БПП у Вінниці. “Во все тяжкие” – перша серія, останній сезон

Як говорив Віктор Федорович: "Давайте не будем говорить о плохом, давайте лучше сделаем". Десь приблизно так виглядає остання супер-креативна акція обласного штабу президентської партії у Вінницькій області.

Ми частенько критикували владу і її партійну структуру в нашій області за відсутність будь-якої притомної роботи в період 2015-2018 років. Фактично місцеві вибори 2015 були останнім сплеском політичної активності Блоку Петра Порошенка в нашому регіоні. Протягом цього періоду не займались політикою і ключові чиновники президентської вертикалі. Саме цим експерти нашого видання пояснюють електоральну першість опозиційного кандидата в президенти у Вінницькій області та дуже високий антирейтинг Петра Порошенка, який до речі в нашій області вищий, ніж в сусідніх Житомирській та Хмельницькій. І тут ми зраділи, ну нарешті президентська партія у Вінницькій області згадала про такі поняття як політика, вибори і (о, Богі!) політтехнології 🙂 Зраділи ми, і даремно. Адже перша ж активність виявилась примітивною провокацією на кшталт “первый класс, вторая четверть”. Але про все по порядку.

Як не хотілося чиновникам різного штибу залишатись в комфортному світі червоних стрічок, неквапливих нарад, дрібних та не дуже бонусів державної служби, комуністично-соціалістичних панегіриків кишенькових ЗМІ, без виборів, політики та реальної роботи з відповідальністю за результат, але старші партійні товариші все таки змусили їх відірватись від віртуального вуайєризму в соціальних мережах і цією самою політикою таки зайнятись. Можете бути впевнені, якщо б ще місяць-два назад запитати у, скажімо, голів РДА: чи пов’язана ваша кар’єра та посада з політикою та виборами, більшість з них здивовано б відповіла – звісно ні, бо наша посада не виборна, нас призначають. Пов’язати логічний ланцюг з тим, хто їх призначає на цю посаду (президент), якого вибирають на виборах змогли б далеко не всі чиновники.

І от після низки чарівних щиглів з Києва, місяців зо два тому, герої нашого матеріалу зарухались. Ну ви зрозуміли. Три роки нічого не робити і за місяць до початку кампанії наломати дров. На Вінниччині нічого не міняється, все як завжди, в останній момент, в 10 разів дорожче, не ефективно, не професійно і собі ж (президенту-партії) в мінус. Гаразд. Життєву мудрість – “краще пізно, ніж ніколи” ще ніхто не відміняв.

Спочатку ми з вами помітили сумнівну активність чиновників районного та обласного масштабу в соціальних мережах по висвітленню темників Банкової “За Порошенка”, та “Проти Тимошенко, Гриценка, Зеленського тощо”. Чи думали провладні технологи над електоральним ефектом від такої різкої і негативної публічної діяльності керівників районів, області? І чи існують ці технологи взагалі?

Як виявилось вони існують, і не де інде, а з’явились ці “кріейтори” навіть у нашій області. Так от, днями у Вінницькій області сталась прямо таки непересічна подія. У Вінниці на дошках оголошень “невідомі” розклеїли запрошення на столичну новорічну ялинку та новорічні подарунки для дітей від імені партії «Батьківщина». “Невідомі” вказали й адресу де всі бажаючі вінничани можуть отримати безкоштовне запрошення на столичну новорічну ялинку і (увага) подарунок для своїх діток. Адресою звісно виявився офіс обласного партійного осередку “Батьківщина”. Зрозуміло, що появу такої листівки в місцевій “Батьківщині” назвали фейком і провокацією влади.

Фото сайт “20 хвилин”

В цілому ця стародавня технологія виглядає приблизно так – масова поклейка оголошень та дублювання в ЗМІ спонукає виборців йти за вказаною адресою, де вперше чують про таку акцію, перші і другі сваряться між собою, другі викликають у тих виборців хто повівся на провокацію негатив до власної політичної партії та в нашому випадку до кандидата в президенти Юлії Тимошенко.

При чому тут БПП-Солідарність? Ну давайте підключимо елементарну логіку. Останнє соцопитування зафіксувало першість Юлії Тимошенко в нашій області як кандидата в президенти і найбільший антирейтинг у чинного президента. І це в його базовій області. В кого є відповідні ресурси для друку оголошень, логістики, поклейки, прикриття правоохоронців? Ну ви ж не думаєте, що таку команду дав Володимир Зеленський в якого ще навіть штабу у Вінниці немає, чи, скажімо, Анатолій Гриценко ресурси якого доволі обмежені і т д. Одним словом з рейтингами Тимошенко та антирейтингом Порошенка у Вінницькій області вирішили щось робити. На цьому і зійшлись, якщо потрібно робити “щось” то і зробили “щось” і аби як.

По-перше масової розклейки зробити не спромоглись, швидше за все було поклеєне лише декілька оголошень, зроблено фотозвіт і відіслано в штаб. По-друге провокації на дітках можуть дуже швидко обернутись проти провокаторів, в чому посильно допоможе і наше видання.

До честі місцевих ЗМІ (або до слова про оптимізацію виборчих коштів обласним штабом) жоден з інформаційних ресурсів провокаційний анонс не опублікував, (ну один сайт підконтрольний ОДА не рахуємо), видання “20 хвилин” подало ситуацію з коментарями “Батьківщини”.

І останнє. У людей причетних до політики та фахівців виникли сумніви в адекватності місцевих обласних стратегів та штабних функціонерів БПП . А чи варто було декілька років “тримати масть” нормальної політичної сили, виборча кампанія якої до місцевих рад 2015 року стала взірцем чесної конкуренції і еталоном виборчого процесу без жодної брудної технології та чорнухи проти опонентів, щоб в останні декілька місяців п’ятирічної каденції перейти в розряд публічних лайнометів в соцмережах та дрібних провокаторів з використанням діток?

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net