У попередній публікації ми аналізували результати проведеного Телеграм-каналом «Воєнно-політична арена Вінниччини» опитування читачів щодо того – яким є оптимальний термін перебування при владі міського голови, щоб виконати усі свої обіцянки.

Читати: 93% вінничан вважають, що максимальний термін перебування на посаді мера Вінниці 1-2 скликання

Зокрема, з’ясувалося, що лише 7% вінничан вважають, що мер Вінниці (безвідносно до персоналій) повинен перебувати на посаді три терміни, або більше, натомість аж 93% вважають, що 1-2 терміни для міського голови Вінниці – це максимум.

Для команди “Української стратегії Гройсмана” це неприємні цифри, адже вони фіксують настрої вінничан, що незамінних не буває. Але конкретних прізвищ в опитуванні не було.

Натомість вони були у наступному анкетуванні, де запитання лунало конкретніше:

«В наступному році буде 10 років, як мером Вінниці є Сергій Моргунов. Чи варто йому балотуватись на третій термін?»

18% вважають, що Сергій Анатолійович цілком заслужив на те, щоб і втретє балотуватися на посаду міського голови.

68% дотримуються протилежної думки, ще 14% обрали варіант: «Мені байдуже».

Ознайомитись з результатами опитування за → посиланням

Опитування "Політичної Арени Вінниччини" показало, що 70% вінничан готові проголосувати за будь-якого іншого кандидата, якщо він матиме шанси перемогти Сергія Моргунова
Результати опитування телеграм-каналу “Політична Арена Вінниччини”

Результати цілком репрезентативного (понад 2 750 голосів) опитування підтверджують попередні висновки, що на даний момент базовий електорат особисто Сергія Моргунова – 17-18%.

Це немало, але з огляду на те, що Сергій Анатолійович у якості самостійної політичної фігури перебуває на посаді першої особи у Вінниці майже 10 років – наводить на певні роздуми.

По-перше, дедалі більше стає зрозуміло, що у команді Гройсмана-Моргунова він так і залишився № 2.

По-друге, багато з тих, хто раніше підтримував цю команду, з тих або інших причин все ж очікує оновлення. Як тих, хто перебуває у важелів управління муніципальним господарством, так і принципів, якими вони керуються. 

Теоретично і 14%, яким «байдуже», могли б підтримати Сергія Моргунова у його претензіях на третій термін. Однак слід розуміти, що ця «байдужість» відноситься не лише до намагань нинішнього мера зберегти посаду, а й по відношенню до того, що за останні роки зроблено у Вінниці. Тобто система комунікації міської влади з громадськістю дає явний збій, якщо такий відсоток людей не можуть нічого сказати ані хорошого, ані поганого по відношенню до її роботи.

І, головне, політика і якісь віртуальні вибори, в які сьогодні, під час війни, продовжує гратись партійна структура колишнього прем’єра не просто нецікаві вінничанам, а й викликають різко негативне ставлення.

Нарешті – й уже друге соцопитування це підтверджує – майже 70% готові проголосувати за будь-якого іншого кандидата, якщо він матиме шанси перемогти Сергія Моргунова.

Причини цього можемо лише повторити – вони і так відомі усім мешканцям міста: абсолютна закритість міськвиконкому від громади, відсутність стратегії розвитку міста, виходячи з нинішньої ситуації, так само – відсутність і бачення майбутнього Вінниці не лише за рік-два, а у перспективі 10-20 років. Пріоритети інтересів забудовників, які є очевидно протилежними очікуванням вінничан. Корупційні скандали, левова частка з яких пов’язана саме із забудовниками та розподілом земельних ділянок. Та ще один пункт – вінничани усвідомлюють той факт, що “засиджування” у владі, без конкуренції, опозиції, чи зміняємості на керівних посадах, не мотивує до виконання зобов’язань, обіцянок, і навпаки, підштовхує до бізнес-монополій та закручування гайок у всіх сферах сусіпільного життя.

Все це причини того, що уже сьогодні (а коли будуть місцеві вибори невідомо) більшість вінничан готові голосувати за зміни.

Зрештою, все рано чи пізно завершується. У тому числі й перебування команди будь-якої команди при владі у Вінниці та й в країні.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net