Під час поїздки на Вінниччину п’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що має намір стати  податковим резидентом Городківської ОТГ (Тульчинського району) на Вінниччині.

Повідомлення про це на офіційному сайті «Європейської солідарності» несло навіть певну інтригу про причину такого рішення: 

«[Порошенко] пояснив, що таким чином хоче підтримати розвиток ОТГ. Бюджет Городківської громади у 2024 році складе 105 млн грн. Тому Порошенко вирішив допомогти ОТГ як один з найбільших платників податків в Україні. Каже – це буде унікальний експеримент, який згодом поширять на інші громади».

Інтрига перша – 105 млн – це багато чи мало? І про що тоді каже зазначене у публікації слово «тому». Наприклад, бюджет Піщанської ОТГ Тульчинського району – є вдвічі більшим (215 млн грн), а ось дохідна частина Студенянської ОТГ (53,5 млн грн) – вдвічі менша.

Що таким чином хотів сказати Порошенко, обираючи у якості податкової «гавані» середню ОТГ?

Не зовсім зрозуміла й друга частина повідомлення – про «унікальний експеримент», який «згодом поширять на інші громади». Особисто Порошенко буде змінювати власне місце сплачування податків, або ж стимулюватиме для цього членів власної «Європейської Солідарності»?

У цьому, швидше, «мінус» технологічного подання новини.

«Плюс» у тому, що Порошенко очевидно продемонстрував дві речі: 

1) Повернення інтересу до Вінниччини як базового для себе і власної політичної сили регіону. Адже з 2014-го року він фактично “віддав” Вінниччину на електоральний відкуп Володимиру Гройсману. Тепер же, після того, як рейтингові справи колишнього прем’єра дійшли до рівня статистичної похибки, його колишній патрон вирішив публічно продемонструвати власне зацікавлення справами у нашій області.

2) Пріоритет уваги до проблем місцевого самоврядування. Те, що Порошенко змінив столичну податкову прописку на (хоча законодавство про податкове резидентство передбачає багато трактовок, у тому числі – критерій «центру життєвих інтересів»; а що це таке не можуть пояснити навіть фахівці) вінницьке село – свідчить про те, що у протистоянні центральної виконавчої влади і місцевих структур він на боці останніх. І це вже – крок на електоральне поле Віталія Кличка. 

Потенційний «мінус» – в актуалізації згадок про мутну податкову історію з Липецькою фабрикою. І Банкова, якщо у неї є зацікавленість у зниженні рейтингу Порошенка, обов’язково згадає цю історію.

До речі, ще одним «мінусом» стало те, що попри наявність інформаційного приводу, прес-служба спрацювала “на мінімалках”. Серед публікацій за останній час на цю тему можна відзначити хіба що обов’язковий сюжет на «5 каналі», а також поодинокі публікації у регіональних ЗМІ у базових для Петра Олексійовича регіонах.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Поки ж можна констатувати лише те, що заява Порошенка про повернення на Вінниччину – це, швидше, анонс політичної реінкарнації регіонального впливу, ніж жорсткий меседж про рішучість намірів відновити власний вплив на теренах Вінниччини.

Хоча минулорічна інформаційна війна Порошенка з Гройсманом демонструє, що такі наміри колишній президент України не приховує.

Очевидним плюсом останньої PR-акції Петра Порошенка є той факт, що експрезидент вдало спрацював в публічній площині на противагу останнім скандалам, які відбуваються у Вінниці з Володимиром Гройсманом.

По задумці меседж Петра Порошенка несе наступне навантаження:

Поки Володимир Гройсман активно освоює місцеві бюджети Вінниці та громад Вінниччини і використовує кошти платників податків Вінниччини на власну політичну рекламу:

[_|_]  Читати: Фейкова благодійність у Вінниці. Продуктові набори “від Гройсмана” закуповуються за бюджетні кошти. ДОКУМЕНТ

[_|_]  Читати: Волонтерську структуру Гройсмана підозрюють в політичній рекламі за рахунок бюджетних коштів на темі допомоги ЗСУ

[_|_]  Читати: Вінничани купляють – Гройсман передає. Новий PR-проєкт партії Гройсмана на допомозі ЗСУ за бюджетні кошти

[_|_]  Читати: “Штаб Гройсмана” видає допомогу ЗСУ, яку закуповують за бюджетні кошти, за особисту благодійність

Петро Порошенко широким і благородним жестом місцеві бюджети Вінниччини поповнює на мільйони гривень.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net