Аналітичний портал «Слово і діло» віддав Сергію Моргунову перше місце серед міських голів за кількістю виконаних обіцянок. Другу сходинку посів мер Тернополя Сергій Надал, третю – очільник Хмельницького Олександр Симчишин.

Водночас Сергій Моргунов під час чергової сесії міської ради 28 серпня прозвітував про реалізацію заходів Стратегії «Вінниця 2020» за 5 років.

За великим рахунком, ці факти, а також те, що:

✔️ Вінниця очолила рейтинг можливостей міст України, отже, на думку мешканців, міська влада створила хороші умови для розвитку та самореалізації громадян;

✔️ Те, що Вінниця декілька років поспіль очолює рейтинг найбільш комфортних обласних центрів України;

✔️ Те, що за даними соціологічних досліджень близько 70% вінничан схвалюють діяльність місцевої влади.… питання про переможця на виборах Вінницького міського голови знімають ще до початку активної стадії агітаційного процесу.

Таким чином, з умовного протистояння «каміння» проти «ножиць» і «паперу», де перемога можлива лише у випадку вдалої комбінації, один з елементів просто зник.

Комбінацій немає і не буде. І опоненти діючого міського голови Вінниці можуть запропонувати виборцям лише альтернативу – «не так, як зараз».

А якщо «зараз» – добре? І це визнає більшість вінничан? Тоді опозиції доведеться визнавати, що вони бажають місту гіршого. Або мовчати. І той, і інший шляхи однаково ведуть до поразки.

Звісно, в арсеналі тих, хто бажає зіпсувати настрої чинній муніципальній владі перед перемогою, залишається метод спаленого, або гнилого «паперу». У вигляді тупого силового тиску.

Але і це ані зменшує рівень підтримки Сергія Моргунова, ані додає рейтингових балів його опонентам. До речі – наразі про наміри скласти Вінницькому міському голові конкуренцію не заявив жоден політик. Що дуже показово.

І все ж, оскільки наш ресурс має політичну специфіку, спробуємо проаналізувати визначені у «Стратегії 2020» пріоритетні цілі. На надто деталізуючи усі пункти звіту (це зроблено і без нас).

Натомість, щоб зрозуміти – якими аргументами у площині цих пріоритетів можуть оперувати представники нинішньої влади та їхні критики.

Це потрібно зробити хоча б з огляду на те, що бажаючих позмагатися бодай за депутатський мандат міської ради, використовуючи при цьому критику влади, все ж вистачає.

Стратегічний пріоритет 1: Формування сильної місцевої громади

У «Вінниці 2020» йдеться про бюджет громадських ініціатив, соціохаб «Місто змістів», муніципальний Ситуаційний центр, до якого під’єднано 819 камер відеонагляду. Можна згадати й про «картку вінничанина», яку нарешті запровадили.

Опоненти вперто кажуть про корупцію та закритість міськвиконкому від вінничан. А тому і проплатили рекордну (!) кількість грошей за антирекламу проти Сергія Моргунова у «Фейсбуці».

Причому Вінницький мер обійшов навіть Віталія Кличка та Петра Порошенка, яких поливають брудом (за гроші у соціальних мережах) значно менше.

Причому ця реклама, як ми уже побачили на показниках довіри до мера, «не працює».

Отже, спонсорам дійства саме час замислитися: «А чи слід витрачати на цей проект гроші?»

Стратегічний пріоритет 2: Економічний розвиток, спрямований на високий та якісний рівень зайнятості

«За останні п’ять років у Вінниці відкрито 3 нові заводи, введені додаткові потужності на 7 вінницьких підприємствах. В цілому в секторі економіки міста за цей період створено 9000 нових робочих місць», – йдеться у звіті Вінницького міського голови.

Крім того, за результатами всеукраїнського рейтингу Regional Doing Business 2018 Вінниця визнана містом, в якому найлегше вести підприємницьку діяльність в Україні.

З цього приводу мовчать навіть опоненти.

Максимум на що їх вистачило за останні п’ять років – це запропонувати ефективніше здавати в оренду комунальну власність, мовляв, це «бізнес для лінивих».

Спроби знайти інформацію про альтернативні шляхи залучення інвестицій від опозиціонерів привели лише до повідомлень, що Максим Пашковський, ще будучи кандидатом у депутати, «обіцяв» привести бажаючих вкладатися і ІТ-бізнес.

