• Отримавши рішучу відсіч на фронті, ворог змінив тактику і перейшов до спроб розхитати ситуацію всередині країни. Для цього не гребуються жодними методами — провокаціями, фальсифікаціями, перенаправленням енергії українців на пошук і боротьбу з внутрішньою “зрадом”. На жаль, інколи працює.

Наприклад, з’являється у полі зору мешканців українських міст та сіл певний інформаційний ресурс. З об’єктивною, начебто, редакційною політикою. Тут читаєш правдиві новини та цікаві інсайди. Аж раптом виявляється, що деякі новини несуть у собі певне емоційне навантаження для маніпулювання свідомістю. Не в українських інтересах. Так, деякі популярні телеграм-канали до початку вторгнення вважалися ледь не провідними в українському сегменті. Їх було цікаво читати і на них працювали фахівці. Однак після 24-го все змінилося на 180 градусів. Канали стали писати, що “чинити опір марно”, “влада втекла”, “України більше не буде”. Мета — зрозуміла.

Інколи інформаційні диверсії чиняться на масштабному рівні, інколи — на дрібному. Проте від цього не менш небезпечні.

Але і тут ворог має отримати відсіч. Так, наша редакція помітила у мережі Facebook рекламу телеграм-каналу “Единство Винницы” зі сторінки з промовистою назвою Винница.ru (!). Очевидно, що ця сторінка і телеграм-канал є частиною інформаційної спецоперації російських спецслужб на території України, що поширює проросійську і антиукраїнську пропаганду. Зокрема і у нашій області.

Що ми з вами можемо зробити?

Якщо ви побачите такий пост – потрібно поскаржитись на нього у фейсбук.

Далі, потрібно зайти на цей телеграм-канал https://t.me/vinn_ru і поскаржитись на нього. Якщо ми з вами наберемо достатню кількість скарг – канал заблокують.

Вважаєте, що такі зусилля є марними? Помиляєтеся. Керівництво РФ напряму вступило у війну у тому числі з усіма провідними розробниками програмного забезпечення. У тому числі Facebook та Google.

Зокрема, лише 7 квітня Роскомнагляд опублікував офіційну заяву, в якій йдеться про введення заходів щодо Google LLC за недотримання російського законодавства.

Йдеться не тільки про сам Google, а й про дочірні сервіси. Це, зокрема, популярний відеохостинг YouTube. Відомство заявляє про десятки інцидентів, пов’язаних із дискримінацією платформою YouTube контенту російських ЗМІ, державних, громадських та спортивних організацій та діячів.

А тому відтепер Google заборонено рекламувати себе, свої сервіси та продукти на території Росії. Також компанія зобов’язана повідомляти користувачів, що порушником російського законодавства.

Тепер — крок за Google. І він явно буде антиросійським.

Тож, допоможемо нашим союзникам викривати російських інформаційних диверсантів.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net