Навіть побіжний аналіз персонального складу Вінницької обласної ради VIII скликання дозволяє стверджувати, що серед новообраних представників громади Вінниччини, є чимало людей з позитивним бекграундом, що дійсно користуються авторитетом у вінничан. Але є й багато людей, яких у народі прийнято називати “зашквареними”. Тобто неодноразово помічених у різноманітних скандалах, причетних до корупційних схем, прийнятті лобістських рішень, у суперечливих чи “нецензурних” висловлюваннях і дописах в соцмережах тощо.

При чому люди з обох категоріях є майже у всіх партіях що пройшли в облраду.

А коли проаналізувати належність депутатів до різних фінансових груп, то стає очевидним: за окремими виключеннями, на цих виборах Вінниччину поділили декілька фінансових груп з великими активами, які зацікавлені у розвитку власного бізнесу в області та рішучістю, не втратити свій “шмат пирога” ні за яких обставин.

Тут логічно виникає запитання: а де ж у цих інтересах власне вінничани, мешканці області, задля блага яких переможці виборів так рвалися на безоплатну роботу в депутати? Схоже, що вінничанам, їхніми інтересами знову знехтували.

Щоб вінничани знали свої обранців краще, ми й продовжуємо персональний аналіз депутатського складу.

Читати: Президентська партія “Слуга народу” завела у Вінницьку обласну раду вісім депутатів

Своєрідною “кузньою кадрів” найстарішої політичної партії що пройшла в обласну раду, “Батьківщини”, стали охоронні структури, колонії та Новогребельська сільрада. “Батьківщина” набрала на цих виборах лише 11,11% голосів виборців, що менше за попередні результати виборів 2015 року. За офіційними даними ЦВК, з урахуванням розподілу виборчих квот, партія Юлії Тимошенко отримала 11 депутатських мандатів.

Отже, Олег Мейдич, перший номер списку, народний депутат. Похід в обласну раду чинного нардепа швидше символічний, навряд депутат ВР відмовиться від мандату нардепа на користь обласної ради.

Олег Мейдич прийшов в політику у 2015 році. Тоді директор ТОВ “Калинівський маслозавод” ЛТД, власник охоронних структур, засновник ПП “Продхолод” та ГО “Асоціація спортивної боротьби Вінницької області” став депутатом Вінницької обласної ради 7 скликання від ВО “Батьківщина” по округу №21.

Через деякий час Олег Мейдич дещо потіснив голову обласного осередку Людмилу Щербаківську і очолив фракцію “Батьківщина” в обласній раді. Що спричинило неабиякий резонанс у місцевих та центральних ЗМІ, які рясніли назвами на кшталт: “Фракцію Тимошенко у Вінницькій обласній раді очолює кримінальний авторитет”, “У партії Юлії Тимошенко на Вінничині кримінальне поповнення” тощо.

Але сотні публікацій в ЗМІ не завадили Олегу Мейдичу втриматись на політичній посаді керівника обласної фракції та стати кандидатом в народні депутати від партії Юлії Тимошенко в 2019 році. Ця кампанія супроводжувалась самими гучними скандалами у Вінницькій області, а самого Олега Мейдича небезпідставно звинувачували у підкупі виборців. Так моніторингова мережа “Опора” та ЗМІ фіксували масову роздачу на 18 окрузі курячих окорочків та замороженої піци.

А згодом на цьому ж окрузі поліція порушила кримінальну справу про підкуп виборців в розмірі 200 грн за голос. Але і це не завадило Олегу Мейдичу. Він переміг на окрузі відомого політичного аксакала Григорія Калетника та тоді чинного нардепа від БПП Руслана Демчака.

У підсумку саме Олег Мейдич став єдиним мажоритарщиком Юлії Тимошенко в парламенті. Через деякий час вінницький нардеп остаточно витіснив з партійного керівництва Людмилу Щербаківську і очолив обласний осередок “Батьківщини”. В цьому статусі Олег Мейдич і розпочав місцеві вибори. Він особисто очолив список та поставив на прохідні місця своїх людей, які і стали депутатами, і ніякі “відкриті” списки “батьківщинівцям” зі “старої гвардії” не допомогли.


