Дорогі друзі! У зв’язку із загостренням теми відповідальності влади за ситуацію у країні, ми вирішили зробити невеличкий дайджест. Чим і як допомагають народні депутати від Вінниччини власним виборцям. Зробити це не так складно, адже народних обранців, які б щось зробили мовчки, не повідомивши заздалегідь, під час та після у ЗМІ та соціальних мережах, ми ніколи не зустрічали.

Тому уважно дивимося на стрічку новин.

Народний депутат від округу № 11. Максим Пашковський розповідає, як Верховна Рада героїчно бореться із коронавірусом, а також про те, що «З міжнародного аеропорту «Бориспіль» в китайський Гуанчжоу вилетів військовий вантажний літак Іл-76, який вже завтра вранці прийме на борт медичний вантаж від Китаю для України. Ми отримаємо лабораторні та експрес тести на коронавірус, медичні маски, апарати вентиляції легенів і багато іншого».


І, напевно, ставить собі це у заслугу. Про матеріальну допомогу округу ми інформації не знайшли.

«Слуга народу» від 12 округу Анатолій Драбовський також інформує нас про діяльність Ради та уряду. Крім того, повідомив, що «у зв’язку із складною ситуацією, яка склалася в Україні та світі, моя приймальня буде тимчасово переведена на дистанційну роботу». І поставив «смайлик». Тримайтеся, мовляв, вінничани.


Депутат від 13 округу Петро Юрчишин розповідає про прийоми та відвідування його помічниками осіб, які потребують допомоги. Без справи депутат не сидить, але уточнення: «…не дивлячись на погоду, карантин та інше…» викликає певні сумніви. Що краще – влаштовувати зібрання, нехай і зі сподіванням отримати депутатську допомогу, або ж посидіти під час карантину вдома?


Депутаткиня від 14 округу Ірина Борзова, інформаційну активність проявляє. Інколи, багато. Але депутатська діяльність у значній кількості випадків має ухил до критики.

Медреформи, наприклад. Інформації про конкретну допомогу округу знайти не вдалося.


Депутаткиня від 15 виборчого округу Лариса Білозір виступає на телеканалі «ZIK», дає корисні поради, а також розповіла, що вирішила перерахувати свою депутатську зарплатню за перший квартал цього року на потреби лікарень та ЦПМСД свого округу.

Зрештою, перший конкретний випадок депутатської допомоги під час і в умовах карантину.


Депутат від 16 виборчого округу Геннадій Вацак з неабияким пафосом розповів, що «вирішив закупити для округу №16 5000 засобів індивідуального захисту для медиків, котрі першими вступають в бій з коронавірусом. Медики мають бути готові та захищені в першу чергу. Незабаром маски надійдуть в кожну лікарню в кількості по 1000 штук. Як і куди їх спрямувати вирішуватимуть в лікарнях на місцях».

Фото сайт “Депо”

Тобто 5000 тисяч медичних масок народний депутат подає, як 5000 засобів індивідуального захисту.

Для довідки, у Вінниці під час величезного дефіциту закупили аналогічні маски по 9 грн за штуку. 5000 * 9 = 45 тисяч грн.

Для власника лакшері автопарку Maserati, Jaguar, BMW, Hammer, Mersedes-Benz небагато, але на тлі «Слуг народу», і це непогано.


Микола Кучер з 17 виборчого округу теж пообіцяв перерахувати свою зарплату на потреби медичних установ округу. Що для колишнього топ-менеджера МХП також не є серйозним збитком.


Олег Мейдич (округ № 18, «Батьківщина») розповів на власному інтернет-сайті, що карантин – то є вельми нагальна справа. І поки що, все.


Депутаткиня-списочниця від «Слуги народу» Юлія Овчинникова розповіла, що перебуває у самоізоляції після контактування із носієм вірусу.


Депутаткині від «Голосу» Олександрі Устіновій не до епідемії. Вона буцається з групою Коломойського. Ті їй відповідають взаємністю.

Одним словом: хто має вуха, нехай почує, хто має очі нехай побачить

Підготував Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net