Вінницькі нардепи коментують конфлікт пам’ятників

Одразу два народних депутата прокоментували в місцевих виданнях ситуацію з пам’ятником Небесній Сотні та Кобзарю.

Колишній міський голова Вінниці (2002-2005 рік), один з самих успішних і ефективних губернаторів області (2005-2010 рік), а зараз народний депутат України Олександр Домбровський:

«Переконаний, постать Тараса Григоровича Шевченка – надзвичайно потужна та значима для українців, вона понад століття нас об`єднує та робить сильнішими у цьому світі.

Те, що відбувається нині у Вінниці на Площі Героїв Небесної Сотні, вважаю просто неприпустимим. Це дискредитує Вінницю, це не відповідає тим цивілізаційним та культурним європейським цінностям, які сповідують вінничани.

Великий Кобзар не повинен бути причиною розбрату та протистояння. На мій погляд, пам`ятник Тарасу Шевченку у Вінниці має бути справжнім твором мистецтва. Шевченко заслуговує на окреме почесне місце у Вінниці.

Приміром, можна було б встановити пам`ятник Кобзареві на просторій площі перед «книжкою». Думаю, там би він виглядав і велично, і органічно».


Також останні події прокоментував народний депутат Геннадій Ткачук:

«Мене дивує ситуація, яка розгорнулась навколо встановлення пам‘ятника в центрі Вінниці. Певні діячі свідомо розпалюють ворожнечу і розбрат у місті Вінниці. 

З одного боку, а з іншого,  Вінниця стрімко і швидко розвивається, а з іншого, якесь безглузде протистояння між тим, якій пам’ятник більш патріотичний для вінничан: Пам’ять Героям Небесні Сотні чи Великому Кобзарю. 

Це як запитувати , у малої дитини кого він більше любить: матір чи тата. І ще більш незрозуміло, що роблять на Вінниччині депутати ВР з Києва або Полтави. Штучно створена проблема якій пам‘ятник встановлювати і протистояння комусь вигідне.

Вінничани повинні вирішити самі шляхом можливого опитування, або обрані ними депутати міської та обласної ради. Думаю цей розбрат може грати на руки зовнішньому ворогу країни».

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net