Вінничан не привітали з Днем міста ні президент, ні премʼєр, ні навіть “вінницькі” нардепи

За багато років чи не вперше Вінниця на день міста не зазнавала навали нардепів, урядовців, різноманітних VIPів, з їхніми кортежами і прес-пулами. Від цього чесно кажучи, ніхто нічого не втратив. Свято було сімейним і затишним. А от ігнор цієї події з боку найвищих посадовців налаштовує на певні висновки...

Отже, на святкування 656 річниці з дня заснування Вінниці вінничани не дочекалися привітань від президента Володимира Зеленського та глави уряду Олексія Гончарука. І йдеться не про пафосний приїзд на терени Поділля перших осіб держави. Зрештою, цього ніхто й не очікував. Але те, що керівники країни навіть не згадали цю подію на своїх офіційних сайтах – сталося вперше. Звичні для нової влади для комунікації з суспільством соцмережі та різноманітні месенджери теж обійшли цю подію стороною.

І річ не в тім, що “нова влада” по новому форматує і робить акценти на подіях і датах, що відбувалися до неї. І не робить пафосу з дня народження Вінниці, чи іншого обласного центра… Адже Володимир Зеленський завітав в суботу до Дніпра, де теж 14 вересня був день міста.

Ясно, що офіційно туди Володимир Зеленський прибув, щоб представити нового губернатора та по-батьківськи поговорити з мером міста мільйонника Борисом Філатовим про шляхопровід та парі. Але факт залишається фактом: дніпряни отримали з вуст президента привітання.

“Вітаючи мешканців, Президент звернувся з проханням: під час будь-якого святкування пам’ятати тих, хто захищає Україну. “Я хочу побажати вам усім щастя, здоров’я. Нам усім – припинення цієї війни, повернення додому живими всіх наших хлопців і дівчат. Про що б ми кожного разу не говорили, що б не святкували, я хотів би, щоб ми пам’ятали, хто нас захищає», – заявив Глава держави”.

Про це написав офіційний сайт глави держави та, наприклад, президентський телеграм-канал.

Про Вінницю — ні слова… Ні на сайті, ні на офіційній сторінці у Фейсбуці.

Л – логіка?

Обійшов увагою свято вінничан і премʼєр Олексій Гончарук. Ні на сайті КМУ, ні на його Фейсбуці привітань немає. Якщо не вітає президент, то новому очільнику уряду це навряд чи треба робити? Як то кажуть, не лізь поперек батька…

Також очікувано не приїхав у Вінницю й колишній президент і колишній “вінничанин №1” Петро Порошенко. Можливо екс-президент стомився від буденної роботи пересічним нардепом в новій Верховній Раді, або затаїв образу на вінничан, які на президентських виборах підтримали його конкурента, а на парламентських виборах партія Порошенка поступилась і “Слузі народу” і партії Гройсмана? Але сенсаційно не виявилося привітання від “першого вінничанина” Порошенка своїм “землякам” навіть у його Фейсбуці. Зрештою, людину, яка розраховувала на підтримку містян, і її не отримала, можна зрозуміти.

А от неувага (чи як це назвати по іншому) до вінничан з боку нардепів-мажоритарників Максима Пашковського (округ №11) та Анатолія Драбовського (округ №12) вражає. Адже обидва депутата обирались в Раду по місту Вінниці і під час виборчої кампанії використовували будь-який привід щоб нагадти про любов до вінничан і Вінниці. Чинних нардепів у переліку офіційних осіб на всіх офіційних заходах помічено не було. Де відпочивали ці обранці вінничан, від трудових законотворчих буднів, невідомо, але походу “Слуг народу” “в народ” не відбулось.

Отже Максим Пашковський за якого проголосувало 26,63% на окрузі і Анатолій Драбовський — 33,23%, не спромоглися привітати вінничан навіть через соцмережі.

Останній пост Пашковського за 13 вересня присвячений законопроекту 1031, а Драбовського – 24 серпня, привітання “всіх українців із Днем Незалежності”.

Тут же можна було згадати і про відсутність поздоровлень від списочниці  “Слуги народу” Юлії Овчінікової – колишня співробітниця ДонНУ, номер “сто з лишнім” і про нардепку від “Голосу” Олександру Устінову, яких у ЗМІ теж зараховують до “вінничан”, але прикладу нардепів від 11 та 12 округу більш ніж достатьно.

Тож, неочікувано не отримали вінничани уваги від нинішніх і колишніх політиків, що клялися в любові до міста і городян на виборах.

А про всіляких “ексів”: “ляшків”, “савченків”, “садових” та інших і мови немає. Вінниця напевно була для них просто “електоральним полем”. Цього року воно урожаю не дало… Тож і добрива кидати в землю не треба…

Врешті з кожної неприємної ситуації потрібно робити висновки. Перший політични урок вінничани отримали: не варто чекати великої подяки від тих, за кого проголосували. Принаймні від тих, кого обрали цього разу.

Насамкінець ми пропонуємо всім нашим читачам та вінничанам простий квест: перевір політика на щирість. По місту Вінниці в народні депутати балотувалось 29 кандидатів і всі вони без виключення бомбили соцмережі під час виборів такою кількістю політичної реклами, що іноді це навіть викликало роздратування. А тепер перегляньте їх сторінки і зробіть висновки, хто з них був з вінничанами якщо не чесним, то хоча б щирим.

Бевз Світлана Володимирівна

Гижко Андрій Петрович

Горлачов Ігор Ярославович

Давиденко Ганна Віталіївна

Кістіон Володимир Євсевійович

Ковальов Андрій Євгенійович

Кудлаєнко Сергій Володимирович

Лепей Олена Володимирівна

Пашковський Максим Ігорович

Приходько Анастасія Костянтинівна

Скрипченко Валерій Володимирович

Хаджинов Максим Геннадійович

Шулікін Олег Миколайович

Базелюк Володимир Васильович

Білошкурський Олександр Валерійович

Ваколюк Людмила Євгенівна

Верлан-Кульшенко Олена Олександрівна

Галіцька Вікторія Вікторівна

Головін Ігор Володимирович

Грушко Сергій Сергійович

Драбовський Анатолій Григорович

Кривешко Сергій Сергійович

Мазуренко Денис Анатолійович

Марцинковський Леонід Васильович

Околіта Володимир Олександрович

Павленко Юрій Євгенійович

Покорук Неля Миколаївна

Руденко Сергій Васильович

Віталій Гороковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net