• Більше року Вінницька область живе за новим адміністративно-територіальним поділом, замість 27 районів в області залишилось 6, скоротилась і кількість райдержадміністрацій з 27 до 6.

• Центр суспільно-політичного моніторингу «Вектор» провів опитування серед вінничан та звернувся за коментарями і до місцевих політиків, народних та місцевих депутатів, колишніх і чинних голів РДА, громадських діячів та керівників фракцій в облраді, голови ОДА, щодо наслідків цієї реформи.

Пропонуємо до вашої уваги коментар колишнього голови Козятинської РДА (2006 – 2010 р.) депутата Козятинської міськради від “Партії Вінничан” Віктора Заїчко:

Укрупнення районів, як частина процесів адміністративно територіальної реформи (децентралізації) не повинно було впливати на рівень надання адміністративних чи інших послуг для людей. Надання усіх послуг для людей повинно відбуватись на рівні ОТГ. 

Місцеві адміністрації (районні) повинні бути реформовані в префектури за наглядом виконання службовцями ОТГ законодавства. Це не зроблено. 

Тому зараз РДА чи районні ради на місцях є “недореформованими”, тобто органами без повноважень та грошей.

Також у багатьох випадках невірно визначені центри районів. 

Але ще гірше, що невірно територіально сформовані ОТГ та їх центри. При чому ми отримали по зрівнянню до реформи збільшення управлінського апарату, який ярмом вісить на місцевих бюджетах.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net