Президентські вибори на Вінниччині. Ч. 1

Починаючи з цього випуску, ми будемо висвітлювати перебіг президентської виборчої кампанії на Вінниччині у 2019 році.

Висвітлювати — об’єктивно, але, скажімо так, об’єктивно жорстко. Не тому, що ми хочемо сказати, що “усі — гірші”, а тому, що вважаємо:громадянське суспільство має контролювати політиків, вказуючи їм на помилки та порушення під час проведення передвиборчої кампанії. Водночас, громада повинна примушувати їх (політиків) діяти у відповідності до стандартів та правил високої політичної культури.

Тож, якщо той або інший кандидат бреше, ми будемо казати, що він бреше, підтверджуючи це фактами. Якщо місцеві організації політичних партій, у гонитві за голосами виборців, діятимуть всупереч пафосним заявам їхніх лідерів, ми на цьому також будемо наголошувати. Якщо окремі політичні активісти порушуватимуть ними ж проголошені принципи, ми звертатиме увагу й на це.

В ідеалі, з нашої точки зору, президентська виборча кампанія в Україні, і на Вінниччині, зокрема, має відбуватися винятково у рамках чинного законодавства. З можливістю використання усіх засобів, які не заборонено Законом.

Досягнення цієї мети, означатиме реалізацію нашої функції на даному етапі, як ЗМІ та джерела інформації, яке буде впливати через публічний простір на корекцію волевиялення громадян. Корекція полягає в чіткій орієнтації виборців у недоброчесних методах проведення виборчої кампанії – підкуп, фальсифікації, чорний піар, маніпуляції та інше.

Перша інформація про розгортання мережі підкупу на території області вже є, незабаром ми назвемо всіх героїв цього процесу і потенційних фігурантів низки кримінальних справ.


Віра! (Мова, Армія).

Чинний Президент України і переможець на теренах Вінниччини на минулих виборах Петро Порошенко стартував, як то кажуть, “з козирів”. Поїхавши до Стамбулу і привізши звідти Томос для ПЦУ.

Принаймні так виглядає у медійному просторі, а також у тому сегменті соціальних мереж, який й до того підтримував Гаранта.

Але наскільки (а нас цікавить саме цей аспект) зміцнило це або погіршило його електоральні позиції у Вінницькій області?

Безумовно, і на цьому ми ще раз наголосимо, свій базовий електорат, згуртований гаслом “Геть від Москви!” він мобілізував і надихнув.

Однак цей електорат проголосував би за нього і без історії з Томосом. Натомість у секторі тих, хто не визначився, ситуація не така однозначна.

Загалом в області до ПЦУ перейшло понад 20 громад колишньої УПЦ (МП). Проте в області діяли близько 650 парафій УПЦ (МП), тож на їхньому тлі — це дуже невисокий відсоток. Митрополит Симеон зберіг за собою кафедральний собор і митрополичу резиденцію, але духовенство, майже у повному складі відмовилося його підтримувати.

До сотні священиків провели мітинг під ОДА, а один з них навіть намагався виконати Закон України про перейменування релігійних організацій і перереєструвати громаду храму, але “зіштовхнувся з опором чиновників облдержадміністрації”, адже з’ясувалося, що механізмів цього немає.

Будуть ще переходи з УПЦ (МП) до ПЦУ? Будуть, тим більше, що місцеві чиновники у розпал виборчої кампанії сприятимуть цьому.

Підвищать методи тиску рейтинг Петра Порошенка? Навряд чи. Саме ці бабусі і дідусі, які складають основу громад УПЦ (МП) є найбільш дисциплінованими виборцями, які голосують так, як їм скаже батюшка. А той, у свою чергу, наразі гадає, як зробити так, щоб і з владою не посваритися, і до квітня досидіти.

А тому П. О. Порошенко отримав в області одну силу, яка робитиме все, щоб його не переобрали на другий термін. “Замах”, таким чином, був рублів на 100, а ось, що буде на виході, сказати наразі дуже непросто.

Та й, зрештою, Томос — Томосом, а тепло і гаряча вода у Вінниці з першого січня 2019 року піднялися у ціні на 20%


Юлія Тимошенко

“Новий курс України” у Вінниці офіційно стартував із того, що Вінницький міськвиконком визначив 14 майданчиків, де можна агітувати за кандидатів у Президенти України. Що вінницька “Батьківщина” негайно й порушила.

