У Вінниці з 931 мільйона “військового ПДФО” виділили лише 148 мільйонів гривень на ЗСУ

Українські міста витрачають на “бруківку” та інший благоустрій втричі більше, ніж на оборону. Про це вчора повідомило видання Forbes.

Журналісти порівняли, скільки обласні центри витратили на фінансування ЗСУ, а скільки – на благоустрій.

Виявилося, що 21 місто сумарно направили 3,8 млрд грн на потреби сил оборони – тоді, як 12,8 млрд грн пішли на благоустрій.

“Ці дані видання Forbes достатньо показові, особливо в продовження дискусії, яка мала місце на “Медіа-толоці” щодо бюджетних витрат на підтримку ЗСУ та цільове використання ПДФО у Вінниці”, – прокоментував прокоментував нашим журналістам бюджетну статистику засновник Благодійного Фонду “Український Альянс” Микола Філонов.

“На вихідних цю тему ми обговорювали на “Медіа- толоці”, так, на запитання журналіста видання Цензор.нет Богдана Будкевича, я розповів про конкретний кейс у Вінниці, коли місцеві політики і чиновники піарились на темі допомоги ЗСУ, хоча насправді обладнання і допомога були придбані за кошти вінничан, з міського бюджету.

Також я наводив порівняльні цифри надходжень військового ПДФО і скільки з них було витрачено на допомогу фронту. Станом на серпень місяць”, – сказав Філонов.

*Як свідчать більш точні дані Forbes, за поточний рік Вінниця отримала 931 мільйон “військового” ПДФО,  з них на допомогу захисникам було витрачено лише 148 мільйонів.

Що становить лише 16% від всіх надходжень в бюджет з податків військовослужбовців.

Для порівняння, на благоустрій міста з бюджету Вінниці було витрачено 827 мільйонів грн”, – розповів Микола Філонов.

за поточний рік Вінниця отримала 931 мільйон "військового" ПДФО,  з них на допомогу захисникам було витрачено лише 148 мільйонів. 
Інфографіка Forbes


Довідково: Так зване “військове ПДФО” – це кошти у вигляді податків з зарплат військових, які йдуть в бюджет міста Вінниці. Нещодавно Уряд прийняв рішення вилучити з місцевих бюджетів “військове ПДФО” з 1 жовтна в державний бюджет.

До вашої уваги відео виступу Микола Філонова на дискусійній панелі комунікаційної платформи “Медіатолока” на тему військового ПДФО і порівняння бюджетних витрат місцевих бюджетів на допомогу фронту.

Микола Філонов: Заробляти політичні бали на темі допомоги ЗСУ, яка насправді придбана за кошти вінничан – це дно.


Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net