За останні декілька днів були опубліковані декілька соціологічних досліджень – Київського міжнародного інституту соціології, групи “Рейтинг” та Українського інституту майбутнього, але у місцевому інформаційному просторі оприлюднюють лише результати дослідження КМІС, з акцентом на результат партії колишнього прем’єр-міністра “Української стратегії Гройсмана”.

Традиційно новину про переможні результати партії Володимира Гройсмана публікують анонімні місцеві інтернет сайти:


Соціологічне опитування: рейтинг “Української стратегії Гройсмана” перевищив 5% 

“Українська стратегія Гройсмана” набирає прохідний відсоток на виборах до Верховної Ради

Партія екс-мера Вінниці проходить до Ради — дослідження


Всі вони посилаються на соціологію від 5 липня, де зафіксовано рейтинг партії Володимира Гройсмана на рівні 5,1%, що з найменшим результатом 0,01% дозволяє “Українській стратегії Гройсмана” пройти у Верховну Раду на наступних виборах.

В цей же час виходить соціологія від групи “Рейтинг” та Українського інституту майбутнього, в якій рейтинг “Української стратегії” 4 – 4,5%, тобто непрохідний до парламенту.

Варто зазначити, що до розгону “перемоги” партії колишнього мера Вінниці окрім анонімних сайтів долучився і сайт газети “Місто”, яка припинила існування в кінці 2020 року та сайт “Моя Вінниця”, колись один з провідних сайтів Вінниці.

Останній інтернет-ресурс припускається найбільшої маніпуляції.

Так автори допису на “Майвіні” зазначають, що Українська Стратегія Гройсмана» увійшла в ТОП-5 парламентських партій, при тому що сайт посилається на соціологію КМІС, в якій партія В. Гройсмана лише на 7 місці.
Але на сайті стверджують, що до Верховної Ради проходять п’ять партій, і “УСГ” – серед них.

Така вибірковість і маніпуляції політичними рейтингами пояснюються приналежністю мережі всіх згаданих анонімних місцевих сайтів до партії Володимира Гройсмана.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Головна ілюстрація “Українська правда”

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net