Чи можна було під місцеві вибори вигадати щось гірше за нинішні парламентські партії?

Токсичний шлейф за деякими з них тягнеться уже років 20. А деякі хоча й прийшли у політику нещодавно, але встигли там начудити такого, що й досвідчені Юлія Володимирівна та Петро Олексійович дещо зблякли на їхньому тлі.

Але виявилося, що є. Про себе в Україні та на Вінниччині, зокрема, намагається заявити партія, яка створена олігархами під вибори, і має на меті винятково захист цих інтересів олігархів на місцевому рівні. Мова йде про партію «За майбутнє» («За Майбах»), яку поспіхом створила група Коломойського, а очолив її давній бізнес партнер колишнього власника «Привату» – Ігор Палиця.

Метод організації за великі гроші разового політичного проєкту під одні вибори – давня забава І. В. Коломойського. На попередніх виборах 2015 року такою забаганкою стала партія «Укроп», потрібність у якій зникла негайно після дня голосування. І щасливі власники придбаних прохідних місць у списках декілька років займалися лише тим, що відбивали витрачені на вибори гроші.

Штучний та олігархічний характер «Майбаха» не приховується жодним чином.

Очолюють її мільярдери. Вони забезпечують агресивну агітаційну кампанію та проводять у місцеві ради своїх висуванців, які наступні роки займатимуться тільки тим, що скажуть їм спонсори. А сама «партія» на цьому зникає, плюнувши на тих виборців, які мали нещастя повірити в байки тих, хто рветься до влади по гроші.

Вінниччині, яка на свою голову допустила створення у себе осередку абсолютно токсичного проєкту, «повезло» подвійно. Адже очолив його народний депутат України Петро Юрчишин.

Юрчишин говорить багато красивих речей.

Проте подивимося, що стоїть за цими словами. А за ними стоїть особа самого Юрчишина, який починав політичну кар’єру засновником районної організації Партії регіонів, продовжив у лавах Народної Партії та навіть був довіреною особою Володимира Литвина.

До речі, зверніть увагу на жінку, яка стоїть поруч із Юрчишиним – це Олена Гур’євська, з якою селяни Тиврівського району воюють уже декілька років, звинувачуючи її у рейдерському захопленні яблуневих садів.

Ділова репутація самого Юрчишина теж далеко не бездоганна, наприклад, в Інтернеті досі є відео зізнання його колишнього польського бізнес-партнера, якого нинішній нардеп, за словами поляка, банально «кинув». Крім цього є відомості про захоплення медичної лікарні та багато чого іншого, але наразі мова не про це.

З «Блоку Литвина» Юрчишин вийшов і спробував у 2012-му стати депутатом у якості самовисуванця. Запам’ятався звинуваченнями у масовому підкупу виборців.

У 2014-му зумів стати народним депутатом і вступив у фракцію «Блоку Петра Порошенка».

Зумів добитися до власного агропідприємства «Візит» рекордні дотації з Державного бюджету, хоча отримував компенсацію за оренду квартири.

У новій Верховній Раді перейшов до групи «За майбутнє», яка стала уже … самі порахуйте, якою партією у його кар’єрі.

Навіщо він просуває цей проєкт на Вінниччині?

Нескладно здогадатися.

Щоб і далі отримувати багатомільйонні дотації, не гидуючи й компенсацією у вигляді «квартирних грошей».

Ведучи своїх людей до влади, Юрчишин та його колеги-олігархи завісили усі борди рекламою «Майбаха».

Але хлопці помилилися. Українці тепер інші. І вони чітко бачать, хто рветься до влади.

Тому за даними соціологічного опитування авторитетного Центру Разумкова, партія «За майбутнє» користується підтримкою 0,5% виборців. Це – статистична похибка.

Повністю забута «Партія зелених» Кононова, яка останній раз з’являлася на політичній арені України у 1998 році, і то набирає 0,9%.

І це добрий сигнал. Олігархічний «Майбах» з такими персонажами, як Юрчишин – приречена на поразку.

Що лише зайвий раз підтвердить, що громадське суспільство в Україні розвивається у вірному напрямку.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net