Засновник БФ «Український Альянс» та партнер громадського об'єднання «Ми – Вінничани» Микола Філонов звернувся до керівництва Вінницької міської ради та до депутатського корпусу Вінниці із закликом прийняти рішення про обов’язкове інформування на офіційних медіа-ресурсах міськради про джерела надання підтримки ЗСУ.
МИКОЛА ФІЛОНОВ

Засновник БФ «Український Альянс» та партнер громадського об’єднання «Ми – Вінничани» Микола Філонов звернувся до керівництва Вінницької міської ради та до депутатського корпусу Вінниці із закликом прийняти рішення про обов’язкове інформування на офіційних медіа-ресурсах міськради про джерела надання підтримки ЗСУ.

Відповідна петиція розміщена на сайті Єдиної системи місцевих петицій.

Повний текст петиції

Пряма мова: «Спрямовувати на потреби справи захисту України кошти платників податків (гроші бюджету громади) – обов’язок, а не привілей органів місцевого самоврядування», – йдеться у зверненні. Водночас, як стверджує Микола Філонов, «почастішали випадки, коли усі заслуги щодо перерахування коштів місцевого бюджету на потреби ЗСУ, передачу закупленої коштом громади допомоги, приписують собі приватні особи та політики, які не мають юридичного і фактичного відношення ані до самоврядних структур, ані до державної влади, ані до територіальної громади Вінниці».

Така ситуація є неприпустимою, адже мешканці Вінниці та Вінницької області, благодійні та громадські організації як і мільйони українців, максимально сприяють справі оборони України та наближають Перемогу – перераховують власні кошти на допомогу ЗСУ, територіальній обороні, Нацгвардії, ССО, ГУР МО та іншим силовим структурам, віддають на потребу держави особисте майно, займаються волонтерством, – йдеться в петиції Миколи Філонова.

З огляду на це, приписувати собі чужі заслуги, а тим більше – намагатися заробити політичні бали за рахунок бюджетних коштів – є справою неприпустимою, переконаний вінничанин.

У зв’язку з цим Микола Філонов звернувся до депутатів Вінницької міської ради з пропозицією ухвалити наступні рішення:

  • У кожному випадку публікації на офіційному сайті Вінницької міської ради (та пов’язаних з ним соціальними мережами, телеграм-каналом, тощо) повідомлень про надання допомоги ЗСУ та іншим силовим структурам, зазначати – за рахунок яких коштів ця допомога була надана: бюджетних, спонсорських, міжнародних грантів, міжнародної допомоги, або приватних.
  • Зобов’язати Департамент у справах засобів масової інформації та зав’язків з громадськістю Вінницької міської ради взяти під контроль поширення інформації в ЗМІ та соцмережах, яка пов’язана з передачею допомоги ЗСУ, Силам Оборони, ВПО, мешканцям Вінниці і яка фінансується з бюджету Вінницької громади, та відповідно реагувати на повідомлення, в яких міститься недостовірна, чи неповна інформація про таку допомогу. Вимагати спростування, чи уточнення інформації, в частині обов’язкового зазначення джерел закупівлі техніки, спецзасобів, транспорту, гуманітарної допомоги вищеперерахованим юридичним та фізичним особам.
  • Рекомендувати міському голові міста Вінниці вказувати джерела фінансування такої допомоги на власних інформаційний майданчиках в соцмережах, месенджерах, телебаченні, коментарях ЗМІ.

«Вінничани, які віддають останнє фронту, заслуговують на те, щоб муніципальна влада їхнього міста поводила себе з ними чесно», – резюмує Микола Філонов.

Можна припустити, що до подання петиції його спонукав скандал, у якому замішані колишні керівники Вінниці.

Так, за даними журналістського розслідування Інформаційного агентства «УНН», виявилося, що автівки та партія дронів, передані вінницькими політиками і чиновниками, захисникам України, насправді були закуплені з міського бюджету Вінниці.

Таким чином, PR-акція місцевих політиків на темі допомоги ЗСУ обійшлася платникам податків у майже 30 мільйонів гривень.

Докладніше: Вінничани купляють – Гройсман передає. Новий PR-проєкт партії Гройсмана на допомозі ЗСУ за бюджетні кошти

Нагадаємо, Благодійний Фонд Миколи Філонова “Український Альянс” разом з громадським об’єднанням “Ми-Вінничани” виступив одним із співорганізаторів Благодійного марафону «Мільйон для ЗСУ від Вінничан», за декілька етапів якого було зібрано з власних внесків організаторів, партнерських коштів, донатів вінничан суму, вдвічі більше за очікувану.

Докладніше: У Вінниці відбувся Благодійний марафон «Мільйон для ЗСУ від Вінничан»

На кошти з благодійних марафоні було придбано і передано ЗСУ, Нацгвардії, ССО та іншим підрозділам, більше 200 fpv-дронів, автівки, дрони “мавіки”, тепловізійні приціли, “бандерапавер” та інше знаряддя.

Днями, громадські організації Вінниччини ГО “Ми-Вінничани” і Благодійний Фонд Миколи Філонова отримали подяку від ГУР Міноборони за придбані і передані розвідникам 50 ударних FPV-дронів.

Як зазначили в благодійних організаціях Вінниччини, ця партія дронів була придбана за особисті кошти і внески учасників та партнерів ГО “Ми-Вінничани” і БФ “Український Альянс” на суму 900 тисяч гривень. Ще 10 дронів команда громадського об’єднання передала 14 штурмовій бригаді “Червона Калина” і 10 дронів-камікадзе 65 окремій механізованій бригаді.

Відповідно до нормативно-правової бази, місцева петиція у містах з кількістю населення від 100 тисяч до 500 тисяч жителів, має набрати не менше ніж 250 підписів, щоб її розглянув орган місцевого самоврядування, на адресу якого вона надійшла.

Підтримати і підписати петицію можна за посиланням → https://petition.e-dem.ua/vinnytsia/petition/view/2632

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net