Всі ми ще з дитинства пам’ятаємо легенду про шляхетного розбійника Робін Гуда. Цей герой англійського середньовічного епосу, як відомо, грабував багатіїв та роздавав здобич біднякам. Його вважають національним героєм Англії. Він уособлював благородство, справедливість, був захисником слабких і знедолених. Спокійний, холоднокровний Робін Гуд з палаючим серцем став справжнім героєм для всього світу, про нього було знято багато кінофільмів і написано багато книг. Стверджує Вікіпедія.
А що у нас з національними героями?
Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» підрахувала, що через карантин місцеві бюджети втратять 15,6 мільярдів гривень, при цьому 6,3 мільярда з них – внаслідок законопроекту №3220, який вчора прийняла Верховна Рада. Законопроект з пафосною назвою: «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)», насправді, не передбачає жодної підтримки дрібного і середнього бізнесу.
Підтримувати, як раз, будуть великий бізнес. Зустріч Президента з олігархами пам’ятаєте?
Фактично Володимир Олександрович підписав закон, якими ввів в дію перелік пільг для друзів-олігархів і позбавив місцеві бюджети дохідної частини, яка дозволяла містам до останнього боротися з вірусами, кризами і долбоебізма центральної влади. Простими словами – збагатив десяток олігархічних кланів і розорив мільйони українців. Шляхетно це, чин і – вирішувати вам.
Народні депутати на два місяці звільнили всіх юридичних і фізичних осіб від сплати земельних податків і земельної оренди, які надходять до місцевих бюджетів.Основними платниками земельного податку та орендної плати за землю є промислові й енергетичні підприємства, державні підприємства, рітейлові мережі.
«Епіцентр» просто проголосив себе «аптекою», і нічого – працює.
Ці кошти йдуть до місцевих бюджетів, звідки фінансуються не лише програми розвитку, а й захищені «зарплатні» статті. Тобто постраждати можуть саме медики, вчителі, соціальні працівники комунальних установ.
За підрахунками Асоціації загальна сума втрат складе 15,6 млрд грн або 5,3% річних надходжень загального фонду місцевих бюджетів. Навіщо це «зеленим», керівництво яких, судячи з усього, вирішила, скориставшись карантином, «закрутити гайки»?
Можливо, щоб максимально ослабити структури місцевого самоврядування напередодні місцевих виборів. Щоб у регіональних політичних еліт значно знизилася готовність до публічних передвиборчих змагань. І щоб значна кількість саме бюджетників на своїй кишені відчула усі «принади» економічної кризи.
До речі, нарахування комунальної плати за послуги підприємств, які як раз і належать олігархам, в Україні, на відміну від Франції, не скасували. Зарплати не отримуєте, а «комуналку» – оплатіть.«У плюсах» – як ми бачимо – великі підприємства, які не припинили роботу, і для яких забезпечено режим максимального податкового сприяння.
«У мінусах» – місцеві бюджети, дрібний бізнес (кафе, перукарні, реалізатори).«Регіонали», коли у них просідав рейтинг, «вмикали» режим адміністративного тиску.
«Слуги», які бачать стрімке падіння власного рейтингу, вирішили розпочинати з місцевих бюджетів. Втім, це, судячи з усього, ще не останній метод з їхнього арсеналу.
І, так. Вкотре підтверджується наша теза, що основне протистояння на місцевих виборах буде між «зеленими» та регіональними політичними проєктами. А поки що фіксуємо чергову «перемогу» Слуги народу напередодні місцевих виборів.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.