Тут нам, друзі, стрічка «Фейсбуку» принесла заголовок цікавої новини: «Перші особи Вінниці та області привітали з Днем Незалежності».

Подальше ознайомлення з текстом новини показало, що вітання пролунали від голови ОДА Сергія Борзова, мера Вінниці Сергія Моргунова і… громадянина Валерія Коровія, який на даний момент офіційних посад не займає.

Чому Валерія Вікторовича ЗМІ внесли у перелік «перших осіб»? Ну, тому що перегони між ним та Скальським за право очолити обласний список «Української стратегії Гройсмана», про які ми уже неодноразово писали, тривають.

Скальський також продовжує тур областю.

Очільник Вінниці Сергій Моргунов на першому місці у рейтингу відповідальності мерів.

Як зазначають на сайті аналітичного порталу «Слово і діло», очільник міста реалізував 149 своїх обіцянок, 34 – зараз у процесі виконання,  30 – не виконані. Загалом Сергій Моргунов дав 213 обіцянок за період, коли виконував обов’язки мери Вінниці та після місцевих виборів 2015 року, коли став вже повноправним міським головою.

Ця публікація була розміщена майже одночасно із звітом Сергія Моргунова на сесії Вінницької міської ради про виконання Стратегії «Вінниця 2020», що у сумі можна визначити як старт виборчої кампанії діючого мера обласного центру.

Хоча фінал виборчих перегонів спрогнозувати не складно. Особливо, дивлячись на те, що й експерти вагаються і часто потрапляють пальцем в небо, коли мова йде навіть про гіпотетичних конкурентів чинного очільника міста.

Місцеві партії та регіональні політичні групи, взагалі, стали трендом нинішніх виборів. І за усіма прогнозами саме вони, а не філії загальнонаціональних партій визначатимуть політичний ландшафт після 25 жовтня.

Так, на Вінниччині вкотре заявила про себе «Партія вінничан», яка оголосила про відкриття виборчих списків, а на минулому тижні вийшла в офлайн.

До речі, в телеграм-опитуванні одного з місцевих каналів, умовний кандидат від «Партії вінничан» Віктор Бронюк обійшов діючого губернатора і опинився на другому місці в рейтингу кандидатів в мери.

Проте такі партії слід відрізняти від разових передвиборчих проєктів, які зникнуть негайно після виборів, як це робили їхні попередники («Укроп», «Наш край», «Самопоміч»).

Таку роль на нинішніх виборах гратиме блок «За майбутнє» («Майбах»), створений найближчим соратником Ігоря Коломойського (і, як кажуть злі язики – за його ж гроші) – Ігорем Палицею.

На Вінниччині осередок очолив нардеп (екс-Партія регіонів, екс-Народна партія, екс-БПП) Петро Юрчишин.

Стаття про партійний з’їзд з коментарями Юрчишина має пафосну назву: «Нас дістало».

Що конкретно «дістало» Юрчишина – не роз’яснюється.

Мільярдні статки?

Рекордні дотації з державного бюджету його агропідприємству «Візит»?

Компенсації за проживання у столиці за рахунок платників податків?

Юрчишин каже, що його «дістала» медична реформа.

Гірка іронія долі у тому, що він голосував за усі законопроекти, пов’язані з впровадженням цієї реформи.

Навіть тоді, коли механізм її реалізації уже було піддано жорсткій критиці. У тому числі – виборцями його округу, які виходили на вуличні акції протесту.

Нардепи Пашковський і Драбовський знову намагаються каламутити ситуацію шляхом організації акцій, які, однак, завершуються нічим.

Олег Мейдич продовжує «мочити» Віктора Качура. Останній, кажуть, на цих виборах втік від Олега Ляшка до партію Ігоря Смешка, залишивши на “радикальному хозяйстві” свого сина Олександра.

Однопартієць Мейдича – Геннадій Мазур сам опинився перед небезпекою втягування у грандіозний шахрайський скандал, оскільки активи компанії його давного бізнес-партнера.

B2B Jewelry заарештувало СБУ. Отже, ставки на виборах зростають. І тепер замість посади голови бюджетної комісії перед Мазуром на обрії замаячила зовсім інші проблеми.

Голові Вінницької ОДА і його заступниці дорікають за зйомки в політичній рекламі, на що відреагувала «Опора».

26 серпня представили нового голову Вінницької РДА. Навіщо? До кінця року райдержадміністрації буде реорганізовано (по факту – ліквідовано). Або ми чогось не знаємо.

“Слуги” хвалять “слуг” (Людмила Савицька, викладачка ВНТУ, доцент кафедри ОТ, кандидат технічних наук):

– А якщо говорити конкретно про Вінницю?
– О! Влітку Зеленський нарешті змінив обличчя вінницької влади — призначив губернатором Сергія Борзова.
Політичну гру із президентом таки Гройсман програв. Це факт!
Тепер всі сподівання на вибори мера і нової міської ради.
Бо досі все було, як і до президентських виборів. Ті самі люди сиділи в кабінетах і так само вирішували свої питання. За стільки років при владі та команда просто «розслабилась» — ніяк не вірили, що вони уже в минулому.
Сподіваюсь, і бізнес нарешті видихне — вінничани зможуть заробляти без «відкатів». У колі моїх знайомих є бізнесмени, тому чула не раз про те, як у Вінниці «вирішують питання»….
Пробитися «чужим» неможливо. Вести нормально свій бізнес у Вінниці можуть лише одиниці — із «своїх»… І оце називається «європейське місто».
До речі, потім мій знайомий побачив на тій дільниці нового забудовника. Він запитав, як той погодився на ті умови. «А що мені? Щось зароблю…»
Якщо це не «стьоб», то читати, справді, смішно.

Але більш доречним був би такий формат подачі матеріалу:

«– О! Влітку Зеленський нарешті змінив обличчя вінницької влади — призначив губернатором Сергія Борзова. 
– О! Політичну гру із президентом таки Гройсман програв. Це факт!
– О! Тепер всі сподівання на вибори мера і нової міської ради.
– О! Бо досі все було, як і до президентських виборів. 
– О! Ті самі люди сиділи в кабінетах і так само вирішували свої питання. 
– О! За стільки років при владі та команда просто «розслабилась» — ніяк не вірили, що вони уже в минулому».
І був би гарний сценарій для німецькомовного (художнього) фільму.

Не дякуйте.

Заступник голови Вінницької облради Ігор Хміль майже півроку провів у Маямі. Пише “Стопкор”.

А доброзичливці при цьому перераховують його елітні автівки, нерухомість, кеш. Навіщо це їм треба – невідомо, адже партія, що привела Хміля до обласної ради – «Самопоміч» – зникла, і більше ніколи на місцевій політичній арені не з’явиться.

З числа вінницьких нардепів можна було побачити інформацію про Ларису Білозір та Миколу Кучера, який озвучив тезу про підтримку ініціативи створення Тимчасової слідчої комісії щодо виведення з ПриватБанку 150 млн дол. Мабуть десь там глибоко і є «підводне каміння», яке спонукало перейти Кучера з групи «За майбутнє» до ахметівської «Довіри».

Таким був останній, відносно спокійний тиждень.

Далі – справжні вибори, кожен прихід яких для тихої і лінивої Вінниччини є справжнім шоком.

Повертайтеся, дорогі наші політики й депутати з теплих пляжів.

Ми хочемо вам запропонувати зіграти в одну гру.

Віталій Горковчук


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net