Ключова подія минулого тижня, безумовно, презентація нового голови ОДА Сергія Борзова.

Представляв нового губернатора (сподіваємося, що він не нервуватиме, як один з попередників, коли його називатимуть таким повсякденним терміном) перший заступник керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов, який відповідає за кадровий напрямок.

Причому звільненого Владислава Скальського Трофімов похвалив за проведену роботу, отже не економічні та соціальні показники стали причиною для ротації. До речі, показники непогані, оскільки В. Скальський посів друге місце в рейтингу голів ОДА за версією «Ділової столиці». Причиною стали кадри.

Чому Скальського «знімуть» ми писали ще місяць тому, а тому можемо лише нагадати наші висновки.

Неможливо догодити усім центрам впливу гнилої вінницької політичної системи. Її можна тільки обнулити, розпочавши стратегічний шлях «з чистого аркушу». Що, зрештою, й пропонує перша партія з суто вінницькою «пропискою» – Партія вінничан.

(Про ВЄС “Вінницька Європейська Стратегія”ми пам’ятаємо, як і розуміємо, що це був проєкт під одні вибори, а тепер він повністю розчинився в «Українській стратегії Гройсмана»)

Борзов натяк зрозумів і наміри про перегляд до кадрової роботи озвучив.

«Сергій Борзов поділився своїми планами провести реальний перерозподіл обов’язків в облдержадміністрації та оптимізувати штатну чисельність держслужбовців: «Діяльність кожного працівника облдержадміністрації має бути ефективною – це передумова ефективного розвитку всіх галузей області».

У зв’язку із чим можемо дати поради:

1) «Перерозподіл» нічого не дасть. Особа № 1 і Особа № 2, якщо їх поміняти місцями, як саботували роботу, так і саботуватимуть її надалі. Тому що для них авторитетом є не безпосередній керівник, а один з кураторів, який їх привів на роботу в ОДА.

2) Вихід з цього є – тотальне скорочення. Якщо в структурі ОДА залишиться десь з 20 співробітників, повірте, ніхто, крім звільнених цього не помітить. Як не відіб’ється на десятках тисячах осіб, працюючих у сферах, які начебто «координують» профільні департаменти, факт ліквідації цих департаментів та перехід чиновників у категорію самозайнятих фахівців.

3) Негайне очистити РДА, де масово працюють адепти минулої (та й позаминулої) влади. І працюють вони винятково у власних інтересах. Якщо на них покласти відповідальність за проведення виборів у районах – вони це завдання завалять з такою завзятістю, що навіть попередні провали “Партії регіонів” та “Блоку Петра Порошенка” на цьому тлі будуть виглядати як цілком непогані виступи.

А тепер – про буденне. Вінницькій політичні війни помітили уже і на рівні столичних коментаторів, для яких, на відміну від місцевих конспірологів, імена замовників (Продивус) жодної таємниці не становлять. Про механіку та виконавців можна прочитати у вільному доступі.

Народні депутати Лариса Білозір, Геннадій Вацак і Микола Кучер перейшли з депутатської групи «Партія “За майбутнє”» до складу групи «Довіра».

Про що тут мова. Про те, що 20 травня 2020-го депутати об’єднання «За майбутнє», куди раніше входили вказані вище вінницькі нардепи, створили однойменну партію на чолі з Ігорем Палицею.

Тобто, І. В. Коломойський готувався запустити до місцевих виборів технологічний проєкт «Укроп-2».

Але щось не склалося (а не склалося безпосередньо у «зелених» конкретно з ІВК, див., наприклад, коментарі А. Богдана).

Тому в Офісі Президента було прийнято рішення про запуск на вибори альтернативний технологічний проєкт, підконтрольний Р. Л. Ахметову. Проєкт буде союзницьким до «слуг», і виступатиме у якості «другої колони».

Можливо, увійде до складу «ніякої» «партії мерів», не виключено, що виступатиме окремо.

Здійснювати кураторство проєкту, як зрозуміло із прізвищ вінницьких НДУ, доручили власнику МХП Ю. Косюку.

Кабмін продовжує «кошмарити» Вінницьку область новим поділом на райони.

Люди обурюються тим, що їх про це навіть не намагалися запитати.

Чиновники і депутати мовчать.

Виходять на світ старі історії про «скелетів у шафі».

А у місцевих політиків їх вистачає на багато-багато томів кримінальних справ. І на місцевому рівні щось приховати дуже складно.

Політичне життя, взагалі, активізується.

Тому «мочать» всіх – всіх.

І все ж, завершимо на оптимістичній ноті.

Вінниця отримала найвищий рейтинг інвестиційної привабливості.

А Вінниччина – власну першу політичну «Партію вінничан».


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Віталій Горковчук і вся команда “Політичної Арени Вінниччини

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net