Ткач Анатолій, підлеглий Олега Мейдича. Після обрання Мейдича нардепом, перебрав на себе його бізес-повноваження. Тепер він: директор товариства з обмеженою відповідальністю “Калинівський маслосир завод”, як до цього Мейдич. Під час цих виборів Анатолій Ткач засвітився у з’ясуванні стосунків між колегами-кандидатами в депутати. Справа закінчилася мордобоєм, викликом поліції і протоколом. Щоправда, доля кримінального провадження, яке відкрили за фактом хуліганства, невідома. Набрав Ткач 671 голосів.


Бабчук Олександр – третій в переліку обраних депутатів від цієї політсили. За нього проголосувало 1378 виборців. В заяві Бабчук написав, що тимчасово не працює, але у бізі даних https://youcontrol.com.ua/ він пов’язується з тим же “Калинівським молокозаводом” та структурою “Ямпільпродторг”. Теж з бізнес-орбіти своїх товарішів по партії.


Лиш четверта у списку Щербаківська Людмила, багаторічна керівниця обласної “Батьківщини”, нині помічниця нардепа Івченка Вадима від “Батьківщини”. Подейкують, на включенні Щербаківської у прохідну частину списку наполягла сама Тимошенко. Вона набрала чимало голосів – 1213.


Сандул Наталя — наступна в переліку. Про неї відомо, що вона працює у Товаристві “Протект”, регіональним менеджером. Теж людина з орбіти Мейдича. Політичну кар’єру тільки починає. За неї проголосувало 1079 виборців.


Наступний новообраний депутат — Геннадій Мазур набрав найбільше голосів з усіх в “Батьківщині” – 2884. Геннадій Мазур особистість непересічна. Попри негативний бекграунд, а це – кримінальні провадження і справи, роботу на “регіоналів”, як заступника голови ДПА області, помічника нардепа Миколи Джиги, сприяння у скандальному бізнесі з фінансової піраміди В2В, він зумів стати головою постійної комісії з питань бюджету в минулому скликанні.


Наступний фігурант списку – Мельник Андрій. Він – В.о. керівника в комунальному підприємстві “Тульчинське міжрайонне бюро технічної інвентаризації”. Його відносять до оточення нардепів Миколи Кучера та Лариси Білозір. У 2015 році вже обирався депутатом облради від Радикальної партії Ляшка.

Тут потрібно відзначити, що стати нардепом Олегу Медичу допомагали місцеві структури МХП та особисто керівник Вінницької птахофабрики, колега Мейдича по обласній раді.

Після обрання в парламент Олег Мейдич тісно зблизився з політико-бізнесовою групою Юрія Косюка.


Ще одним депутатом став Шевченко Іван. Він, по інформації, яку подав у ТВК, офіційно не працює. А от ще недавно він був керівником виправної установи у Вінниці. І за час керівництва колонією, “заробив” статків вдесятеро більших, ніж можлива зарплата.

“Сума грошових активів (розділ 12) декларанта і родини в 10+ разів вища за суму всіх доходів (розділ 11) декларанта і родини. Суми, що зазначені у іноземній валюті, переведені в грн за курсом на 31 грудня звітного року”, – пише про нього сайт декларацій. За Шевченка проголосувало 1847 виборців.


Потім у списку числиться теж ніде не працюючий Олійник Сергій. Але про нього відомо, що у 2018 році його обрали деутатом Новогребельської ОТГ. І його статки теж в 10+ разів перевищують доходи його і родичів.

“Сума грошових активів (розділ 12) декларанта і родини в 10+ разів вища за суму всіх доходів (розділ 11) декларанта і родини” – пише попередньо процитований сайт. Він – Кінцевий бенефіціарний власник ТОВ “Регіональна охорона”. За нього проголосувало 866 виборців.


Передостанній у списку – Корнійчук Андрій. Він — директор Вінницької школи вищої спортивної майстерності. Мешкає у Агрономічному. Давній друг і товариш Олега Мейдича. За нього проголосувало 1192 людини.


І замикає список на сьогодні – Коник Денис, тимчасово не працюючий член партії “Батьківщина”. Він теж в минулому депутат Новогребельської ОТГ. Сам колись був заступником керівника ДУ “Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України”. І має відношення до охоронних структур, яким до обрання нардепом активно займався Олег Мейдич. Рахується засновником “Асоціації спортивної боротьби Вінницької області”, з чим напряму пов’язується з Олегом Мейдичем. За нього проголосувало найменше людей — 430.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net