Продовжуємо цикл публікацій на тему аналізу обласного бюджету Вінниччини на 2022 рік. Попри критику облради за нечуване розширення штату і збільшення витрат на утримання апарату, на 2022 рік ця стаття бюджету лише зросла.

Апарат

Видатки на виконавчий апарат обласної ради у 2020-му році склали 19 млн 363 тис. грн, у 2021-му 35 млн 729 тис., у 2022-му36 млн 136 тис. сумарно ж (з урахуванням низки інших статей) видатки головного розпорядника коштів обласного бюджету — виконкому обласної ради дорівнюють 114 млн 186 грн (у проєкті – 64 млн 710 тис. грн), тобто за 10 днів погодження кінцевого варіанту чиновників «ощасливили» майже удвічі.  

Для порівняння – на забезпечення діяльності бібліотек було виділено 39,9 млн грн, на утримання усіх комунальних ДСЮШ витрачено 58,8 млн грн, на медико-соціальний захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування – 47,1 млн грн, вся служба у справах дітей – 13,8 млн грн. 

Ще одне порівняння не на користь вінницької влади. У Полтавській області, у якій доходи бюджету, як ми з’ясували, майже на мільярд більші, на виконком обласної ради у 2022 році має у своєму розпорядженні лише 40 млн 389 тис. грн., у тому числі на утримання апарату – 33 млн 253 тис. грн. 

З якого часу можна вести відлік такої готовності витрачати максимум коштів на утримання чиновників на Вінниччині? Певно, з кінця 2020-го року, коли депутати нового скликання на першій же сесії збільшили кількість штатних одиниць виконавчого апарату з 50 до 95. Ну, «професіонали» ж!  

Загалом, коштів на забезпечення діяльності органів влади вистачає. У тому числі й на висвітлення їхньої діяльності за рахунок платників податків. Зокрема, на статтю «Фінансова підтримка ЗМІ» виділено 5,4 млн грн. Але яких ЗМІ? Вони ж роздержавлені! Тобто, всі ці гроші періодично перераховуватимуться на рахунки приватних видань «за лояльність». Ще 2,7 млн грн «освоюватимуть» за статтею «Інші заходи у сфері масової інформації», проконтролювати яку, як ви розумієте, майже неможливо. 

Сумарно — 8 млн грн. Порівняємо цю цифру з усіма видатками, які буде профінансовано за напрямком «Реалізація державної політики у молодіжній сфері» — 7 млн 536 тис. (у проєкті – 9 млн 242 тис. грн, тобто 2 млн «зекономили» на користь апарату обласної ради). І — зі ще однією статтею — «Соціальний захист ветеранів війни та праці» (1 млн 62 тис.). Вражаючий дисбаланс між соціальними видатками (а ми пам’ятаємо, що обласний бюджет у нас «соціально спрямований»?) і тим, як влада буде рекламувати саму себе.

Нагадаємо, більшість в обласній раді має партія Володимира Гройсмана «Українська стратегія».

Читати: У Вінницькій обласній раді всі комісії очолили депутати “Української стратегії Гройсмана

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий (Українська стратегія).

Далі буде…

Повну версію нашого дослідження вже можна прочитати на нашому  “Патреоні“❗️


Попередні публікації з бюджетного циклу:

Бюджет Вінницької області на 2022-й рік. Маленькі хитрощі на сотні мільйонів

Обласний бюджет Вінниччини на 2022-й рік. Депутати в ролі статистів


 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net