ШоуВінниці. Як там справи (у) вінницьких антисемітів?

Президент України Петро Порошенко запевнив, що влада буде рішуче припиняти будь-які спроби посіяти ворожнечу в українському суспільстві на національній або будь-який інший ґрунті.

«Я рішуче засуджую будь-які прояви нетерпимості та антисемітизму. Вважаю неприпустимими спроби протягнути ці ганебні явища в Україні, як це недавно мало місце під час акцій у Львові та Одесі», – сказано в повідомленні, опублікованому на офіційній сторінці глави держави в Facebook.

Президент пообіцяв, що правоохоронні органи будуть миттєво реагувати на подібні протиправні дії.

Раніше очільник МВС Арсен Аваков також жорстко відреагував на озвучені керівницею Одеського «Правого сектора» Сойкіною гасла, що Україна має належати «українцям, а не жидам». Міністр пообіцяв відкрити кримінальне провадження.

Сойкіна злякалася і почала виправдовуватися у соціальних мережах, що, мовляв, є «євреї», які «патріоти України», а тому – «хороші». А є «жиди», які є «олігархами», а тому – «погані».

Цікаво, що ця «аргументація» на 100% співпадає з тезами, з якими декілька місяців тому в котре «прославилася» вінницька «активістка» (є така професія) Таїса Гайда.

Та звинуватила євреїв в споюванні українців, у знищенні пам’ятника Тарасу Шевченку і танцях на могилах:

«Я зараз скажу страшну річ. Є євреї, і я до них не маю ніяких претензій. Але є вінницькі ж_ди. Нащадки Юди. Саме Вінницькій ж_ди закривають дитячу бібліотеку, щоб влаштувати там генделик. Саме вінницькі ж_ди, вночі, злочинно, знесли пам’ятник Шевченку і тільки в голову вінницьким ж_дам може прийти думка на місці тисяч розстріляних наших репресованих в парку поставити музичні лавочки. Тільки ж_дам може прийти в голову влаштовувати танці і об’едаловку в день Реквієму пам’яті жертв Голодомору. Їжте, українці, їжте те, що собі намайданілі. Чи не обляпати. Ось вам ваша, українська нація. Гої і холопи, які нічого не варті».

Приятельки Гайди влаштували флешмоб, у якому сфотографувалися з вирваними з контексту цитатами з творів Шевченка, в яких наводиться слово «Жид».

Тарас Шевченко, до речі, не одноразово і не зовсім коректно писав, наприклад, про «ляхів». Але такий флешмоб для Гайди неможливий, адже вона є володаркою «карти поляка», а тому будь-яка акція проти історичної Батьківщини обернеться проти самої неї. І тому віртуальні «бодання» інших «активістів», які є симпатиками Бандери з польськими «колегами», залишаються поза її увагою.

Показово інше. На витівку Сойкіної відреагували негайно. І, сподіваємося, жорстко, адже у європейській Україні не місце ксенофобським проявам.

Чому поліція, СБУ, прокуратура і суди не можуть визначитися з реакцією на аналогічні вчинки Гайди? Мало того, після розпалювання міжнаціональної ворожнечі у Вінниці сталась непересічна подія, особисто міський голова звернувся в правоохоронні органи з вимогою дати оцінку таким діям і антисемітськими заявами “активістів”.

Певно тому, що ще свіжі у них спогади про те, що «Автомайдан» «кошмарив» суди у 2014 році. Та сама Гайда з гордістю і на публіку розповідала, як змусила суддів спонсорувати її на десятки тисяч гривень. І воювала проти головного поліціянта області – Антона Шевцова.

І місцеві чиновники досі відчувають себе вразливими перед цими «активістами», для яких Закон і правопорядок є порожніми звуками.

У столиці подібні химерні острахи залишилися в минулому. Провінція досі вичікує, не бажаючи зв’язуватися з невеличкою жменькою провокаторів.

Чекайте, чекайте 😉

Віталій Горковчук

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net