Дайджест політичних подій Вінниччини. Воєнний стан і виборчий старт

Остання декада листопада 2018 року була багата на події. Це і п’ятиріччя початку Революції Гідності, і ухвалення бюджету на наступний рік, бойове зіткнення у Керченській протоці, і введення військового стану. У тому числі у Вінницькій області. З останнього і почнемо.

Кадр з фільму "Wag the Dog"

Вряди годи вінницькі політики виступили з відповідними заявами. Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій чесно сказав, що не знає, чи буде створено в області військову адміністрацію, але, судячи з риторики чиновника, ентузіазм у нього такий варіант не викликає. Зрештою, жодних претензій у необізнаності в ситуації Коровію висунути не можна, адже десь впродовж доби й вище керівництво держави визначалося з формально-правовим оформленням воєнного стану. Доходило до анекдотів, коли у соціальних мережах посадовці спростовували інформацію, оприлюднену в офіційних виданнях.

Далі власні коментарі дав перший заступник голови ОДА, керівник обласного «Блоку Петра Порошенка» «Солідарності» Андрій Гижко. Він озвучив низку спірних, але логічних і послідовних аргументів, за якими відчувається рука авторів «месседжів» з Адміністрації Президента.

Роль публічного спікера БПП в області, яку взявся примірювати Гижко, у принципі, хтось мав рано чи пізно взяти на себе. Однак, у даному випадку, можемо констатувати, що «вже пізно»… Структуру президентської партії в регіоні за декілька років так і не вибудували, а за останні місяці зробити це неможливо.

Керівництво обласної ради та депутатських фракцій зберігали загадкове мовчання.

Мовляв, мешканцям області і так все зрозуміло із воєнним станом, навіщо витрачати на це час і зусилля.

Ще було помічено реакцію депутатки міської ради Ганни Давиденко, яка виступила в ефірі на телеканалі Мураєва «Наш».

І все.

Хоча на вулицях ознаки того, що в країні введено воєнний стан, уже видно.

З таким нудним обличчям, панове вінницькі політики, грошей вам ніхто не дасть.

Хоча, може воно й до кращого інколи промовчати, аніж нести повну нісенітницю, що продемонструвала на власному прикладі депутатка обласної ради від «Батьківщини» Тетяна Редько. Статтю у її ж газеті «33-й канал» можна сміливо розбирати на цитати, стільки там накручено нісенітниці.

Редько згадує про «тону тротилу», яку звалили в одному з кабінетів обласної ради під час подій Євромайдан. І про те, як вона з «руками у вишиванці немов крилами» (так у тексті – Ред.) розганяла спецназівців. І про те, як на неї оголосила полювання «злочинна влада». Не згадує лише про те, що на той момент була помічницею депутата-«регіонала» Григорія Калетніка.

Взагалі, у кого є час і натхнення – не полінуйтеся, почитайте цей невеличкий шедевр «потоку свідомості», достойного пера Джойса і Пруста.

«Євробляхери» перекривали автомобільні траси, мітингували під фабрикою «Рошен».

Вінницькі політики на акції не відреагували, окрім того, що заступник голови обласної ради, член «Самопомічі» Ігор Хміль заявив, що підтримує «бляхерів».

«Слово і Діло» порахували рейтинг відповідальності вінницьких депутатів за кількістю виконаних обіцянок. Більше всього виконали Микола Кучер і Руслан Демчак. Менше всьго – Іван Спориш і Петро Юрчишин. Іван Мельничук і Олексій Порошенко до рейтингу не потрапили, адже обіцяли занадто мало.

Той самий ресурс проаналізував і хід виконання обіцянок міським головою Вінниці Сергієм Моргуновим.

Різні групи у владі, незважаючи на воєнний стан, продовжують з’ясовувати між собою стосунки. Так, ГПУ оголосила підозру начальнику головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області Руслану Осмоловському та першому заступнику Віктору Сирватюку.

Триває епопея і з вінничанином Мирославом Проданом.

Вінницька делегація майже тиждень перебувала у Канаді.

А у самому обласному центрі відбувся ІІІ загальноміський форум «Вінниця 2030. Назад у майбутнє».

Не дрімають й міські божевільні.

Збирався до Вінниці, але не приїхав через воєнний стан ще один потенційний кандидат у Президенти України Андрій Садовий.

Усі при справах, окрім місцевих виборчих штабів. Вінницькі політики, вочевидь, остаточно вирішили провести президентські і парламентські вибори, не виходячи з анабіозу.

Що ж, тим цікавішим буде раптовий вихід з нього.

Завжди Ваш – Віталій Горковчук