Очільниці обласної “Батьківщини” Людмили Щербаківської у медіа-просторі поки що непомітно, але деякі відомості про діяльність “біло-сердешних” назовні виходять.

“За дорученням голови Батьківщина Вінницька Область Людмила Щербаківська буквально тиждень тому мене було призначеною відповідальною за результат виборів на 11 окрузі (уся правобережна частина міста Вінниці і невелика частина Вінницького району). За цей час вже вдалося провести деяку роботу”, – пише у соціальній мережі “Фейсбук” депутат Вінницької міської ради Ганна Давиденко.

З чого можна зробити висновок, або: Давиденко офіційно закріпили за округом, на який потужні інсайдери 🙂 “сватали” Ваколюк; або: питання досі не вирішене, й остаточний вердикт ухвалять за результатами виборів. Але й це не великий секрет, всі хто спрацює на президентських виборах незадовільно будуть замінені.


Інші

Заявив про те, що висуватиметься у Президенти Валентин Наливайченко. І розмістив у місцевих ЗМІ “джинсу”.

Відвідав Вінниччину, і навіть взяв участь у прямому ефірі ще один потенційний кандидат – “укропівець” Олександр Шевченко.

Програма мала назву “Актуальне інтерв’ю”, під час якого Шевченко розповів про:

00:40 хв. Олександр Шевченко про різдвяні традиції у дитинстві;

04:05 хв. про новорічні подарунки;

05:05 хв. про гуртки, які Олександр Шевченко відвідував у дитинстві;

06:51 хв. про заняття спортом;

08:02 хв. про родині цінності;

09:38 хв. про зустрічі з родиною;

10:27 хв. про шлях до Царства Небесного;

13:28 хв. про те, коли відзначає Різдво;

14:25 хв. про те, коли ходить до церкви;

14:53 хв. про різдвяні традиції;

15:30 хв. про новорічні традиції;

16:02 хв. про те, яка новорічна ялинка є в Олександра Шевченка вдома;

16:23 хв. чому надає перевагу штучним ялинкам;

16:55 хв. хто прикрашає ялинку;

17:43 хв. про дитячі листи до Миколая;

18:35 хв. про відсутність Святого Миколая у дитинстві Олександра Шевченка;

20:04 хв. про те, чи потрібен Санта Клаус;

20:38 хв. про перегляд телебачення у новорічну ніч;

21:40 хв. про новорічно-різдвяні заходи у Буковелі;

21:57 хв. про християнство;

26:27 хв. побажання вінничанам на різдвяні свята.

Будете сміятися, але він (та його технологи) серйозно вважають цей перелік тем “актуальними”. І переконані, що, почувши про захоплення Шевченка спортом, виборці підуть за нього голосувати.


Зовсім не чути в медіа про Анатолія Гриценка, не спостергіається і польової роботи. Можливо проблема в тому, що наразі він ще офіційно не висунутий кандидатом, хоча інших кандидатів такі дрібниці не бентежать взагалі.


І головна політична інтрига початку року – хто очолить рух (штаб) Володимира Зеленського у Вінницькій області. В цій справі соцмережі вже стали своєрідним ристалищем для охочих долучитись до “Слуги народу”, хтось підкреслює свою прихильність, хтось зареєструвався на сайті Зе команди, хтось критикує недобираючи виразів, а хтось шукає короткі шляхи через особисті комунікації.


Потенційні кандидати у народні депутати також часу не гають, і уже почали активно працювати з електоратом, роздаючи подарунки.

Продовжують радувати вінницькі політичні аналітики, які підрахували — хто з місцевих політиків народився у Рік Свині.

Зрозуміло, що на цьому понурому інформаційному тлі уже заскрипіли іржаві шестірні обласних та районних виборчих штабів. Що уже призначають “відповідальних” за роботу та результати в округах та на територіях, не кажучи, щоправда, у якому обсязі процеси будуть фінансуватися. Що уже спускаються ЦУ про “бази прихильників”, “передплату партійної газети” та “співпрацю з ЛОМами”.

Але все це — на тому етапі, про який усі ужеза пару тижнів забудуть, оскільки ситуація зміниться кардинально. І ми будемо за нею не лише спостергіати 😉

Завжди Ваш – Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net