На партійній конференції “Української стратегії Гройсмана” 14 травня, колишній прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що починає всеукраїнський тур по країні. Ця партконференція УСГ повинна була дати старт політичній активності колишнього прем’єра і поїздки по регіонах України для цього підійшли б ідеально.

Але всеукраїнський політичний тур, коли ти займаєш одну з найвищих посад в країні – це одне, а коли ти голова однієї з 370 офіційно зареєстрованих в Україні політичних партій – це зовсім інше.

Організація офіційних візитів перших осіб держави відбувається практично на автоматі. Місцеві адміністрації пропонують гостю варіанти маршрутів, організовують трудові колективи, будівельні об’єкти, підприємства, чи комунальні установи, забепечують інформаційний супровід. Все це хоча й носить добровільно-примусовий характер, але все ж цікавить місцеві еліти, ЗМІ та мешканців регіону.

А ось коли ти неофіційна особа, ти повинен бути або супер цікавою і медійною особою, щоб на зустріч з тобою мешканці певного міста/області прийшли самостійно, або повинен дуже ретельно пропрацювати організацію поїздки в регіони з місцевими групами впливу, представниками влади, домовитись з власниками підприємств, пресою, витратити чималі кошти, але й це не гарантує політику прийнятну інформаційну картинку.

Судячи з того, що Володимир Гройсман від всеукраїнського туру відмовився і знову приїхав за інформаційною картинкою у комфортну для себе Вінницю, у команди колишнього мера Вінниці проблеми.

І проблеми не тільки з організацією, креативом та цікавістю виборців. Великий мінус Володимира Гройсмана – зневіра потенційних кандидатів в народні депутати та потужних спонсорів у парламентських шансах політичного проєкту експрем’єра.

Наші співрозмовники з інших регіонів зазначили, що не вірять в партію Гройсмана через програш на останніх виборах до ВР (тоді “Українська стратегія Гройсмана” зайняла лише дев’яте місце та 2,41%, випередивши на декілька сотих відсотка “Партію Шарія”). Якщо партія не змогла пройти до парламенту з чинним прем’єр-міністром на чолі списку, з необмеженими фінансовими та організаційними можливостями, то шанси на її проходження в наступну Раду дуже сумнівні. А тут ще й відставка свого міністра МВС Арсена Авакова, який міг і закривав очі на певні виборчі технології в регіонах.

А якщо додати до цього проблеми з рейтингами “Української стратегії Гройсмана”, який вперто завмер на рівні статистичної похибки, то єдиний вихід для колишнього мера Вінниці – об’єднання, а швидше поглинання і злиття з більш потужними політичним партіями.

За останніх декілька днів в Україні оприлюднили три соціологічних дослідження: “Київського інституту соціології”, “Української соціологічної групи” та групи “Рейтинг”.

За даними “Київського інституту соціології” рейтинг партії Володимира Гройсмана -3,8%, “Українська соціологічна група” дає – 4,9%.

Розчарувались у колишньому мері Вінниці і мешканці столиці. За даними групи “Рейтинг”, які опитали киян, партія “Українська стратегія” недотягує до прохідних 5% і поступається партії Ігоря Смешка, у якої 4,4%.

Як ми писали раніше, на падіння загального рейтингу політичної партії ексочільника уряду в першу чергу впливає ситуація у Вінницькій області, де зосереждено 99% електоральної підтримки Володимира Гройсмана. А політична ситуація у Вінниці та області після місцевих виборів складається далеко не на користь “Української стратегії”, бо чим більше політична сила проводить місцевих депутатів і очільників громад, тим більша відповідальність політичної сили за їх діяльність.

А репутаційних провалів УСГ навіть на рівні Вінниці та обласної ради, без урахування локального бешкету в районах та ОТГ, вистачає. А тут ще й розвал інформаційної монополії у Вінниці після місцевих виборів, що час-від-часу підливає масло у вогонь громадської думки.

Тому сьогодні Володимир Гройсман як ніколи потребує гарної інформаційної картинки, яку йому можуть забезпечити лише у Вінниці.

За інформацією пресслужби УСГ колишньому меру Вінниці забезпечать зустріч із випускниками, лікарями, огляд проведення будівельних робіт у Вінницькій міській лікарні швидкої допомоги та зустріч з фермерами.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net