від партії УСГ) запідозрили в інформаційних маніпуляціях на тему допомоги захисникам України.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів видання УНН, – пише сайт “Вінниця Press Point“.

Колишній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який очолює волонтерську структуру у Вінниці “Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб” нещодавно повідомив в соцмережах про передачу першої партії автомобілів і дронів для фронту.

“Передали першу партію дронів” для ЗСУ та перші “п’ять джипів для захисників”, повідомив Володимир Гройсман.

Аналогічне повідомлення, з посиланням на допис експрем’єра розмістили мер Вінниці Сергій Моргунов і голова Вінницької Обласної ради Вячеслав Соколовий.

Але у дописах політиків і чиновників жодним словом не згадано, що ці автомобілі були закуплені з бюджету міста Вінниці.

Вони зазначають про те, що такі дописи є маніпуляцією, адже місцеві чиновники і експрем’єр Гройсман витратили на ЗСУ не власні заощадження, а кошти платників податків.

Це не перший випадок коли вінницька партія використовує доступ до бюджетних коштів у політичних цілях. Раніше ми писали, як “Українська стратегія Гройсмана готується до парламентських виборів за кошти обласного бюджету

Читати: У Вінниці партія Гройсмана готується до парламентських виборів за кошти обласного бюджету

Тепер прийшла черга і міського бюджету обласного центру.

Журналісти продемонстрували ці дописи політиків за 19 жовтня.

“Передали захисникам перших пʼять ловців шахедів – нових позашляховиків з прожекторами до них. Далі буде… Слава ЗСУ! Слава Україні!”.


Те, що автомобілі закуплені з бюджету за 6 млн 240 тис. грн, підтверджують тендери і проведені закупівлі Вінницькою міською радою та повне співпадіння кількості і марок автівок.


Те, що автомобілі закуплені з бюджету за 6 млн 240 тис. грн, підтверджують тендери і проведені закупівлі Вінницькою міською радою та повне співпадіння кількості і марок автівок.


Як пишуть журналісти-розслідувачі, повідомлення про придбання автомобілів саме “штабом Гройсмана”, а не за кошти вінничан, миттєво підхопили вінницькі ЗМІ і телеграм-канали.Аналогічна ситуація була й раніше із передачею на фронт дронів, на сторінках Гройсмана, Моргунова і Соколового виходили ідентичні повідомлення без згадки про те, що БПЛА вони придбали не власним коштом.


І в цьому випадку Володимир Гройсман заявив що він передав першу партію з 200 дронів на передову. З таким же акцентом заяву підхопили у ЗМІ.

Хоча, як показують тендери на Prozorro, і ця техніка була придбана з бюджету Вінниці.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net