Участь у заході взяли представники влади міста і області, голови ОТГ Вінниччини та народні депутати, серед яких – заступник голови Комітету з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, народний депутат Сергій Кудлаєнко.
В ході обговорення, учасники ознайомились із успішними проектами Вінницької міської ради – система адміністративних послуг, підтримка громадських ініціатив, ряд новацій, реалізованих завдяки співпраці з зарубіжними організаціями донорами, а також сучасні підходи до просторового планування. Народні депутати розповіли про актуальні законопроекти, що прийняті парламентом та опрацьовані в Комітетах і заплановані до розгляду найближчим часом.
«Децентралізація продовжується, поштовх цим процесам дав закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», крім того, важливими у цьому напрямку стали закон про так звану «олійну пляму», що дав можливість об’єднувати громади у межах суміжних районів та довгоочікуваний №6466 – з питань приєднання сільських громад до міст обласного значення. Хочу підкреслити, що приєднання сіл до міст з метою утворення ОТГ відбувається тільки за умови відповідного рішення місцевих рад», – зазначив Сергій Кудлаєнко під час дискусії.
За словами народного депутата, надзвичайно важливим сьогодні є прийняття законопроекту «Про службу в органах місцевого самоврядування», який подано Комітетом на розгляд ВР повторно. «Ми повинні дати новий поштовх децентралізації та створювати спроможні громади, для цього Комітет готовий виїжджати в громади, і ми це робимо.
Не менш важливою є підтримка реформи на всіх рівнях влади і створення умов для успішного розвитку територій», – підкреслив Сергій Кудлаєнко та запросив голів ОТГ на зустріч до Комітету.
Під час зустрічі присутні обговорили питання підтримки фермерських господарств, становлення ринку землі в Україні та податкові преференції для сімейних фермерів.
Представники громад поспілкувались із народними депутатами та поцікавились гострими питаннями, що виникають в процесі господарювання – ремонт доріг державного значення, питання взаємовідносин з постачальниками енергоносіїв та сфери житлово-комунальних послуг. Особливо гострим виявилось питання виборчого законодавства, представники ОТГ області наполягають на недопущенні відсутності представництва депутатів від кожного населеного пункту, а відтак – пропонують залишити мажоритарну систему виборів на місцевому рівні.