Похмурі реалії вінницької політики

Інколи цікаво спостерігати, як політичні акції, маючи на меті певні наслідки, втрачають логічну послідовність, перетворюючись у карикатуру на самих себе.

Пояснюймо на прикладі. Нещодавно до Вінниці приїздила Юлія Тимошенко з презентацією «Нового курсу». Нічого особливо нового від ЮВТ вінничани не почули, але зрозуміли, що Вона закликає мітингувати проти комунальних тарифів. Вінницька «Батьківщина Молода», негайно провела «антитарифну» акцію.

Чомусь перед будинком міськвиконкому, який до утворення тарифів на більшість комунальних послуг, тим більше, на питання ціни на газ, відношення не має. Але «мішень» обрали – місцеве самоврядування.

Епідемію карго-культу, прихильники якого вважають, що міськвиконком відповідальний за все у Всесвіті, підхопила секта Віктора Малиновського. Декілька десятків пенсіонерів намагалися вчините бешкет у фойє, мотивуючи власні дії вимогою зменшити все ті ж тарифи (не питайте, який тут можна знайти зв’язок). А, не досягши мети, закидали адміністративну будівлю яйцями.

А завершився «парад претензій» перекриттям центральної вулиці мешканців «Європейського кварталу», які скаржилися, що забудовник змушує їх самостійно встановлювати лічильники.

Відчуваєте логічну послідовність: від тарифних претензій, до вимог до приватного забудовника? Але у місцевих «активістів» з такою сумнівною «логікою» жодних проблем немає. За будь-якого непорозуміння – мітингуй та перекривай. Те, що конкретно місцеве самоврядування до цих проблем нічого не має – справа другорядна.

Тільки ніхто не думає про наслідки. А вони, згідно із всесвітнім законом справедливості, обов’язково будуть. Пару тижні тому «Автоєвросила» («Бляхомайдан») перекривала вінницькі мости, протестуючи проти підвищення цін на бензин. Начебто від вінничан залежить вплив на нафтотрейдерів.

А лише за останні дні «бляхи» вчинили декілька «п’яних» ДТП. Причому поліція неохоче зізнавалася, що вплинути на «бляхерів» їй непросто:

«Ми можемо знайти водія, а він скаже — я не керував. Як ми будемо встановлювати особистість якщо транспортний засіб на іноземній реєстрації? Водій скаже, що транспортний засіб не його, я свідчити проти себе не буду, я не керував цим авто».

Отже, належність до угрупування «АЄС» дає можливість і безкарно мости перекривати, і правила дорожнього руху порушувати.

А все тому, що у ситуації «натовп vs закон» поки що перемагає натовп.

До речі, можемо похвалити обласну владу – від себе такі претензії вона уміло відводить. У сесійній залі обласної ради уже майже рік жодних мітингів не було. Можливо, справа у грантах з обласного бюджету на забаганки «активістів»? Не виключено.

Не видно народних депутатів. Точніше, видно, але не на Вінниччині. Наприклад, Юрій Македон судиться, щоб скасувати рішення конкурсу про призначення голови Державного Бюро розслідувань Р. Труби. Олександр Домбровський поїхав на енергетичний форум до Швеції. А Руслан Демчак – до Європарламенту до Брюсселя.

Григорій Заболотний свариться з «Укрзалізницею».

Петро Юрчишин фігурує у черговому корупційному скандалі. «Свободівець» Олексій Фурман відпочиває у США.

Всі, як бачимо, при справах.

З СБУ та ГПУ прийшли з обшуком до депутата Вінницької міської ради Павла Задорожнюка. Члена фракції, між іншим, «Вінницької європейської стратегії» та особи, так скажімо, з «кола Гройсмана». Не виключено, що це пов’язано з подальшим з’ясуванням стосунків між оточенням Президента та Прем’єра. Вибори, все ж таки, на носі.

У нас теж свої «розборки». Скандальна «активістка» Таїса Гайда звинуватила волонтерку Юлію Вотчер у тому, що вона облудно критикує співачку Приходько, що вирішали пристати до «Батьківщини». Водночас, Вотчер, згідно із «інсайдом», очолила штаб депутата міської ради Алекси, що збирається у нардепи. «Біло-сердешного» Алексу Гайда обізвала «бандюком з 90-х».

Скандал може вибухнути й навколо іншого висуванця «Батьківщини» у 13 виборчому окрузі – Олексія Кривопишина, який раніше був депутатом від Партії Регіонів.

«Регіонали», взагалі, доволі впевнено повертаються у політику. Так, вінницький осередок партії Сергія Тарути «Основа» очолила екс-депутат обласної ради Лідія Діденко.

Чи є на цьому похмурому політичному вінницькому небосхилі щось гарне? Ну, хоча б те, шо міський голова Вінниці Сергій Моргунов зайняв перше місце у рейтингу міських голів, які виконують власні зобов’язання. Загалом, за результатами опитування, ним задоволені 68% громадян (непоганий показник – 6-те місце в рейтингу), причому з минулого року ця цифра зросла. До речі, за результатами опитування, Вінниця також посідає найвищу позицію за рівнем задоволеності послугами в місті.

Цікава деталь – друге з кінця місце зайняв Андрій Садовий , який оголосив, що йде у президенти.

Сподіваємося, що це останній нецікавий допис про поточну політичну ситуацію на Вінниччині.

Шановні місцеві партійні лідери! Ваші столичні бонзи такої пасивності не пробачають.

Давайте, вже, щось робіть.

Завжди Ваш – Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net