Лариса Білозір: Кошти усієї держави мають працювати на Перемогу

Народна депутатка України Лариса Білозір прокоментувала ситуацію з перерозподілом військових ПДФО від місцевих бюджетів до спецфонду.

Про це вона написала у власному Телеграм-каналі.

На думку парламентарки, дискусії, що нині точаться навколо  цього питання, викликають чимало спекуляцій, особливо на тлі непоодиноких випадків, коли на місцях цей важливий ресурс витрачають на речі, які є далеко не першочерговими. 

«Ми маємо відмовитись від проєктів, які не є питанням виживання чи адекватної необхідності для життя наших громад та максимально спрямувати податки на виготовлення зброї, квадрокоптерів та безпілотників для ЗСУ. Все просто – кошти усієї держави мають працювати на Перемогу», – зазначила Лариса Білозір.

Представниця 15-го виборчого округу (Вінниччина) проінформувала, що Верховна Рада розпочала повторний розгляд урядового законопроєкту 10037 про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України. Документ передбачає перерозподіл військових ПДФО на оборону, а не в місцеві бюджети, – на виробництво дронів та боєприпасів.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

3 1 січня 2024 року і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан, військове ПДФО пропонується розподіляти в наступних пропорціях: 45% – Держспецзв’язку на закупівлі спеціальної техніки та обладнання; 45% – Мінстратегпрому на реформування та розвиток ОПК, розроблення, освоєння і впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення; 10% – військовим частинам відповідно до сплаченого ПДФО у порядку, встановленому урядом.

Лариса Білозір повідомила, що внесла до законопроєкту правки, щоб ПДФО не вилучали всередині бюджетного року. Оскільки Мінфін бажає перейти до нової системи якомога швидше, розгляд законопроєкту може розтягнутися на декілька днів. Загалом, депутати мають намір розглянути 1641 поправку. 

І все ж, за прогнозами Білозір, законопроєкт 10037 буде прийнятий, тому що країна дійсно має переходити на військові рейки. 

«Нам потрібно нарощувати виробництво зброї та боєприпасів в Україні», – зазначила народна депутатка. Тому, на її думку, парламент швидше за все погодиться з пропозиціями Кабміну щодо вилучення військових ПДФО з місцевих бюджетів.

«Пам’ятаємо, це наша країна і ми повинні зараз робити все можливе, щоб після нашої Перемоги нам не було соромно дивитись в очі Захисникам і Захисницям», – резюмувала вона.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net