Депутати обласної Ради тестували проведення пленарних засідань в режимі відеоконференції.
Чиновники апарату облради подають цей факт, як очевидне досягнення. Крім того, була обґрунтована причина, за якої має збиратися сесія. 2 квітня на засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм депутати звернулись до голови облдержадміністрації про термінове внесення проєкту рішення «Про внесення змін до рішення 41 сесії обласної Ради 7 скликання від 17 грудня 2019 року № 885 «Про обласний бюджет на 2020 рік» на розгляд сесії обласної Ради. Також напрацьовуються зміни до обласного бюджету в частині спрямування вільних залишків коштів потреби медичної галузі області.
Красиво звучить абзац, чи не так?
А тепер подивимося у сутність справи і знайдемо там декілька сюжетів, які із зазначеної «краси» псують зовнішній лиск:
1) Обласну раду слід було збирати, але не на початку квітня, а у той момент, коли стало зрозуміло, що епідемії і карантину уникнути не вдасться. І уже тоді реалізовувати екстрені заходи. Місяць «колупання у носі» – це свідчення тотальної розгубленості керівництва обласної ради та відсутності жодних ідей – що і як їм слід робити.
2) Перерозподіл коштів обласного бюджету і спрямування вільних грошей на потреби медичної галузі – теж потрібна річ. Але приступати до цієї справи було потрібно або негайно після реалізації протиепідемічних заходів, або після сесії Верховної Ради, яка проведе секвестр Державного бюджету. В іншому випадку доведеться скликати ще одну сесію для змін уже підготовлених рішень. Кому потрібна нова плутанина з бюджетними коштами?
3) Останній пункт має пояснення, оскільки його ініціатором виступає голова бюджетної комісії обласної ради Геннадій Мазур, який впевнено перебирає на себе повноваження її голови. Номінальний голова – Анатолій Олійник зник десь одночасно із початком карантину і більше на публіці не з’являвся. Чому – пресслужба облради вперто мовчить з цього приводу.
4) Сесії у режимі онлайн – це нормально. Проте це уже успішного випробовувано на Закарпатті, у Дніпрі та інших регіонах. Нічого нового вінницькі чиновники у цьому випадку не вигадали.
Все вказане вище – чергове нагадування, що обрані за партійними списками депутати, відповідальні перед: 1) партійним керівництвом; 2) власною кишенею.
І триватиме це доті, поки територіальна громада Вінницької області – вінничани – не візьмуть владу у свої руки після місцевих виборів, які відбудуться у жовтні 2020 року.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.