Хронічні мітингарі влаштували перший тест-драйв воєнного стану в міській раді, на черзі обласна

Введення воєнного стану більшість політиків та громадських активістів вимірювали здебільшого у власній системі координат.

Столичні політики переймались президентськими виборами, щоб влада не зірвала і не перенесла, місцеві політики та штаби чекали початку фінансування кампанії, активісти переймались фактичною забороною на проведення мітингів, пересічні громадяни налякано мріяли про мир та економічну стабільність.

Розрулилось все достатньо швидко. Вибори не перенесли, місцеві партійці все таки почали готуватись до президентської кампанії, навіть “БПП-Солідарність” прокинулась і … почала шукати приміщення для штабу. Люди дещо заспокоїлись, продукти харчування в звичному асортименті продавлюють полиці супермаркетів, долар повертається до звичного курсу. Заспокоїла влада і професійних вінницьких мітингарів, ніяких обмежень конституційних прав та свобод у Вінницькій області не буде, – прояснив вчора ситуацію голова Вінницької облдержадміністрації на брифінгу для ЗМІ.

Очільник області докладно зупинився на особливостях правового режиму під час воєнного стану, що стосувались заборони на проведення мітингів та протестних акцій.

І доступно пояснив – лише в разі утворення військово-цивільної адміністрації, яку утворять лише (не дай Б-г) у випадку наземної агресії РФ, активісти, які захочуть помітингувати, повинні будуть звернутись до військово-цивільної адміністрації, а та повинна або такий дозвіл надати, або ні.

Вдячні за роз’яснення “активісти” довго не думали і вирішили сьогодні протестувати владу і правоохоронні органи. Відомі в місті персонажі з пенсійного пулу місцевого бізнесмена по давній звичці влаштували невеличкий кіпіш з штовханиною на першому поверсі міської ради. Обійшлось все більш-менш спокійно, але тепер на черзі сесія обласної Ради. Позачергова, лише з бюджетними питаннями. З огляду на те, що останню сесію закрили так і не розглянувши 90% питань, під протести опозиції та неприємні вислови на адресу керівника ОДА, а  на протязі двох місяців депутатів не могли зібрати на засідання, груднева сесія обласної Ради може стати доволі гарячою.

Тут тобі і початок президентської кампанії, і початок кастингу на мажоритарні округи до Верховної Ради, і, навіть, річниця захоплення приміщення ОДА (сумнозвісне 6 грудня).

Як і чим сподіваються себе проявити на обласному рівні місцеві політики побачимо вже 4 грудня.

Наразі лише відомо, що столичне керівництво окремих опозиційних партій вже задає питання місцевим очільникам політсил, для чого місцеві депутати зривають сесії та ображено уходять з зали, якщо опозиція сьогодні у Вінницькій обласній Раді – це фактично більшість. Чи домовляться між собою опозиційні політики, чи ризикнуть почати процес переформатування обласної Ради під себе саме зараз, це вже інше питання, але всі можливості для цього є. Як є для цього і великий стимул – очолити представницький орган в президентській області на самому початку президентських виборів і відправити президентську партію в глуху опозицію у Вінницькій області ( у БПП в облраді всього 27 мандатів з 84) – це потужний початок і козир опозиційним лідерам рейтингів в столиці. Нескладно собі уявити іронічну інформаційну кампанію Садового, Ляшка, чи Юлії Тимошенко з такою тактичною перемогою в рукаві.

В свою чергу найактивнішим місцевим політикам нова політична конфігурація в обласній Раді гарантує перемогу в політичному кастингу на парламентські вибори, так би мовити, екстерном. Як говорять місцеві експерти, такий політичний сценарій може гарантувати керівнику опозиційної партії, який очолить переформатування облради у Вінницькій області, місце в прохідній частині партійного списку на парламентських виборах у наступному році. Як стверджує один з опозиційних депутатів, на сьогодні єдиний стримуючий фактор для такого перебігу подій – введення воєнного стану і те, як такі дії опозиції можуть трактувати, хоча докладні роз’яснення влади та сьогоднішній протестний тест-драйв лише підбадьорює гарячі голови.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net