Дискусії щодо військового ПДФО в місцевих бюджетах тривають – парламентарка від Вінниччини

«Гарячою та неоднозначною» назвала парламентарка від Вінниччини тему внесення урядом законопроекту № 10037, яким пропонуються зміни до Бюджетного кодексу.

Такими висновками поділилась народна депутатка від Вінниччини Лариса Білозір за підсумками відкритого діалогу між народними депутатами, парламентарями комітету місцевого самоврядування Сейму Литви, Львівською ОВА та представниками місцевого самоврядування Львівщини та асоціаціями ОМС у Львові.

Захід було проведено на базі парламентського “Комітет” держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування”.

Дані новації спрямовані на те, щоб забрати у громад військовий податок на доходи фізичних осіб в Державний Бюджет та розподілити його на закупівлю в пропорції 50% на 50%, на дрони та озброєння відповідно.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Проблема загострюється й тим, що Кабмін пропонує вилучити військове ПДФО не з нового року, а з 1 жовтня, попри те, що є заборона в Бюджетному Кодексі робити перерозподіл бюджетних надходжень між місцевим та державним бюджетом в середині бюджетного року. Такий перерозподіл може бути тільки на наступний бюджетний рік.

Лариса Білозір: Держава і громади мають працювати для людей для війська та нашої спільної перемоги, а люди для держави! Виграти мають від цього всі

«Місцеві бюджети можуть провалитися, підтримувати соціальну інфраструктуру, школи, садки, укриття для родин військових і ветеранів буде просто ні за що», – написала Лариса Білозір у соціальній мережі Фейсбук.

На її думку, приймати рішення потрібно у діалозі з громадами та центральною владою, розпочавши діалог з органами місцевого самоврядування і разом розробити оптимальний варіант рішення.

«Я пропоную, щоб громади принаймні не менше 50% ПДФО спрямовували на оборону та безпеку з нового року. Але це просте і швидке рішення, правильно б було нарешті прийняти концепцію реформування сплати ПДФО і направити його не за місцем реєстрації військових частин та юридичних осіб, а за місцем реєстрації (проживання) працівників, тоді не буде шалених перекосів між громадами», – запропонувала власний підхід до вирішення цього наболілого питання народна депутатка України.

Для досягнення даної мети у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, співавторкою якого виступила Лариса Білозір.

«Держава і громади мають працювати для людей для війська та нашої спільної перемоги, а люди для держави! Виграти мають від цього всі!» – резюмувала представниця 15-го виборчого округу у парламенті.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net