А також про те, що Максим Пашковський, Анатолій Драбовський, Ірина Борзова, Лариса Білозір, Геннадій Вацак та Микола Кучер підтримали ухвалення закону, який легалізовує гральний бізнес.

Ну, ось таким є «опозиційний варіант» розвитку реального сектору економіки у Вінниці – оренда і казино «з блекджеком і шлюхами».

Стратегічний пріоритет 3: Сталий екологічний розвиток і покращення якості надання комунальних послуг

Залишаємо поза увагою багато цифр і дивимося на наступні показники.

Вінниця – у трійці найбільш прозорих міст України. Критеріями прозорості, у тому числі, стали показники відкритості складання комунальних, соціальних та адміністративних послуг.

Щодо ціни за «комуналку», то вона у нас доволі поміркована.

У Кропивницькому, Луцьку і Сумах за умови незрівнянно гірших показників рівня середньої заробітної плати, доведеться викладати щонайменше «+ 500» грн з сімейного бюджету щомісяця.

Щодо екології, то Вінниця – у групі міст з найменшим забрудненням повітря.

У місті є проблема якісної питної води, але й у даному випадку все, що може зробити опозиція – вчинити «як гірше».

Передавати на баланс Вінницької ОТГ «Вінницяоблводоканал» голова бюджетної комісії Вінницької обласної ради, депутат від «Батьківщини» Геннадій Мазур відмовився категорично. До кого тоді можуть бути претензії?

Стратегічний пріоритет 4: Якість життя.

Перелік новозбудованих дитячих садків, спортивних споруд, закладів медицини зайняв би надто багато місця.

Опозиція, дійсно, писала гнівні пости в соціальних мережах, вимагаючи розібратися з проблемами медицини, які стали очевидними під час карантину. Але питання у тому, що медичну реформу запровадили у Києві. А вінничанам лише довели її до відома.

Принаймні знайти хоч «щось», за що можна було звинуватити вінницьку муніципальну владу в опозиціонерів не вийшло.

Стратегічний пріоритет 5: Збалансований просторовий розвиток.

Саме на цьому пункті бажаючих спекулювати вистачало усі попередні роки. Це і – приєднання до Вінницької ОТГ навколишніх сіл. І давнішня ситуація з кладовищем на Сабарові. І протести ошуканих власників квартир. І нещодавнє блокування Соборної внаслідок відключення світла в одному з мікрорайонів.

Але протести припинялися негайно після того, як організатор знаходив собі нову забаганку.

Наприклад, із забудовниками та вимкненням світла грався нардеп Пашковський, хоча проблема вирішилася після втручання виконкому.

Ситуацію з незадоволенням селян чомусь дуже оперативно висвічував «5 канал».

На Сабарові «піарився» нардеп Купрій, який зник з української політичної арени після невдалої спроби приєднатися до «зелених».

А «розкручували» ситуацію російські пропагандистські канали.

Тож, припустимо, що певні проблеми просторового розвитку Вінниці є. І не помічати «завод-привід» «Хімік» та депресивні околиці було б нечесно.

Але що у якості альтернативи можуть висунути конкуренти?

Пашковського? Який зробив конкретно для Вінниці… Ну, якщо хтось нам це скаже – ми напишемо. Або пропагандистів РФ, які напишуть, що у нашому місті – «все погано»?

Вони це вміють.

А чи повірять у це самі вінничани?

Підіб’ємо підсумки.

Виконання «Стратегії 2020» є потужним аргументом персонально для Сергія Моргунова у спілкуванні з виборцями під час агітаційної кампанії.

Слабких місць у ній немає, й опозиції слід вигадувати інші доводи, щоб переконати виборців голосувати за себе.

Питання в іншому – а хто конкретно буде агітувати?

«Самопоміч» самоліквідувалася.

«Свобода» закрила партійний офіс, а її керівництво, працевлаштувавши самих себе та найближче оточення, з політичної арени зникло.

«Батьківщина» зайнята внутрішніми чварами та намагається вижати останнє з рейтингу старіючої Юлії Тимошенко.

«Слуги народу» розбіглися на дві частини (Борзових та Продивуса) жодна з яких не спромоглася запропонувати вінничанам прийнятну альтернативу картину майбутнього.

Політичне життя закінчилося?

Ні. Просто політикам, які мріють зайняти жадане управлінське крісло, слід по-іншому підходити до громадської діяльності.

Намагаючись підняти власний фаховий рівень до того ступеню, який дозволив би аргументовано критикувати такий документ, як «Стратегія розвитку Вінниці 2020».

Віталій Горковчук


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net