• Наше опитування щодо наслідків укрупнення районів, зокрема на Вінниччині з 27 до 6 – триває.

• Наша редакція звернулась за коментарями і до місцевих політиків, народних та місцевих депутатів, колишніх і чинних голів РДА, громадських діячів та керівників фракцій в облраді, голови ОДА. 

Продовжуємо публікувати оцінки цієї частини реформи на нашому телеграм-каналі:

Сергій Борзов, голова Вінницької обласної адміністрації:

На утримання апарату були зекономлені кошти держави. Після реформи децентралізації за надання послуг відповідають місцеві органи самоврядування. І вони мають змогу надавати адмінпослуги у повному обсязі. Наразі проводиться державна підтримка щодо відкриття ЦНАПів. 

Щодо укрупнення районів. 

Чимало повноважень сааме державних адміністрацій були передані територіальним громадам, а районі державні адміністрації виконують державні функції. Як легше керувати: 6 чи 27 головами? 

Тут залежить не від кількості, а від якості управління. Якщо така модель де-факто існує, тоді ми намагаємось якісно працювати з шістьма. Так, навантаження збільшилось на кожного голову РДА. Якщо взяти той самий Вінницький район – тепер це вісім колишніх районів… 

Географія збільшилась, але все під контролем.

Підписатись на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net