Український парламент відновив справедливість щодо добровольців-захисників, – народна депутатка від Вінниччини Борзова

Народний депутат України Ірина Борзова розповіла про важливі законопроекти прийняті Верховною Радою 12 січня. Прийнято закон, яким передбачено визнання добровольців учасниками бойових дій та закон, що дозволяє іноземцям служити за контрактом у складі всіх законних військових формувань України.

«Сьогодні відновили справедливість щодо добровольців-захисників України Закон про добровольців прийнято конституційною більшістю. У перші дні повномасштабної війни багато молодих хлопців, громадян України та іноземців самоорганізувались. Вони добровільно у складі добровольчих формувань у взаємодії із ЗСУ, МВС, СБУ, Нацгвардією, прикордонною службою безпосередньо брали участь в обороні держави України проти російської агресії. Обороняючи Україну багато молодих захисників отримали поранення, контузію, або інвалідність. Їм потрібне і лікування, і тривала реабілітація.

Прийнятий закон дає можливість добровольцям отримати статус учасника бойових дій, відповідно право на пільги, соціальні гарантії, лікування та реабілітацію, передбачені для військовослужбовців та членів їх родин», – пояснює Ірина Борзова.

Також парламентом прийнято ще один важливий закон для обороноздатності нашої держави, згідно якого іноземці зможуть служити за контрактом у складі всіх законних військових формувань.

«Протягом 2016 – 2021 років було внесено ряд змін до українського законодавства, які дозволяли добровольцям-іноземцям підписувати контракти служити у складі ЗСУ та Національної гвардії. Цією можливістю скористались сотні іноземців, серед яких білоруси, грузини і навіть росіяни. Але внесені у попередні роки зміни до законодавства не включали підрозділи, що утворились при Нацгвардії. Таким є полк «Азов», де служить багато іноземців.

Прийнятий закон дасть можливість іноземцям, які проходять службу в «Азові» перебувати легально на території України, а в майбутньому вони зможуть отримати українське громадянство. Адже у разі повернення додому росіян і білорусів, які воюють за Україну, чекають реальні тюремні терміни та навіть смертна кара.

Окрім того, прийнятим законом врегульовані правові питання порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у ВСІХ, без виключення військових формуваннях, утворених відповідно до законів України», – пояснила Ірина Борзова, голова Вінницької обласної організації політичної партії «Слуга Народу».

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net