У Вінниці презентували проект «Відкриті партії»

Команда проекту “Відкриті партії” презентувала концепцію проекту під час круглого столу "Регіональний розвиток е-урядування та е-демократії".

Серед спікерів заходу, зокрема, були координатори компоненту “Національна політика” в рамках проекту Швейцарського бюро співробітництва «Електронне урядування для підзвітності влади та участі громади» (EGAP) Jordanka Tomkova та Serhii Karelin. Окрім того в заході взяли участь представники Фонду InnovaBridge.

Активісти проекту “Відкриті партії” Володимир Романенко та Руслан Бурлаченко розповіли про особливості застосування блокчейн-технології як інструменту для більш прозорої діяльності політичних партій не лише в Україні, але й у світі.

Варто сказати кілька слів про «Відкриті партії». Цей проект має завдяки технології блокчейн і громадському тиску – захистити представницьку демократію та ліквідувати політичну корупцію. Через відкритість, змагальність та звітність політичних процесів, повернути довіру суспільства до партій та громадського життя.

Крім того – “Відкриті Партії” – прозора система звітності організацій, в якій жодне рішення не зможе пройти непоміченим членами спільноти чи бути ухваленим із порушенням процедур. Відкритий реєстр членів і рішень організації, який не дозволить керівникам здійснювати маніпуляції та стимулюватиме розвиток демократичних практик всередині спільнот.

Під час презентації “Відкритих партій”, Володимир та Віктор підкреслили, що ідея бере участь в проекті “Нові лідери” завдяки відомому громадському активісту, раднику міського голови Вінниці – Андрію Юсову, який є ініціатором проекту.

На думку Андрія Юсова, ініціатора проекту, він має декілька переваг.

Це:

* Прозорість – можливість відслідковувати всі процеси, і перевірити дати та етапи їх виконання (збори партій на різних рівнях, протоколи тощо).

* Безпека – захист даних від фальсифікації попередньо записаних процесів.

* Збереження – запис всієї історії за весь час виконання процесів у відкритий реєстр системи.

* Відповідальність і звітність: публічність і доступність партійних рішень нестиме чітку ідентифікацію з особами, які брали участь у виробленні та ухваленні рішень, політична відповідальність цих осіб перед суспільством та однопартійцями посилиться.

* Ідеологічна змагальність: прозорість і відповідальність партій поверне в українську політику дієвий та ефективний ідеологічний компонент, завдяки чому виборці знатимуть, за що конкретно голосують і який політичний світогляд обирають задля досягнення позитивних змін у країні.

«Ні для кого не секрет, що сьогодні є ринок, на якому можна купити партію, в короткий час змінити її назву, програму, статут на догоду політичної коньюктури. Популізм і олігархи зіпсували партійне життя в Україні», – вважає Андрій Юсов.

«Відкриті партії» мають на меті докорінно змінити ситуацію.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net