Можливо, ви не звернули увагу, але у перший день загальнодержавного карантину ВРУ згадала, що в країні не вирішено питання з економікою. І призначила нового профільного міністра, який, як завжди за цієї влади, мало відомий широкій громадськості.

Але можемо із ним познайомити. Це – Ігор Петрашко, топ-менеджер компанії Бахматюка «Ukrlandfarming». Це означає те, що у столиці взяла гору партія вітчизняних агробаронів. І іноземного інвестора на ринок землі просто не пустять. Під гаслом: «Землю – своїм!» українські латифундисти, з рахунками, щоправда на офшорному Кіпрі, легалізують мільйони гектарів сільськогосподарської землі, яка і так фактично перебуває у їхній власності.

Якими будуть наслідки для Вінниччини?

Тут, як і в інших регіонах є певна кількість аграрних олігархів, залежність яких від влади є мінімальною. А ось структури місцевого самоврядування від них залежать дуже і дуже. Певна противага була у тому, що у руках виконавчих структур залишався механізм впливу через ті самі орендні відносини, але… Цей механізм зникне уже впродовж наступних місяців із відкриттям сільськогосподарського ринку.

Факт призначення лобіста українських агрокорпорацій, звісно, відкриє перед ними «зелене світло» для купівлі української землі. Однак сподівання деяких патріотів, що це убереже Україну від масового заходу сюди транснаціональних компаній є доволі ілюзорними. Українські аграрні холдинги тісно працюють і на міжнародному ринку, тому їх дуже умовно можна назвати «українськими». Той же Петрашко аж до 2013-го року очолював структурний підрозділ української філії російського «Сбєрбанку».

Підготовлений за минулого уряду закон про ринок землі мав створити певні конкурентні умови, у яких усі сторони отримували би певне обмеження амбіцій. За нинішнього Кабміну такі обмеження будуть зняті.

Безпосереднім наслідком цього буде те, що вінницькі аграрії, отримавши режим максимального сприяння, втратять інтерес до місцевих проєктів. Особливо соціальних.

Водночас, і це є також очевидним, питання їхнього представництва у місцевих радах, актуальності не втратить.

Тож, маємо високі шанси побачити потужний похід аграріїв на місцеві вибори від різних партій.

Тільки інтерес у них буде до одного – отримання максимального прибутку від вінницької землі. І об’єднувати цей інтерес буде не таку велику кількість осіб – декілька десятків.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net