Перша інтрига дострокових парламентських виборів 2019 – Олександр Домбровський заявив, що не буде балотуватись по 11-му виборчому округу. Рішення, на перший погляд несподіване. Хоча, цілком логічне та закономірне, якщо поглянути на ситуацію більш уважно.
Нагадаємо, Олександр Домбровський обирався на 11-му окрузі двічі. Вперше, не зважаючи на креативну та скандальну кампанію, ледве не програв представниці “Батьківщини” Наталії Солейко. Тоді, потрапити до українського парламента йому допоміг дружній нейтралітет (а дехто каже, що й пряма підтримка) тодішньої влади. У “Жовтому будинку” на Соборній тоді цілком логічно вирішили: краще мажоритарник з легким флером фронди, ніж ще одна прибічниця Юлії Тимошенко у вищому законодавчому органі.
Подробиці політичних перепитій читайте в нашому материіалі: 11 виборчий округ: mission impossible
Другого разу Олександр Домбровський потрапив до зали Верховної Ради на хвилі Євромайдана, як член команди Петра Порошенка. Під час другої каденції Олександр Домбровський зробив незвичний, як на мажоритарника крок. Замість того, аби займатись самопіаром, він засередився на законодавчий ниві в якості першого застутника глави комітету Верховної Ради з питань ПЕК, ядерної енергетики та ядерної безпеки. Мало бував на місцевому телебаченні, та й взагалі, не надто балував місцеві ЗМІ інформаційними приводами. Цілком можливо, розрахунок був на довгограючу виборчу кампанію. Втім, обрання Президентом України Володимира Зеленського та його перші кроки з розпуску Верховної Ради створили передвиборчий цейтнот для депутатів-мажоритарників. На виборчу кампанію часу вкрай не вистачає, залучення адмінресурсу – малоймовірна опція. А враховуючи електоральні уподобання українців, сьогодні належність до “команди Порошенка “- козир вкрай сумнівний.
Виборчий округ, він як город…. його потрібно засіяти та постійно доглядати : підгортати, вносити добрива, боротися зі шкідниками….інакше, перспектива гарного вражаю стає вкрай примарною.
Але полишати велику політику Олександр Домбровський не збирається. Каже, розглядає пропозиції щодо входження у список, що надійшли від трьох партій. Немає сумніву, що багаторічний досвід та відчуття політичних реалій, дозволять Олександрові Домбровському зробити вірний вибір.
За нашою інформацією екс-губернатор, екс-мер Вінниці та чинний нардеп вже включився в виборчу кампанію і партійне будівництво по Вінницькій області партії генерал-полковника Ігора Смешка. Президентські результати Смешка стали одним з сюрпризів кампанії, а останні соцопитування пророкують проходження партії екс-голови СБУ до нового парламенту на межі 5%. Щоправда по Ігорю Смешку ще ніхто не працював в мінус, до того ж ми поки що не бачимо його команди. Наприклад на президентських виборах у Вінницькій області кампанією займалась Людмила Яценко, яка була багаторічною соратницею Петра Порошенка. Стосунки Ігора Смешка та Олександра Домбровського можна назвати доволі тісними та дружніми. Наприклад під час виборчої кампанії 2014 в агітаційній продукції Олександра Домбровського та місцевих ЗМІ розповсюджувалось звернення Ігоря Смешка до виборців Вінницької області на підтримку Домбровського.
Король мертвий, Нехай живе Король!
Як то кажуть, святе місце порожнім не буває. Безумовно, бажаючих позмагатись за депутатський мандат на 11-му виборчому окрузі вистачатиме. Сума застави – менше ніж півтори тисячі євро. Застава заставою, втім потрібно ще декілька складових. І мова йде не лише про особисту харизму чи амбіції. Під час будь-якої кампанії бажано мати міцний тил, ресурс та команду. Зібрати її, особливо влітку та ще й з коліс – вельми проблематично. Навіть фінансові вливання можуть виявитись марними. Важливу роль відіграють чітка робота партійних штабів, прихільність діючої влади, впізнаність кандидата та, безумовно, підтримка політиків всеукраїнського рівня.
Враховуючи місцеві реалії – наприклад Володимира Гройсмана. Між іншим, процес цей буде взаємним. Отже, найближчим часом ми спостерігатимемо справжній парад-але на нашій політичній арені .
автор: Володимир Ронін