Вінницький нардеп прокоментував заяву Гройсмана

Заява Прем'єр-міністра – це позиція сильного і зрілого політика у боротьбі з корумпованою системою , - пише в соціальній мережі народний депутат Геннадій Ткачук фракція БПП-Солідарність

Ухвалення проекту закону про Антикорупційний суд залишається головним питанням нового пленарного тижня у парламенті. Акцентуючи увагу на важливості прийняття даного законопроекту, Прем’єр-міністр України Volodymyr Groysman зробив гучну заяву, що готовий піти у відставку, якщо Верховна Рада не ухвалить законопроект про Антикорупційний суд.

Заява Прем’єр-міністра – це своєрідний ультиматум системі. Або ми реально боремося з корупцією, або просто розводимо порожні балачки навколо цієї теми.

Вважаю, що позиція Володимира Гройсмана стосовно цього – є позицією зрілого і сильного політика. Його заява має стати вагомим аргументом для парламенту, адже депутати врешті мають визначитися: з народом вони чи ні. І мова тут йде не лише про боротьбу з корупцією, а й про недопущення дефолту.

Як відомо, протягом наступних двох років наша держава має повернути 18 мільярдів боргів, які були взяті з 2007 по 2014 рік. Без співпраці з МВФ Україна не зможе погасити ці борги. Тому зараз дуже важливо зробити все правильно та не допустити помилок, адже наша країна нарешті почала «вставати з колін».

Успішно розвивається економіка, відновлюється інфраструктура, зростають соціальні гарантії громадян. В державі вдалося забезпечити підвищення мінімальної заробітної плати, що призвело до відновлення споживчого попиту. Середня зарплата в Україні в квітні 2018 року в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року збільшилася на 27,3% до 8480 грн, що в 2,3 рази більше «мінімалки». Крім того, проведено осучаснення пенсій, яке не відбувалося з 2012 року.

В країні активно відновлюються та будуються дороги, вводяться в експлуатацію проекти, які роками ніхто не міг добудувати – Охмадит, Бескидський тунель тощо. В державі спостерігається стабільний економічний ріст. За перший квартал 2018 ВВП зріс на 3,1%, тоді як у 2017 році на 2,5%, у 2016 на 2,4%. Обсяг виконаних будівельних робіт в січні-квітні 2018 зріс майже на 23%, капітальні інвестиції в Україні в січні-березні 2018 року зросли на 37,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. В квітні 2018 р. зафіксовано 3% зростання промислового виробництва.

Я не буду перераховувати всіх показників позитивних зрушень у різних сферах, бо їх можна навести ще багато. Однак хочу зауважити, що головне наше завдання, – не лише зберегти всі ці досягнення, але і примножити їх.

Цьогоріч уряд на чолі з Володимиром Гройсманом поставив перед собою ще амбітніші плани, однак працювати в умовах корупції стає дедалі важче. Прем’єр більше не може миритися з цим. Саме тому змушений був зробити таку гучну заяву. Скептики та популісти можуть скільки завгодно обговорювати цю тему, висуваючи різні абсурдні припущення з даного приводу, але я твердо переконаний, що заява Прем’єра є рішучим кроком у боротьбі з корумпованою системою, яка заважає нам будувати розвинену європейську країну.

Коли в уряду є бажання впроваджувати зміни, а корупція в інших органах державної влади їх блокує, країна втрачає можливості, в той час як світ рухається вперед. Антикорупційний суд – це прагнення людей жити і працювати в некорупційній країні. Саме тому зараз дуже важливо об’єднатися і спільно працювати над підвищенням добробуту в нашій державі.